Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért érzem, hogy rossz anya...

Miért érzem, hogy rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap lett egész pontosan 1 hónapos a babám és úgy tűnik,hogy eddig tudtam szoptatni,mert már több napja alig van tejem. Eddig anyatejes pótlást kapott,mert volt annyi,hogy tudtam fejni neki,mivel mellről sosem ette meg az adagját,csak órákig lógott rajta,alig evett valamit,aztán mikor leraktam,20 perc múlva üvöltözött az éhségtől. Már attól rosszul éreztem magam,hogy cumiból adtam pótlást neki,mert olyan szinten lenézett érte a védőnőnk,mintha megöltem volna valakit. Állandóan azzal jött,hogy fejni a legkényelmesebb megoldás,amit nem igazán értek,mitől lenne kényelmes egy cirka 1 órás szoptatás után éjnek évadján még + 1-2 órát izzadni,hogy meglegyen az adagja. Csakhogy már fejni sem tudok,néhány napja annyira elapadt a tejem és nem értem miért,pedig már annyi mindent próbáltam,sokkal többet kezdtem enni,szinte egymás után döntögetem magamba a tejfakasztó teákat és semmi. Ez akkor a legijesztőbb,amikor éjszakai etetés van,mert mi van,ha egyszer teljesen elfogy,éjjel mit csináljunk egy éhes babával? Szóval kitaláltam a tápszeres pótlást,mert nyugodtabb lennék,ha lenne egy "b" terv,nem adnám fel a szoptatást,csak annyi,hogy ha úgy látom,hogy nem elég neki,ahogy eddig,akkor utolsó lehetőségként merülne csak fel,de annyira tartok a sok lenéző tekintettől,a védőnőm már azon is kiakadt,hogy az anyatejet cumisüvegből merészeltem adni neki,hiába mondtam,hogy attól még szoptatok is előtte mindig. Volt valaki,aki hasonló helyzetben így érzett? Tényleg olyan borzasztó lenne,ha kapna tápszert is?

2018. júl. 2. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Egy hónap után lett tapszeres a babám. Nem is értem az ilyen vedonoket,meg embereket akik ezért leneznek. Eteted,nem ehezteted. Ugyan miert lenne baj ha tapszeres? Mondd meg a vedonodnek hogy mivel tejes nincs elég,eheztetni nem fogod ezért tápszert kap. Határozottan mondd meg neki,aztán majd leesik neki,hogy nem szólhat bele mit csinálsz. Ha nem adnak neki eleget az jobb lenne?! Akkor meg megvadolna azzal hogy ehezteted?! Egyébként 14 hónapos a lányom, mint írtam 1 hónaposan már kapott tápszert összesen 2* volt megfázva. Ha ettol tartasz hogy betegesebb lesz,ettől nem kell félni. A kötődés sem ezen múlik. Egyedül az múlik ezen hogy jól lakik a kicsi ,vagy hülyeségek miatt éhezik szegény
2018. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Én is 1 hónapos korig tudtam szoptatni.

Azaz félig meddig. Lapos mellbimbó, kevés tej, csomós mirigyek, stb. Szenvedtem, hogy sikerüljön. Volt, hogy 40 perceket volt a fiam egyik másik mellemen, mégse jött össze a dolog. Úgyhogy mi is pótoltuk.

Aztán 1 hónapos korára alig jött már össze pár korty és annyira kivoltam idegileg, hogy folyamatosan sírni tudtam volna mindenen. Ekkor a párommal összenéztünk és kimondtuk: nincs több feszültség, nincs több sírás és fájdalom: legyen tápszeres. Olyan óriási kő esett le a szívemről, hogy csak na. Úgy érzetem, felszabadultam.

Onnantól kezdve csodásan higgadt baba és anya került a lakásba, kiegyensúlyozott lett az életünk. Tudom, hogy az anyatej fontosabb, de ha újra csinálnám, akkor is így döntöttem volna.

Ha nem sikerül, akkor nem sikerül. Ez van. Jöhetnek a nagy szoptatós anyák, hogy már pedig nem próbálkoztam eleget, meg hogy önző vagyok, de... És akkor??? Ez van.


Boldog, kiegyensúlyozott életünk van, amiben boldog és egészséges a fiam IS. Lassan két éves és még nem volt beteg sem.


Ne mások mondják meg, hogy mit tegyél. Az én védőnőm is ellenkezett, de egy idő után feladta. Azóta is jó a kapcsolatunk.

2018. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

1. NEM FONTOS MÁSOK VÉLEMÉNYE.


2, Nem fontos mások véleménye, amíg a gyereked testben és lélekben megfelelően fejlődik. Örülj neki, hogy olyan szerencsés időben és helyen élhetsz, ahol vannak alternatívák ilyen esetekre is.


3, Egy gyereknek kiegyensúlyozott és nem szenvedő anyaként tudod ezt biztosítani.


4, A táplálás módja, amíg a gyerek megfelelően tud fejlődni, nem az anyaság fokmérője.

2018. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért érzed ezt, mert ezt érezteti a védőnőd, plusz az internet is a szentséges szent anyatej mindenek felettiségével van tele. Ezért van benned megfelelési kényszer, görcs, frusztráció, rossz érzés az egész szoptatással kapcsolatban, de ne legyen, csak annál rosszabb lesz. Fejni minden, csak nem kényelmes, nyilván a védőnőd még nem csinálta, azért nagy a pofája. Nem lepne meg, ha gyereke se lenne...


Szóval, nem, nem borzasztó ha kap tápszert is, de azzal legyél tisztában, hogy mellette vagy elapad a tejed, vagy nem. Benne van a pakliban, hogy ha kevesebb inger éri a melledet, így még kevesebb lesz a tej, egyre több tápszer kell, majd elfogy a tej. Van, aki tud vegyesen táplálni, mert x mennyiségű tej állandóan fennmarad tápszeres pótlás mellett is, de ez a ritkább szerintem, többnyire és hosszabb távon teljes elapadáshoz vezet.


De szarul semmiképp ne érezd magad. Az undorító szoptatásnácik - mint a védőnőd is - elérték, hogy a legtöbb újdonsült, tapasztalatlan anyuka félelemmel, szorongással és teljesítménykényszerrel viszonyuljon egy olyan csodálatos dologhoz, mint a szoptatás. Csak lazán! Minden cseppel jót teszel, amennyi van, annyi van!

2018. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Én 4 hónapig szoptattam. És saját hibából, mert elhittem az öregeknek, hogy nyáron kell a tea... Amúgyis bimbóvédővel tudtam csak szoptatni.


Most már 5 éves a fiam, és annyira lényegtelen, hogy tápszert vagy tejet evett, a lényeg, hogy jól lakott.

Ne legyen ezért bűntudatod. Sokkal rosszabb, ha egy kialvatlan görcsösen stresszelő anyja van a babának...

2018. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Mindezt úgy írom hogy a lányom 2 naposan kapott tápszert, és mindent megtettem a szoptatásért: ha szeretned szoptatni keress fel egy jó szoptatási tanacsadot, visszahozható a tej.

Ha nem, mert eleged van amit tökéletesen megertek akkor sem vagy rossz anya! A gyerekednek egy kiegyensulyozott anyara van szüksége, nem egy frusztraltra.

Egyaltalan nem lesz semmi baja a tápszertől, az enyemnek se lett. A sok kutatas ami allitja h mennyire rossz a tap, az nem vesz figyelembe rengeteg tenyezot. Nem egy tenyezo(szoptatas) alapjan dol el egy gyerek elete, fejlodese!

Ferjemeknel egy gyerek szuletesetol tapos, na o a legokosabb. A kislanyom tokeletesen egeszseges, nem beteges, okos gyerek!

2018. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért érzel így, de azt tudom, hogy sok anyuka ilyen. Én nem tudtam szoptatni, nem volt tejem, senki nem mondta, hogy ez baj lenne és nem is éreztem ettől rosszul magam.
2018. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,azért egy kicsit jobb! A férjem sem akarta a tápszert nagyon,annyit mondogatott csak,hogy majd lesz tejem,majd csak megindul valamikor,de vele legalább sikerült megértetnem,hogy itt a kisfiunk ételéről van szó,nem arról,hogy van-e itthon kóla vagy nincs,mert akkor még megérteném,hogy ennyire nem veszi ezt komolyan senki. A védőnő nem értette meg,ő még mindig mondja,hogy majd lesz,de könyörgöm,majd? Azért megnéznék egy igazán éhes felnőttet,megnyugszik-e attól,hogy majd valamikor ehet. Anno még a terhesség alatt nekem is megvolt az idilli kis elképzelésem,hogy mit hogy fogok csinálni,hogy nem fogok soha mégcsak cumisüvegből se kaját adni,aztán szülés után jött a valóság és pofánvágott,hogy itt nem én irányítok. A legidegesítőbb az egészben az,hogy idáig végig azt mondta mindenki,hogy az én hibámból nincs tejem,hogy változtassak ezen meg azon és jobb lesz. Hát változtattam,mégsincs semmi és emiatt vagyok annyira stresszben,mert már totál elhittem,hogy én rontottam el valamit és tehetek érte,hogy jobb legyen. Nagyon nem értem ezt a tápszer ellenességet,úgy csinálnak,mintha egy sorozatgyilkos azért lett volna az aki,mert az anyja tápszerrel etette szoptatás helyett...a legtöbben,akik lehetetlen helyzetben is erőltetik a szoptatást,állandóan azzal jöttek,hogy nekik is milyen nehezen ment az elején,de aztán annyi tejük lett,hogy tejcsárdát nyithattak volna,de nem értem,hogy ezek a történetek nekem miért is segítenek? Ezek hallatán csak arra tudok gondolni,hogy de k***a jó nekik,és? Hogy jön ez hozzám? Na mind1,köszönöm mégegyszer a válaszokat és bocsi,hogy itt nyafogok,de már annyira bennem volt,ki kellett adnom valahol,ahol esetleg megvan az esélye,hogy nem csak belémkötni fognak. Nem tartok attól,hogy a tápszertől bármi baja lenne,nem erről van szó,csak maga az a sok lenézés,amit kapok emiatt,pedig még használni se kezdtem,csak az ötlet fogant meg,de más választásom nincs,nincs egy nyugodt éjszakám,mert szoptatok-fejek-szoptatok-fejek és amikor ennek ellenére sem jön össze az adag,akkor meg az a parám,hogy egyik éjjel nem tudok neki mit adni és mégcsak elmenni sem tudunk sehova tápszert venni. Muszáj,mert már többször fordult elő az,hogy nem lakott jól,a fél napot átüvöltötte,mire kiütötte magát 4 órára . Én nem akarom,hogy úgy sírja álomba magát,ilyenkor annyira sajnálom,hogy én is vele sírok.
2018. júl. 2. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy döntesz, tele lesz a pocakja. Tök mindegy hogy pótlással vagy tápszerrel. Fél év múlva meg úgyis jönnek a pépek, a szilárd kaják megismerése.


Szerintem sokkal fontosabb téma az, hogy minőségi főtt ételt, vagy bolti kész kaját eszik-e a gyerek kamasz korig (vagy bármeddig). És itt most nem az üveges bébi kajákra gondolok, hanem arra, amikor egy 2 éves már mekis kaján él vagy egy 10 évesnek egy zacskó csipsz az ebédje.

Sokkal nagyobbat lehet hibázni azzal, ha egysíkú vagy műanyag étrenden nő fel egy gyerek.

Na ezen miért nem vitatkoznak???? 😄

2018. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Nagy virtuális ölelés. Hidd el, ezen a lelki gyötrődésen szinte minden tápszeres baba anyukája átmegy. A legtöbb kismama, ahogy Te is, rózsaszínködös elképzelésekkel vágunk neki ennek a nagy kalandnak. És ez így van jól, különben már kihalt volna az emberiség. ;) Elképzeljük, ahogy háborítatlanul megszülünk pár óra alatt egy kád vízben, a bába épp csak a derekunkat masszírozza, az orvosnak is csak távolról kell figyelni az eseményeket. Aztán elképzeljük, hogy igény szerint és kizárólagosan fogunk szoptatni, sokan még csak nem is veszünk cumisüveget a terhesség alatt, mert az minimum Belzebub műve. Azt is szépen elképzeljük, hogy a mi kisbabánk soha egy percet sem fog sírni, mert majd azonnal ugrunk és megnyugszik, és minden oké lesz. Soha egy hangos szavunk nem lesz a gyerekhez, hiszen a kiabálás nem old meg semmit. Aztán elkezdődnek a fájások (vagy nem...) és a nyakunkba szakad a valóság. És rá kell döbbennünk, hogy mégis igazuk volt azoknak, akik megmondták. Nagyon sokszor fogod még úgy érezni, hogy kicsúszik a kezedből az irányítás. Én ezt egyébként borzasztó nehezen viselem. De a gyerek egy másik ember, saját akarattal. 1 hónapos a babád, tehát még van kb. 2 hét a gyermekágyas időszakból. Én azt javaslom, hogy ez alatt még legyél türelmes magatokhoz. Vegyél egy doboz tápszert, hogy ne aggódj azon, mi lesz, ha az éjszaka közepén apad el teljesen a tejed. Tudom, hogy lehetetlen küldetés, de próbálj meg megnyugodni. Idegesen biztosan nem fog menni a szoptatás (se). hagyd a fejést, meg a csodateákat, meg a túlevést. Legyen annyit mellen a babád, amennyit csak szeretne. A férjed támogatja a szoptatást, ez nagyon szuper. Szólj neki, hogy most 2 hétig övé a házimunka. Ne csinálj semmit mást, csak szoptasd a kisembert. Amikor alszik, aludj te is. Hidd el, a pihenéssel sokkal többet segítesz, mintha facsarod a melledet. Ha van hordozókendőd, akkor hordozd sokat a kicsit. Gondolom észrevetted már ,hogy nonstop rajtad akar lenni a "makid". Nem biztos, hogy az éhség miatt sír a babád. Lehet, hogy szimplán csak Te kellesz neki. Gondold végig, 1 hónapja még egy test voltatok. Az illatod, a szívdobogásod, a Te belső zajaid az ő kis világa. Tudom, hogy borzasztóan fárasztó, de fogadd el, hogy ez most egy ilyen időszak. A védőnőt jót akar, csak rosszul kommunikálja. A cumisüvegből pótlással az a baj, hogy a cumisüvegből sokkal könnyebben jön a tej, mint a melledből. Nem hülye a gyerek, nyilván a kevesebb munkát fogja választani. (Tudom, de ha egyszer ordít...) Nyilván tisztában vagy a szoptatás előnyeivel, mind a babára, mind az anyára nézve. Még 2 hetet adj magatoknak. Egyébként mi az, hogy "megvan az adagja"? Ugye nem méricskéled minden evéskor?
2018. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!