Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hasmenes es hanyas ( virus...

Csillka kérdése:

Hasmenes es hanyas ( virus miatt) eseten kaphat tapszert a baba? (14 hos)

Figyelt kérdés
Korhazba kerultunk, sajnos ket nap utan. Kisfiam is hanyt es hasmenese volt, nekem is. Kisfiammal persze nem engedtek befekudni igy anyukammal volt bent. Mindketten perfuzion voltunk. Dietaztattak minket, termeszetesen es nem engedtek fiamnak a tapszert. Mivel meg kicsi naponta 2-3 alkalommal kapja a tapit es szegeny rettenetesen szenvedett a korhazba emiatt h nemkaphat. Kiengedtek minket de azt mondtak tovabbra is dieta ( ami termeszetes) es egyelore nincs tapszer! De itthon ordit egesz nap a tapi utan igy adtam neki legalabb este. Volt aki azt mondta adhatom, volt aki azt h nem. Esetleg valami tapasztalat ? ( Milumil Junior 1+ kap). Koszonom
2018. jún. 16. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Diétás ételként mit lehet adni egy 14 hósnak, ami nem tápszer? Krumplipürét? Most komolyan.


HA vagy más tejmentes tápszert vennék neki, gondolom a tehéntej miatt nem javasolták, nehogy allergia alakuljon ki. Nem mondták el az okát?

2018. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
14-hos eszik: piritos, minden zoldseg, levesek, rizs, sajt, stb. Nem kapott sisem tehentejet csak tapszert.
2018. jún. 16. 07:40
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi idősen már nem tápszer kellene neki, hanem tej, és minden más étel.
2018. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Egyes orvosi vélemények szerint egyáltalán nem kell diétázni ilyenkor, pl.: az a tenyérbemászó Novák Hunor is ezt mondja.

Csak sok folyadék, probiotikum...


3-as, vicces vagy. Lányom 16 hónapos koráig mást sem evett, mint tápszert. Akkor voltunk kórházban is más miatt. Tudod mit, még örültek is neki, mert azt mondták így gyorsabban fog gyógyulni, mert egyébként nem tudott volna mást enni a betegség miatt.

2018. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom hasmenésnél átmenetileg a laktóz lebontása lehet problémás.

Igaz nekem a fiam 9 hónapos volt, amikor beleesett a vírusos hasmenésbe, de a doki a kórházba azt mondta normális és nem baj, ha most csak a tápszerhez van kedve.

2018. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem Rotas volt a fiam, azt mondták hogy adhatom es adhatok neki mindent enni amit megkívánt. De nem adtam tápszert, nem mertem. Régi berögzült szokás, hogy tejeset ne. Pedig ő is kérte(csak este ivott már amúgy), de ideje volt leszokni. Mondjuk kissé idősebb volt mint a fiad. Ő humanát ivott, ha ez számít valamit
2018. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Adom en is a tapszert , picit kevesebbet mint altalaban. Hanyas nem volt de a kaki meg hig , szerencsere napi egy van csak. 3-as hozzaszolo, szerintem egy ekkora baba siman ihat tapszert meg...sőtttt. Fiamnak erzekeny a gyomra, a tehentej tul zsiros, az uzleti dobozos tej minden csak nem tej...inkabb vizes valami....es a fiam rengeteg dolgot eszik normal esetbe , de dietaztatom kell most termeszetesen nem adhatok neki pl.narancsos yaurtot vagy eppen cseresznyet.
2018. jún. 16. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!