Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van akinek baromi sokat eszik...

Van akinek baromi sokat eszik 6-7 hós tápszeres kisbabaja es kicsit vissza kellett fogni?

Figyelt kérdés
Miket és mennyiket?
2018. máj. 10. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hósan 8900g-ra azt mondta a doki sok, adjak neki 2x főzeléket.Még úgy is sokallotta, hogy centire egy erős hónap alatt 8cm-t nőtt.

Akkor kezdük amúgy a hozzátáplálást.

Szerintem nem eszik sokat.Mondtam a gyerekorvosnak is, mert 6x150ml tápszert ivott.Ő meg egyet értett velem, hogy az tényleg nem sok.5.5 hós kora körül már kúszott, mászott egy pillanatra se állt meg azért is néztem a súlyára nagyot.

Most 2x 150 főzeléket eszik, ha elfogadja.Ma pld hiába tukmálom neki, nem fogadja el.

4x150ml tápszert kap pluszba.


Tiéd?:)Ha szabad kérdezni?

2018. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kb ugyanigy... neha az esti adag 180... de nekem is sokat mozog es 8700. De nyilvan a tapi baromira megnyomja a sulyat. A fozeleket szereti de eleg max 1x. Am 3-4x 150 es az esti 180.. en nem tudok mit csinalni. mi a tapszeretek? nekunk milumil1
2018. máj. 10. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a tiéd valamivel kevesebbet is eszik.

Én is azt gondolom, hogy a táp a ludas.Novalac AC-t eszik a milumiltól nagyon fájt a hasa.

2018. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam inkább 7-8 hónapos korában evett nagyon sokat. Reggel - délután - este 210 ml tápszer, tízóraira kb 210 mili vízből sinemil bele gyümölcs, ebédre meg a főzelék változó volt, ha képes voltam főzőtökössel kiszúrni a szemét, akkor 400-at is megevett belőle, laktatóbból olyan 300 körül evett. Én akartam kicsit szabályozni, mert a hasa fájt már sokszor, de akkor meg elégedetlen volt nagyon, nyafogott, sírt. Úgyhogy hagytam enni annyit, amennyit kért. 9 hónapos korára már 9 kg volt és 75 cm, akkor volt a legducibb. Amúgy meg rendesen megnyúlt, így 3 éves korára inkább vékonyka. Hálistennek a zöldségeket szereti azóta is, ha olyanja van, képes extrém sokat enni még most is. Egyébként 14,5 kg (ha jól tudom elég átlag súly ebben a korban) és 100 cm, 1 évesen 11,7 kg volt. Szóval nyugi, nem marad így. :) Nem etettem sose egészségtelen vackokkal, nem cukros nasikkal meg innivalókkal telíti el a gyomrát így nem aggódtam. Valószínű az apja anyagcseréjét örökölte, sokszor eszik sokat és meg se látszik rajta már.
2018. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos kisfiam 1300 milli körül eszik naponta. 210 vízbe teszek 180 tápot. Nem árt melegebb időben egy kis folyadék plusz, és így kerültük el a hasfájásokat is, egy kicsivel több vízzel. Beba Start Ha optiprot eszi születése óta. Most napi 6-7 dkg ilyen olyan pépet is megeszeget, többnyire 2x-re. 9 kg és egy kicsi a súlya. Éjjel jól alszik, nappal kicsit keveset, bár azt nyugodtan. Amúgy egy kis perpetum mobile! :D És jól néz ki, nem elhízott, és nem sovány. Pont jó!


Soha nem evett többet mint amennyit kívánt, de kevesebbet sem. Ezt ő mindig jelzi.

Kicsike volt még 2-3 hetes. A dokija azt javasolta nem kell neki annyi táp amennyit adtunk. El is romlott a gyermeknek "mindene". Zaklatott lett ,sírt , nehezen lehetett elringatni. Ez másfél hétig ment így mire komolyan agodtunk és adtunk neki még enni. Azóta minden a legnagyobb rendben!!!

A Te tapasztalatod a legfontosabb,add meg neki amit kér( mint a nyafogó kismadarak a szüleiktől), a babák nem olvassák a statisztikát és a lexikonokat! :)

2018. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!