Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nézik le azt, aki nem...

Miért nézik le azt, aki nem tud anyatejet adni a babájának és emiatt tapszert kap a pici?

Figyelt kérdés

Kisfiam tapszeres, nem tudom szoptatni.

Kb. mindenki első kérdése még az utcán szembejövő ismeretlennek is, hogy “van e tej”..

Apukám jön majd látogatóba és neki nem fejtettem ki az etetes dolgot, nekem ez intim kérdés.

Nyilván látni fogja a cumisuveget, mikor itt lesz.. Ő is kérdezte, hogy “ugye anyatejes” meg hogy “az a legjobb a világon”.

Már előre látom az arcát, hogy miért nem anyatejet kap.. És nem kívánom senkinek ezt magyarázni.

Azt gondoltam annyit mondok neki hogy így hoztak a körülmények, de erről nem szeretnek bővebben beszélni.

Szerintetek?


2018. jún. 26. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

A köztudatban ez él, hogy az anyatej a legjobb, meg aki nem szoptat az szándékosan teszi, mert nem jó anya.

Elég hülyeség!

Valamelyik nap volt egy kérdés, abban többen is írták, hogy az anyatejes babájuk ponthogy betegesebb volt a tápszeresnél. Szóval semmiben nincs hátrányban a babád :)

Ha kérdezik miért nem szoptatsz, válaszolj csak annyit, hogy így alakult! Idegeneknek ennyi bőven elég.

2018. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem nézik le - mármint én elég sokáig szoptattam, de nem néztem le sosem azt, akinek nem jött össze (vannak bőven barátnőim), feltételeztem, hogy nem jókedvében döntött így és ettől még lehet nooormális anya, ahogy én sem vagyok tökéletes elég sok mindenben a Nagy Könyv szerint. Szóval, nyugi, csak vannak még így páran :)
2018. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Mert mast ugyse tud senki kerdezgetni.. Persze,rengeteg elonye van,de szerintem egy tapis baba sem kulonb:) En kivancsi leszek mire megyek a babaimmal,de szerintem nekik is kell majd potlas,vagy teljesen tapisok lesznek.

Ne stresszeld ezen magad semmi okod magyarazkodni senkinek:) Igy alakult.

2018. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Soha senkitől nem kaptam negatív kritikát mert tapszeres volt. Nem lett beteges, sőőőt! Ne foglalkozz vele!
2018. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Aki lenézi, azt aki nem tud szoptatni, az önmagáról állít ki bizonyítványt.
2018. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Két hétig tudtam szoptatni. Kimondott lenézést nem kaptam, sajnálozást sokat, de tényleg az utcán az első idegen is képes megkérdezni, hogy szoptatok-e.

Ezeket meg kell tanulnod kezelni, még mielőtt egy-egy illető belelendül. Bizony vannak, akik idegesítőek, nem elég az ember baja.

Én is akartam szoptatni, szerintem is remek dolog az anyatej, de b.sszus, mit csináljon egy anyuka, ha nem tud?

Ne adj Isten elkezdik, hogy emiatt beteges lesz a gyerek...jelentem, kilenc hós fiam, ugye második héttől tápszeres egyszer volt életében beteg, míg több anyatejes baba gyakrabban elkap dolgokat. Ne hagyd, hogy mindenféle váddal illessenek, mert erről te nem tehetsz.

2018. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Add oda apukádnak, szoptassa meg ő. ;) idegeneknek mondd azt, hogy persze, van tejed.
2018. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést a kifejezésért, de már maga a kérdés is gusztustalan. Intim dolognak tartom, hogy valakinek van vagy nincs teje. Tehát az is a család magánügye, hogy tápszeres vagy anyatejes a gyerek. Amikor valaki megkérdezte tőlem, hogy ugye szopik, rezzenéstelen arccal mondtam, hogy nem szopik már. 2,5 hónapig szoptattam és mindenkinek a legjobb , hogy tápszert kap. Neki, nekem és a páromnak is mert meg tudja etetni. Amikor ezt mertem mondani, hogy nem szopik minimum olyan pillantást kaptam, mintha gyerekgyilkos lennék.Itt az a baj, hogyha valaki nem tud vagy nem akar szoptatni máris ítélkeznek. Magánügy. Nem kell magyarázkodni, sajnos én beleestem ebbe a hibába . Nem tartozik másra.
2018. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, nem kell ezekkel foglalkozni :)
2018. jún. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!