Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 6 hónapos tápszeres babátok...

6 hónapos tápszeres babátok hányszor kel éjjel enni és hány ml-t eszik? Az éjszakai evések után hány órakor reggelizik? Kitolódik nagyon?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam teljeeen valtozoan eszik éjjel... Van h nem is kér, de van, h 2x150et is eszik. Ha nem eszik egész éjjel akkor se eszik még ébredést kovetoen 1-1.5 ora mva se... csak akk reggelizi meg a kis tápszer adagjat amikor alszik visszafele ebredest koveto 2-3oraban
2018. ápr. 17. 06:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sose evett éjjel.
2018. ápr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb 3 hónapos korától nem kel éjjel!
2018. ápr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

4hótól nem etettem éjjel.Vizet teát kap, kaját nem.

10 hós 1x 2x mai napig kel éjjel ha másért nem a cumiért.

2018. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Ekkora gyereket már nem szabad éjjel etetni!


Ha este eleget kap, akkor éjjel nem éhes, legfeljebb szomjas lehet, ha meleg a lakás és/vagy száraz a levegö.

2018. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kelt éjjel 3 óránként. Sose evett egyszerre sokat, max.170 ml tápszert az elalváshoz,de ez nem volt elég neki reggelig.

Szóval kétszer kapott éjjel 130 ml-t.

Most 13 hónapos még eszik 130, majd 100 ml-t.

Így reggel 9-kor reggelizik szilárd ételt.


Amiért etetem: szívműtéte volt,táplálási nehézségei voltak, lassan nőtt a súlya, még most is elmarad az átlagtól. (80 cm,9.1kg)


Ja és nagyon ritkán jelzi, hogy éhes....ha nem adok neki enni akkor 6 órát is elvan kaja nélkül :-)

2018. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tápszeres volt a kisfiam, most a 4,5 hónapos ikreim tápszeresek. A kisfiam kb. 4, az ikrek ennél korábban, 3 hónapos kor óta nem keltek éjjel enni. Ez azt jelenti kb. hogy van egy utolsó étkezés 9-10 között, aztán reggel kelnek többnyire 6-7 óra között, néha 6 előtt, de az éjszaka közepén nem.


Úgy alakult ki, hogy csak négyszer esznek egy nap, az öt evés egy idő után nem fért bele, hiába próbáltam erőltetni, még kevesebbet ettek, mint most a néggyel, mert nem voltak még éhesek, amikor etetni akartam őket. Most így esznek kb.:

1. reggeli (6-7 között)

2. ebéd (11-12 között)

3. uzsonna (4-5 között)

4. vacsora (9-10 között)


Átlagosan 800-900 ml esznek meg így naponta, de van, hogy nincs meg a 800 ml és a fiúnál már volt 1000 ml fölötti nap is. 6,5 kg körül vannak.

2018. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönök minden választ. Nem tudom nagyon meleg van e... 21 fokra van veve a futes de total le izzad... eleg izzadekony fajta amugy is azt mta a doki ez alkat kerdese es attol nem oltoztethetem alul... egy rovid bod + rugi van rajta... sok ez?
2018. ápr. 17. 11:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Még fűtesz??
2018. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is 6 hónapos. És még kel enni éjjel néha. 150 ml szokott enni ha kér. Mikor reggel kel, kér enni azonnal.
2018. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan elgondolkodtam, hogy írtam ki kérdést csak nem emlékszem?! Viccet félre téve az én gyerekem ugyanennyi idős ugyanezt csinálja. Nem leszek népszerű, de én nem értek egyet a fél éves gyerek már ne egyen éjjel elvvel. Az én gyerekem ha éhes kap enni. Nem is értem a teáztatós, víz itatós részt, annyival könnyebb, hogy nem kell tápszert keverni.

De a kérdésre válaszolva: mostanában 150-180 miliket eszik, reggel ébredés után egy óra minimum kell hogy megéhezzen, de olyankor még mindig csak 120 megy le van hogy a következőre is. Este meg elalvás előtt egy óra szünettel képes benyomni 240-et. Éjjel van hogy nem kel, van hogy egyszer van hogy kétszer, általában 150-et adok neki. Az utóbbi hetekben nagyon beindult a mozgásfejlődése 3 hete kezdett kúszni a napokban mászni, meg sem áll egész nap, kell neki az energia.

2018. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!