Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek kezdetektől fogva tápszeres a babája?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Szoptatom mellette tápszert is kap. Ha megszoptatom kétmellből alszik kb 10 20 percet és sír, éhes még. Csak nyűglődik. Adok neki tápszert kb 20 milit eszik meg belőle és alszik 2 3 órát. Tegnap adtam neki előszőr tápszert. Ameddig szopott akkor volt hogy fél óránként enni kért még éjjel is. Annyira megvisel hogy tápszert kell adnom neki hogy egész nap sírnék. Sajnos azt nem tudom megcsinálni hogyfélóránként egyen 20 percig mert van 2 nagyobb gyerkőcöm őket is el kell látnom. Előző kettő istápszeres baba volt mert az egyik nem tudott szopizni a másiknál kevés volt a tejem. Most is ez lehet a gond hogy nem elég neki a tej de az előzőknél nem viselt meg ez a dolog annyira.

Rossz anyának érzem magam emiatt, olyan kicsike még és máris valami mesterséges ételt kell ennie. Feladni nem fogom mimden etetésnél megszoptatom. Ti hogy voltatok ezzel a dologgal? Lehet a fáradság is beszél de nagyon rossz érzés.


2018. ápr. 16. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az első babám már a kórházban is kapott pótlást, sajnos itthon is kellett, hiába szopizott akár 1-2 órán át is, ugyanúgy ordított, ha végül adtam neki tápszert megnyugodott és aludt...

4 hónap után úgy döntött, hogy nem kér többé cicit.

Nem voltam boldog, hogy így alakult, de én megtettem mindent, nála nem jött össze

(A 2. babánál szoptatás téren nem csináltam semmit máshogy, mèg így 2 év után is van tejem, tápszert sosem kapott)

2018. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert a csapból is az folyik, hogy szar anya vagy ha nem tudsz szoptatni. Nem tudom hàny praktikàkat próbáltam ki, arról nem beszélve, hogy 6hetet szó szerint feküdtem a fiammal mert le se vettem a ciciről és egyszerűen nem indult be. Utàna hetekig ezt éreztem amit most te. Borzasztó volt... De làss csodàt a gyerekem egyszer sem volt eddig beteg, szépen gyarapodik szépen eszik. SEMMI BAJ NINCS A TÀPSZERREL ha nem megy nem megy. Fél fog nőni az a baba és semmi baj nem lesz. Nyugi a szar anyaság nem itt kezdődik.
2018. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Fel fog nőni*
2018. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem.

21 éves, évi egy náthát leszámítva nem volt beteg. Nem szedte össze az oviban a fertőző betegségeket, nem allergiás (terhesen derült ki a daganatom, sajnos két nappal szülés után már kemót kaptam)


Egyébként szerintem ont a durván szoptatáspártuak ártanak legtöbbet a témában, ők teszik feszültté, szorongóvá a kismamákat, akik aztán emiatt nem tudnak szoptatni. Akkor jön a de ilyen nincs, mindenki tud, még jobban elkeserednek. Ördögi kör.

2018. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele mint te.szarnak éreztem magam de hiába tettem meg barmit nekem sem indult be a tejem, négy hónapig bírtam és kapott nagynehezen 1 deci anyatejet Naponta.Mostmár elmúlt egy éves és visszagondolva már nem érdekel hogy anyatejes volt-e vagy sem.akkor megtettem mindent nem sikerült ez van.de egy nagyon jó étvágyuk fiú,mindent elfogad már :)

Ja és eszembe se szokott jutni hogy tápszeres volt.

Sokan nem tudjak am milyen amikor próbálsz mindent megtenni hogy legyen tejed de nem sikerül.csak mondogatják hogy jajj rakd mindig mellre,meg jönnek a praktikák,és fáj hogy mondogatják ha egyszer nem indul be!

Nálam volt egy személy aki állandóan a szoptatasaal jött, meg is utáltam Őt egyszerűen annyira zavart és nem lehetett leszerelni sem!

Tehát nyugodj meg,nem vagy szar anya és nem is te vagy az egyetlen a Földön aki tápszert ad a babának :) hála a mai formulák már nagyon jól ki vannak tálalva és nem csak egy fajta létezik :) ebbe bele kell törődni hogy neked nem sikerül :)

2018. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Én nem adtam fel és nem pótoltam! Kellett 2-3 hét mire belejöttünk. Azt hittem nincs elég tehem de ha pótoltam volna az még rosszabb mertnem termelődik annyi a tápszerezés miatt. Sokszor sírtam is azt hittem én csinálom rosszul. Van olyan baba aki egyszerűen nem alvós! Ha fullon szoptatni akarsz ne lustulj el és tápszerezz mert nem lesz elég tejed! Ha vegyesen akarod akkor ne görcsölj úgy is jó! Ha csak tápszeres lesz mégis az sem baj! Fel fog nőni hidd el! Kegtöbb barátnőm egyből tápszerezett rá se tette a cicire soha! Ez személyes döntés...
2018. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó köpd magad szemen légy olyan kedves, hogy lustának bélyegzel így bárkit is látatlanban, egyetlen személyes negatív tapasztalat alapján.

Remélem leesnek a tökéletes tőgyeid idővel :D

2018. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy sz.ranya, felejtsd el!!! Ha tápszer kell, éhes még, kell és kész! Nem ördögtől való a tápszer, csak sajnos sokan ezt gondolják. Tojd le! Nekem is három gyerekem van, most jön a negyedik, tudom miről beszélsz. MEGOLDHATATLAN,hogy folyton mellen lógjon. Tápszeresek lettek mindhárman, kevés volt nekem is a tejem. Engem nem érdekelt és ezután sem fog, hogy ki mit gondolt. Ne stresszelj ezen, inkább légy boldog a három gyönyörű gyermekeddel! :)
2018. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, az nem megy. Az is fontos, hogy a babanak nyugodt anyukaja legyen. Szoptatasi tanacsadoval beszeltel? Az Edesanyak szakertoi csoportban a facebookon kerdeztel mar? Ott csak szakemberek valaszolnak, ha tenyleg ennyire megvisel, erdemes lehet ott is kerdezned, vagy az ibclc.hu-rolhazhoz hivni valakit, a Honved korhaznak is van szoptatasi ambulanciaja, az egyik szoptatasi tanacsado ott gyermekorvos is egyben, illetve az lll.hu nak van ingyenes segitoi vonala. Ezeket meg megprobalhatod, de ha nemsikerul, biztos latod te is a ket nagyobb gyerekeden, hogy ok is felnottek :) Kitartast ❤️
2018. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy rossz érzés, pláne a mai szemlélet és agresszív, tolakodó "tanácsadás" mellett... de ne edd magad! Van már két egészséges gyereked, a harmadik is ugyanolyan szép és egészséges lesz :) Tök jó tápszerek vannak, amelyen egészséges gyereket lehet nevelni. Nyilván vannak így is előnyei a szoptatásnak, de millió+1 környezeti faktor van még rá befolyással, így nem dől össze a világ, ha nem tudsz szoptatni. A nyugalmatok fontosabb.


Csatlakozom az előttem szólókhoz, kezdünk társadalmilag is átesni a ló túloldalára. Én is mindenkit a szoptatásra biztatok, ha valakinek van teje, az ne legyen ok, hogy gusztustalan meg jajjamellem. De sokkoló, amikor olyan anyukákat kezdenek ki, akiknek hetek óta nincs nappaluk és éjszakájuk, mert a gyerek éhes, ők meg nem tudják táplálni. Személyes tapasztalat, hogy ez egy ördögi kör, onnantól kezdve a kialvatlanság és a stressz csak ront az egészen. Amikor a gyereket a mérlegre teszed majdnem egy hónaposan, és már megint a születési súlya körül/alatt mozog... És persze mindenki jön a szokásos jótanácsaival, pár óra alatt kapsz 150 "tejfakasztó" receptet, 15 tea és homeopátiás kamubogyó nevet, öt szoptatási tanácsadó telefonszámát... és minden agresszornak hónapokba telt, de ők tökéletesek, nem adták fel, és így tízéves koráig szoptatták a gyereket. Ha te nem teszed, akkor szaranya vagy. Aha, persze, kínlódjon az, akinek hat (tejcsárda) anyja van.


De ezzel te ne foglalkozz, mert nem ettől leszel jó anya, sőt.

2018. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!