Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos lesz 1 hét múlva,7,2...

4 hónapos lesz 1 hét múlva,7,2kg-s babám. Úgy veszem észre, hogy 2,5 óránként megéhezik. Ti milyen tápszert ajánlanátok, vagy már hozzátápláljak?

Figyelt kérdés

BebaHa sensitív tápszert kap.

Mintha nem lakna jól, egyszerre 150g-nál nem tud többet megenni.

A HA nem indokolt amúgy. Kezdjek el adni gyümölcsöt, tejpépet?


köszönöm, ha írtok véleményt.



2018. márc. 22. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megvártam az 5 hónapot valamivel még felette is voltunk mikor a hozzátáplálásnak neki álltunk.2.5 óránként etettem,8kg-os volt a csajszi 150ml-t kapott 6x

Szerintem ha még nincs 4 hónapos se akkor a hozzátáplálás nagyon korai.

2018. márc. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most miért baj, hogy 2,5 óránként megéhezik?

Lányom 8,4 kg volt 6 hónaposan és csak akkor kezdtük a hozzátáplálást.

2018. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2,5 óránként szerintem már nem kéne egy ekkora babának ennie, én úgy gondolom. Azért a gyakori etetés okozhat emésztési problémát, hasfájást, ráadásul rettentően szorulásos, csak segítséggel tud sajnos


természetesen a 4 hónapot megvárnám, az után kezdeném. Ezt tegnap a védőnővel beszéltem meg.

2018. márc. 22. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora (!) babának?

Felnőtt embereknek is napi 5-ször, azaz nappal 3 óránként kellene enniük!

2018. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Normális , hogy megéhezik, minden gyerek ilyen sűrűn eszik, hozzátáplálást 6 hónapos korban kell elkezdeni, előtte csak rongálod a gyomrát de lelked rajta.
2018. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pontosan akkora és úgy eszik mint a tiéd. Tegnap voltunk drnőnél és nem ajànlja a hozzàtàplàlàst nekünk fél éves korig, mivel szépen fejlődik. Nàlunk éppen megeszi a többet, csak ahogy beleöntöm a plusszt azzal a lendülettel jön is vissza. Szerintem nem baj ez a 2,5-3órànkénti etetés. Az a lényeg neki mi a jó, nem szeretnék variálni vele. Sztem ne aggódj ezen.
2018. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

lelked rajta? mégis mit képzelsz te, mintha meg akarnám ölni a gyerekemet, te idegbajos! Komolyan, minek az ilyennek gyerek


a hozzátáplálást el szeretném kezdeni, vagy akkor másik tápszert. Muszáj, mert így rengeteget eszik, éjjel eddig aludt, most ismét kel kétszer, és akkor 7x eszik egy nap, és így is rengeteget hízott már emiatt. Kakilni nem tud, nem tud, értitek. A tápszer miatt. Akkor miért jobb egy tápszer szorulásos gonddal, mint a gyümölcs?

2018. márc. 22. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ez miatt érvelt, a drnő, hogy egy rossz emésztésű babànak ne akarjam terhelni a gyomràt.Én is úgy gondoltam mint te, hogy a gyümölcsök stb jót fog tenni, hàt a doki szerint tévedtem. Lehet, hogy akkor tàpszervàltàst kellene csinálni? Egyébként nekem is egyszer ébredt vagy egyszer se este, utàna volt kb 1-2hét amikor többször, ezt nekem a fogcsíra rendeződéssel magyaràztàk... Hogy volt e benne vmi azt nem tudom mert kénytelen voltam megetetni csak akkor hagyta rà a síràst. De ez nàlunk elmúlt...
2018. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kap plusz folyadékot? Víz, tea? A székrekedést okozhatja, hogy nem kap elég folyadékot. Kisfiam is nagy erolkodesek kozepette tudott csak 3 naponta kakilni. Doki javasolta, hogy első körben próbáljam hígabbra csinálni a tápszert (lactogen harmonyt eszik), tehát 210 ml vízhez 6 kanállal teszek (180hoz kell annyi), néhány napon belül szépen rendeződött és ma már minden nap van kaki. Ez a gond kb 1,5hós korától volt, 27-én lesz 4 hós. Ha így nem fogadja el a tápszert, adj neki vizet vagy teát. Ha a védőnővel megbeszélted a hozzátáplálást, és ő segít, ellát tanácsokkal akkor tápláld csak hozzá nyugodtan, én is lassan szeretnék nála rákérdezni :) eddig is 2,5 óránként kért enni vagy csak mostanában? Lehet csak növekedési ugrás, nehány nap éa rendeződhet, kitartás :)
2018. márc. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!