Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ehet e 3 hetes csecsemő 130 ml-t?

Ehet e 3 hetes csecsemő 130 ml-t?

Figyelt kérdés
3 hetes baba már eddig is 90 ml-t evett alkalmanként, már ez is meghaladta azt, amennyit a védőnő által felírt matematikai egyenlet szerint kellene ennie, de egyszerűen éhes maradt, ennyit kellett adnom neki. Viszont tegnap óta minden étkezés után majdnem vígasztalhatatlanul ordított, csak nagy sokára sikerült megnyugtatnom. Kakija rendben van, büfögött is, nem úgy csinál, mint mikor a hasa fájt, ma már az eddigi 3-4 óra helyett 2 óránként kezdett újra sírásba, az öklét meg a ruháját a szájába nyomni, úgyhogy 130 ml-t adtam neki, amit ugyanolyan gyorsan benyomott, mint az eddigi 90-et, legközelebb megint 90-et csináltam, de panaszkodott utána (elég hangosan) ezért megint adtam neki plusz 30-at, de szabad ezt? Nem etetem túl? Lehet, hogy valami más a baja? Lehet neki ennyit enni? Még csak 3 hetes, egyébként 4 kg, 3200-al született, a kórházból 2900-al jöttünk haza
2018. márc. 23. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kevés a 90, akkor 100-at adnék neki és nem 130-at, amúgy szerintem nem lehet túletetni, az enyém kiköpi a cumit, ha nem kér többet.
2018. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A baba nem matematikai egyenlet.

Annyit adj amennyit igenyel ( ker! )

2018. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

3 hetes növekedési ugrás. :) Amúgy az én fiam is hasonlóan volt, csak 70-80 milit evett eddig, egy éjjel egyszer csak nem aludt vissza hanem panaszosan nyöszörgött, 2 óra múlva megéhezett, az adagja után vigasztalhatatlanul sírt. Vagy 2 napig megevett 110-120 mili tápszert, aztán beállt a 90 milis adagja.

Adj neki 130-at nyugodtan, ha ennyire van most szüksége.

2018. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Állítólag nem lehet, de azért ezt én annyira nem hiszem.Az enyém annyit enne meg amennyit a szájába adok.4kg-al jöttünk haza.60ml-t evett az első 6 hétben aztán 90ml-t.

Ha emeltek adagot ne egyszerre adjátok oda neki a plusz 30-at,mert az nagyon hirtelen az ő pocakjának és attól is fájhat a pocakja hanem apránként 100-110-120ml.

2018. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja,ami még eszembe jutott.Remélem nem azért tömitek ,mert a kisbabák esznek meg alszanak.Ő meg nem.Persze biztos van eszik alszik kisbaba is, de van amelyik kisbaba bőven fent bír lenni órákat és ok nélkül is csak mert hiányzik neki anyu ölelése nyöszörög is érte.
2018. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ha egy eszik-alszik baba órákig nyöszörög gyanús de oké, lehet pl melege is, akármi, de hogy magán kívül ordít miután kiürült az üveg, aztán még egy kis kaja után megnyugszik, valószínű csak éhség nem? :) Egyébként azóta is ilyen, ha tele a pocak, kenyérre lehet kenni, hiába 2,5 éves :D

3-as voltam

2018. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is növekedési ugrásról van szó. Ne aggódj, ha éhes úgyis addig sír ameddig nem lakik jól. A védőnőnek meg nem kell mindent tudnia. Engem azzal cseszeget, hogy a 3hósom egyszer felkel enni este. Össze teszem a két kezem, hogy csak egyszer... Nah mindegy meguntam mondtam neki, hogy végig alszik azóta béke. Ezt csak azért írtam le, hogy tényleg nem minden a nagykönyv szerint kell, hogy történjen. Te vagy vele te làtod mik az igényei...
2018. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom tömni azért, hogy csak aludjon és egyen. Nagyon örülök, hogy végre fent van és lehet kicsit gyömöszkölni, beszélni hozzá, nézegetni őt. Miért akarnám, hogy egész nap csak aludjon? Persze akkor is gyönyörködtem benne, de azért ez más. Azt viszont nem akarom, hogy amíg fent van addig panaszosan sírjon végig. Ha ennyit ordít, utána meg jól lakik akkor azonnal kidől és alszik, tehát sokkal kevesebbet van fent, gondolom elfárad a sírásban. Ha egyből jól lakik akkor meg simán fent van egy órát. Azért adtam neki 130-at, mert az plusz egy kanál, nem tudtam, hogy meg lehet felezni, vagy harmadolni a kanalakat, de akkor legközelebb csak 110-et adok. Valaki segítene, hogy akkor hogyan csináljam? 10 ml víz + 1/3 kanál táp?
2018. márc. 23. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os

Félre ne érts ,nem rosszindulatból írtam csak én is vártam ,hogy a baba eszik alszik én meg csak ámulok és bámulok mellette és nem így lett:D képes volt órákig fent lenni, fájt a hasa, sírt és csak lestem, hogy hol van az az eszik alszik?? Először még arra is gondoltam lehet valami baja van.Aztán kiderült, hogy simán csak annyi az alvásigénye amennyi.:D

2018. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es, én is csak pislogtam, mikor a kistesó meg állandóan kézben akart lenni és ahogy leraktam az ágyába, ordított, nem pont erre számítottam az első gyerek után. :D

6-os

2018. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!