Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem tudok szoptatni, csak...

Nem tudok szoptatni, csak fejni,7x kap a baba anyatejet,1x tápszert. Ez így meddig tartható fent?

Figyelt kérdés

10 napos a babám, nem tudok szoptatni (nem a ciciféltős vagyok, az előző babámat tudtam, most másképp alakult.)

Tudom, hogy fejéssel nem fog annyi termelődni, mint szoptatással + nem is áll be a kereslet-kínálat.

Akik így tudták megoldani, meddig volt tej?



2018. aug. 23. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy be tudja-e indítani a fejő a tejleadó reflexet nálad. Ha igen, hosszú hónapokig is lehetséges. Barátnőmnek 11 hónapig ment.

Nekem viszont se a kézi, se a gépi fejés nem tudta kiváltani, így onnan hogy csak fejhettem 2 hét alatt minimálisra csökkent.

2018. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon munkás és mint írták, nem ugyanaz fejni, mint magadhoz ölelni a babát, ezért van sokszor, hogy nehezebben indul be a reflex, hosszabb idő alatt jön össze ugyannyi, mint szoptatva. De azért bőven akadnak, akiknek mégis sikerül több hónapig anyatejet is adni. Mi a probléma? Mert ha tudnál fejés helyett szoptatni, viszont jó eséllyel utól lehetne érni az étvágyát. Nálunk 3 hós koráig volt az egyik gyerek "hibrid meghajtásos", mert pár hétig kórházban voltam, majd fejtem mellé is pluszban éjszaka, pedig már aludt, utána lett újra csak anyatejes, de csak 9 hósan mertem elhagyni a fejést.
2018. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az volt, hogy a kórházban nem indult be a tejem, de erősködtek, hogy állandóan legyen mellen, amiben akkor még semmi nem volt, és nem adtak pótlást, csak 48 óra után, másnap hazamenetel, sárgaság miatti vérvétel szerintük "indokolatlan" lett volna.

2 napot voltunk itthon, a mellemen kb aludt, 10-20 ml, amiket szopott. Majd kórház, infúzió, mert kiszáradás közelben volt már, szopások továbbra is nullával egyenlőek voltak. Üvegből eszik, már jól van, de ha mellre teszem, csak cumizik rajta, 15 perc után is nulla a mérlegen az eltérés :/

2018. aug. 23. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 48 óra az még nem műhiba, nálam is csak 4-5 naptól indult be mindig a tej és sok helyen olvastam ez az általános és elvileg addig bírnia illik egy babának. (És nálam is sárga volt az egyik, folyton csikizni kellett szoptatás közben vagy kihúzni a szájából, ha bealudt volna, ill. szintén augusztusiként a kánikulában én adtam naponta 2-3 kiskanál vizet neki, de mondjuk ő így szépen gyarapodott, bár egy hónap kellett, mire már csak az orra volt sárga.:) ) Nem vagyok persze szakértő, de a leírtak alapján lehet cumizavaros, ennek érdemes lenne utána olvasnod a www.lll.hu -n (kicsit ömlengős és nehéz rajta keresni, de hasznosakat írnak a különböző technikákról, problémákról) vagy hát lehet hívni egy szoptatási tanácsadót. Illetve csak ötletként, mert nem próbáltam, de létezik valami szop-tanít nevű készülék, ahol a lefejt tejet (vagy tápszert) a mellre rögzített kis csövön keresztül kapja, tehát egyszerre lakik jól és közben éri inger a mellet és hát üveg helyett szopik - hátha beválna nálatok visszaszokásra és hátha lehet csak kölcsönözni valahol. ... Mert hát hősies fejni, de sokkal kényelmesebb és több időd jut bármire (leginkább aludni pl.), ha szoptatsz, mint ha fejsz és tápszerezel.
2018. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, mindkettővel van tapasztalatom, első gyerekkel voltam hasonlóan, mint most, és 3 hónapig volt tejem, az is kínlódás volt :/ a második intenzíven szopott 8 hónapig, sokkal könnyebb volt, pedig ő is augusztusi baba, ott adtak pótlást + mellette cici, de minden simán ment, 1 hetes korában el is hagyhattuk a tápszert...
2018. aug. 23. 17:20
 6/6 anonim válasza:
Lehetséges hogy le van tapadva a nyelve vagy gyengék az izmai amin gyógytornász tud segíteni. Érdemes szoptatási tanácsadót hívni.
2018. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!