Mennyi tapszert kapjon 3 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, tapszerrel etetem.

A tapszer mennyiségével kapcsolatban több orvos és a védőnő is eltérő tanácsokkal látott el bennünket, így már nagyon bizonytalanok vagyunk pontosan mennyit kapjon a fiunk.


4,1 kg-val született, jelenleg 4,3 kg.

100 ml tapszert kap egy etetes alkalmával. Körülbelül 600-630 ml-t eszik meg egy nap.


A kérdésem az lenne, megfelelő e neki ez a mennyiség? A tankönyvi álláspont szerint még ez a 100 ml is sok neki a súlyához képest, viszont sokszor azt látom rajta, hogy még enne, de mikor többet adtunk neki fajt a hasa.

Így nem tudom már eldönteni mi lenne számára a legjobb, hogy jól is lakjon, de a hasa se fájjon.


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. jún. 21. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megnézed a tápszer dobozán.
2018. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A tankönyvi: 4,3 kg*150 ml. Ez több lenne, mint amit kap.
2018. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém kezdetektől tápszeres volt, a doki és a vedőnő is azt mondta, annyir adjak amennyit kér. 3-4 hetesen 60 miliket evett.
2018. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tápszer doboza Koránt sem mérvadó. A hangsúly azon van ti milyen vonalat szeretnétek követni. Időre etetésnél testtömegkilogrammonként 150 milliliter/nap a maximum. Van igény szerinti tápszerezés, kicsit macerásabb, de hosszú távon kifizetôdőbb. Az én fiam 3 hónapos koráig 30-60 mili közt evett, de nem tudom hányszor. Most már lassan kilenc hós van hogy csak 100 mili kell van hogy 280 is lecsúszik. Függ napszaktól, időjárástól, jön e foga épp vagy nincs semmi gond. Itthon vagyunk vagy társaságban stb.
2018. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Képlet alapján 645 ml lenne az adagja de rábízhatod, nekem a kicsi soha nem ette meg kilónként a 150 milit, mégis elégedett volt. Szerintem mindkettő evett egyszerre 100 milit ekkora súlyhoz (a fiam még többet is) napi 6x.
2018. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4kg-al született a babánk.60ml evett az első 6 hétben, aztán egy rövid ideig 90ml 2-3 hónap között valamikor váltottunk 120ml-re és 3-5 között valahol 150ml-re most 8 hósan tartunk 180ml-nél.

Én mindig elámulok mikor írják, hogy 130ml eszik az 1 hós baba, de lehet tényleg ennyire különböző az étvágyuk.

Amúgy úgy, hogy viszonylag keveset evett fél éves korába már 8900 g volt és az orvos aggódott a súlya miatt.Biztos felhívnám a helyedbe a védőnőt és megkérdezném nem sok e?

2018. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem a fiam összesen 6x evett 5 hetesen, furcsa lett volna, ha 4 kilós létére 6*60 ml az adagja. 3 hónaposan 5*150-180 ml volt, mindig hagyott belőle, de a 150-et kevesellte. Nem mondom, jó husis volt babaként (3 hós státuszon is 6,2 kg, 9 hónaposan 9 kg), de most 3 éves sincs és 99 centihez alig 15 kg, szerintem nagyon arányos gyerek. 2 évesen ahogy hirtelen nyúlt, még vékony is volt. Kb ennyit jelent.
2018. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Norman Bates ***** válasza:

Annyit adj neki amennyi jolesik, nem kell a doboz alapjan. Nekunk 3 hetesen 90 keszitettem es abbol kb 70-et ivott meg napi 8x.

Most 12 hetes, a doboz szerint mar 180-t kene ennie, de meg csak 1 hete emeltuk 120-rol 150-re az adagjat es igyis mindig hagy egy kicsit az uvegben. Bizd a babara, tudja mennyit szeretne. A hasa ugyis fajni fog, eletkori sajatossag, 8 hetes kora korul jobb lesz.

2018. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es

6x evett nekem is kb 6-7 hós koráig.Most 8 hós és 9350g.

Mondom én mindig csodálkozom mikor vele korú babára mondják, hogy mennyiket eszik ml-re.Az enyém hozzájuk képest felét se ette és tiszta hurka,pedig a magassága is átlag feletti nem csak a súlya és már mászik meg feláll szóval mozogni is mozog becsülettel.Nem kötekedésből írtam amit írtam, hanem nálunk tényleg ilyen adagokkal is felszedett havi 1 kg-ot 4-5 hós koráig.

2018. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én se kötekedésnek szántam, csak nekem meg ez furcsa, pedig a kicsi nekem se volt nagy evő. 3 hónaposan fogadott el 120 milinél többet, de ő kelt is éjszaka becsületesen elég sokáig. Hát nem egyformák a gyerekek az biztos.
2018. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!