Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi ez a nagy 2 táborra szakadá...

Rachel Warner kérdése:

Mi ez a nagy 2 táborra szakadás? Anyatej vs. Tápszer?

Figyelt kérdés
Én komolyan nem értem,minek kell úgy harcolni,mint a gittegylet meg a vörösingesek? Lehet,hogy csak én vettem ilyen személyesre a dolgot,de itt egy roppant kedves szoptatós anyuka írta,hogy az ő gyereke legalább nem lesz beteg meg magas intelligenciája lesz ellentétben a tápszeresekkel. Hát nem tudom,csak 2,5 hónapig tudtam szoptatni,mert aztán elapadt a tejem,szóval nem vagyok a téma szakértője,hogy mit tud az anyatej,de ezekszerint jómodort azt nem ad,bár szerintem az intelligencia azt is magában foglalja. Szóval kérdem én,mire jó ez? Ez is egy ilyen verseny,mint később az,hogy kinek a gyereke szerepelt legjobban az iskolai színdarabban? Nem lehet már ezt sem elég korán kezdeni? És oké,lehet jönni azzal,hogy mit foglalkozok vele,de persze,hogy érdekel,mikor a szégyenérzet apró szikrája nélkül mondhatja a fiamra bárki,hogy egy agyilag visszamaradott buta michelin baba,csak mert tápszeres. Na,tényleg nem akartam nagyon felszívni magam,de ez a fajta fanatizmus szerintem már kezelendő és normális érvekkel alátámasztott választ még nem kaptam,hogy ez mégis mire jó.

2018. szept. 21. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

A nemrég szült anyukák agybajosak, én is az voltam és aki nemrég szült annak egyik fő témája az anyatej lesz, ennyi az oka, ne foglalkozzál vele.

Egy tápszeres anyuka.

2018. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A beteges fanatizmus témájához még annyit,hogy ez kb olyan,mint amikor a szülésfelkészítőn a védőnő azzal ijesztgette a kismamákat,hogy aki császárral szül,ahhoz nem kötődik úgy a gyereke és direkt (!!) rugdosni fogja az anyját és erőszakos lesz. Nem vitát akarok ezzel generálni komolyan,csak tényleg választ szeretnék,hogy ez a sok uszítás és gyűlöletkeltés mire jó. Olyan szívesen elbeszélgetek bárkivel babás dolgokról,nem érdekelne,hogy mivel eteti a gyereket és milyen okból,mert közöm annyi van hozzá,mint ahhoz,hogy milyen márkájú pelust használ. Szóval ne vegyétek provokációnak,mert pont nem az,hanem inkább egy kis felvilágosítás jellegű,hogy mennyire sz*rul tud esni a másik embernek,amikor azok,akik azt hiszik,a szoptatással szuperanyák lettek,effektíve lehülyézik a másik ember gyerekét meg a kinézetét becsmérlik. Szerintem aki ilyet csinál,az egy tollvonással se jobb anya,mint aki mondjuk a saját kényelme érdekében tápszerezik.
2018. szept. 21. 10:53
 3/25 A kérdező kommentje:
Sajnos terhesség alatt én is ilyen voltam,én is szinte előre megírtam a napirendünket,mi hogy fog történni. Semmi Sátán által feltalált cumi és tápszer,non-stop szoptatás lesz,természetes szülés és én is lenéztem azt,aki nem így gondolta. A legszomorúbb az volt az egészben,hogy a szülésfelkészítőn a védőnő generálta az egészet a kismamák között,szinte már uszítva a tápszeresek ellen. A 2 hónapos státusznál,amikor kijött,szinte alig mertem elmondani,hogy én is az általa megvetett táborba kerültem.
2018. szept. 21. 10:58
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak 1 tábor létezik, az anyatejes fanatikusok csapata, DE ez a tábor NEM fedi az összes anyatejest.


Barátnőmnek 100 %-osan sikerült anyatejjel táplálnia mindkét gyerekét, de soha egy rossz szót se mondott arra, hogy nekünk nem jött össze.


Most várom a második gyerekünket, ezúttal is úgy készülök, hogy szoptatni fogok, remélem ezúttal nagyobb szerencsével járunk.

Mert egyébként ezt a faktort szokták lekicsinyelni a fanatikusok, mindent a saját érdemüknek, és mindent a tápszerezők saját hibájának beállítva.

Hát kvára nem én tehettem arról, hogy izomhipotóniával és refluxszal született a gyerekem. Én lennék a legboldogabb, ha nem gyógytornáról és fejlesztésről szólt volna az eddigi 3 évünk, hanem "csak" ilyen szintű problémáim lettek volna, mint az anyatej.

2018. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Semmi értelme...

èn egy èvig szoptattam, de közben, főleg a vège fele estènkènt pótolni kellett tàppal, mert üvöltött az èhségtől...

Én nem vagyok a híve az egèsz nap legyen cicin dolognak, mert azért na... más dolgok is vannak a mindennapokban, nem csak ülök ès szoptatok.

Főleg egy nagyobb tesó mellett ezt lehetetlen megtenni.

2018. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Persze,én se un block mindenkire értettem,ezért emeltem ki két esetet,egy itteni fórumozót és egy védőnőt,pl a sógornőmnek tök jófej védőnője van,egyszer voltunk nála,mikor a mi védőnőnket helyettesítette,akkor még szoptattam,de ő normálisan állt volna hozzá a tápszerhez is. A sógornőm is a kizárólagos szoptatás híve és ő is megértette,hogy a tej nem az akaraterőből termelődik,ha nincs,akkor nincs,hiába pörgök a fejemen.
2018. szept. 21. 11:11
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden témában akadnak ilyen harcos szelleműek. Túl sokan vannak róla meggyőződve, hogy csak ők csinálják jól. Én magam is a szoptatás mellett teszem le a voksom, de eszemágában sincs elítélni bárkit is, akinek mondjuk nem sikerül szoptatni. Nem ő tehet róla.

Ha valaki élből elutasítja a szoptatást azt egy picit furcsállom de őket sem ítélném el. Nem tudhatom mi van mögötte. És egyébként is ki vagyok én, hogy ítélkezzek?

De nézd meg hogy ugyanez megy, a hordozzuk, ne hordozzuk a babát témakörben, vagy iszsz kontra időre etetés. Teljesen egymásnak tudnak esni a különböző emberek. Míg a válasz tök egyszerű, kinek ez jön be, kinek az. És amelyik megoldás jól működött, arra esküszik. Ennyi


Saját családi példám: bátyámat anyukám nem tudta szoptatni csak valami nagyon rövidke ideig. Hamar tápszeres lett. 35 éves történet, szóval nem voltak még ilyen jól kidolgozott tápszerek sem.

Később jöttem én, engem már simán tudott szoptatni. Jó sokáig is. Bátyám elképesztően magas intelligenciával rendelkezik, mensa tag, és soha nem láttam még betegnek. Én egész gyerekkoromban beteges voltam, örökké betegállományban volt valaki miattam. És az intelligenciám csak átlagos.

Oh és a kedvenc példám, hogy apukám értelemszerűen nem tudta saját testéből táplálni egyik gyerekét sem, mégis ő volt, van, és lesz az én életem legfőbb bástyája. A támaszom, a segítőm, mindenem. Anyukámat is szeretem természetesen. De mindig is apukámhoz fordultam ha valami bántott, vagy tanács kellett vagy bármi.


Szóval a végső következtetésem az, hogy teljesen mindegy hogy valaki szoptat vagy sem, a lényeg hogy baba és mama megtalálja a közös harmóniát. Hogy ezt hogy sikerül megoldani? Az már legyen az ő dolguk.


Mellesleg nagyon kíváncsi lennék az extrém hevesen kardoskodó anyukák, hogy tanítanak a gyerekeiknek elfogadást, toleranciát? (És most tényleg az extrém kardoskodókra gondolok. Mert el lehet mondani az érveket mindkét oldalról kulturáltan, a tudomány jelenlegi állásával alátámasztva. Az építő jellegű vitákkal szerintem nincs baj, de ezen az oldalon ez ritka)

2018. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egy egészséges önértékeléssel rendelkező nőt nem érdekelnek az ilyen vélemények, császárral szültem, tápszereztünk, az is igaz, hogy nálam mindkettő nagyon indokolt volt, így senki sem erőltette az én esetemben se a természetes szülést, se a szoptatást, de nem hiszem, hogy túlságosan izgatna ha valaki nem fogadná el ezeket a dolgokat.
2018. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként miféle védőnő ez, hol van a körzete? Sose hallottam eddig ilyet.
2018. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#9 tényleg vannak ilyen védőnők, hogy ahelyett, hogy segítenék az anyukák dolgát még frusztrálják is őket.

Nekem egy barátnőm mesélte, hogy amíg kismama volt megkérdezte a védőnőjét, hogy milyen cumisüveget érdemes venni. Mire neki esett a védőnő, hogy egyáltalán nem kell venni, mert a baba szopizik és nincs szükség rá, gyorsan verje ki a fejéből a cumisüveg gondolatát is. Lefejt tejet meg itatópohárból kell adni.


Na ne félj innentől kezdve barátnőm nem sokat kért a védőnői segítségből.


Nekem most kismamaként nagyon jófej védőnőm van, de a baba születése után, de lehet, hogy még előtte elköltözünk és őszintén szólva nagyon félek, hogy ott kifogok valami hasonló jellegű védőnőt. Csak, hogy a témánál maradjak: nagyon akarok szoptatni tényleg, igyekszem nem is gondolni arra, hogy nem fog sikerülni. De én pl egy fejlődési rendellenességgel születtem. Úgynevezett tubuláris melleim vannak (voltak a plasztika előtt), és ennél a genetikai eredetű problémánál sokszor a tejmirigyek, tejcsatornák sem fejlődnek megfelelően, így a szoptatás sokszor fizikai képtelenség. Elmondtam a védőnőnek is és szószerint vállat rántott, mondta hogy jól van hát majd kiderül. Nem jött ezzel a süket szöveggel, hogy "fejben dől el"... Szívem szerint vinném magammal oda, ahova költözünk :D

2018. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!