Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Újszülöttnek milyen cumisüvege...

Újszülöttnek milyen cumisüveget ajánlanátok kiegészítéshez?

Figyelt kérdés

Sajna császár után vagyok és nemigen jött meg a tejem. A picurim nagyon kicsi, nincs 2500g és a cukra is rossz volt így kapott tápit. Haza csak tápszerrel engednek, hogy amíg beindul a tej addig kapja kiegészítésnek.

Nem vettem előre cumisüveget és a témában sem vagyok otthon

Tudtok ajánlani konkrét típust ami jó lehet?


2018. okt. 3. 03:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Mi Mam 1-es cumisüveget vettünk,nagyon jó. A mellszívóhoz van egy Aventes,de annak nem jött be a cumirésze,szerintem a Mam sokkal jobb.

A lényeg,hogy olyat vegyél,amin egy lyuk van,szóval 1-est.

2018. okt. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanilyen helyzetben voltam. Nekünk a MAM vált be. 3 hét volt mire el tudtam hagyni a babámnál a tápszert. A császár miatt magyom lassan indult be. Arra figyelj, hogy először szoptass, utána pótolj, és minden alkalommal szopizzon, hogy érje a melled inger + fejés + tejserkentő tea + mellek maszírozása kintről befelé sugárirányba. Nekem így lett végül, bár azóta sincs túlkínálat. Egy-egy szopi után nem is tudok lefejni semmit, és nem is elég mindig 1 cici, kb. napi 3x mindkettőből meg kell etetnem egy étkezés alatt, mert nem lakik jól... De eddig ez még bevált (2,5 hónapos) ameddig tudom, szoptatni szeretném, még ha lehet, ez nem is fog sokáig tartani...
2018. okt. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Mam markabol van anticholic család. Nem engedi a speciális kialakitas miatt hogy levegőt nyeljen és így az ebből adódó hasfajas kikerülhető. Nekünk nagyon bevált.
2018. okt. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Mam anticolic. 3 hetes koráig ebből kapta pótlásként az anyatejet (besárgult, kórházban is volt 3 napot, amit volt ereje kiszívott, a többit fejtem és üvegből kapta, 3 hetes korától lett ereje rendesen szopizni, amíg jóllakik). Nem lett hasfájós. Most már pótolni kell este tápszerrel (6 hónapos), most is ugyanúgy a mam anticolicot használom, csak a nagyobb üveget.
2018. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Még egy szavazat a Mam-ra. Mindenből azt használjuk, mert bár nekem boseggel volt tejem a császár után másnap, de 2kg-s babám gyenge volt szopizni. A fejest meg elszurtam és 3honap alatt elapadt.
2018. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! És hány darabot érdemes beszerezni így elsőre?

Van egy aventes mellszívóm annak az alja cumisüveg, az az egy van otthon.

2018. okt. 3. 07:39
 7/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nekem elég volt 1 db. Megetettem, lefejtem a maradékot, elmostam a cumisüveget és a fejőgépet és ment minden a sterilizálóba. 5 perc volt az egész, éjjel se esett nehezemre.

Ha viszont nem fejsz, csak tápszer, vegyél kettőt, és akkor elég minden második etetés után sterilizálni, egy üveggel felesleges beindítani. A mam anticolicot 5 részből kell összeszerelni +a kupak, ha használjátok, szóval 2 üveg teljesen kényelmesen elfér a sterilizálóban. Legalábbis ami nekem van.

2018. okt. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is aventes mellszívóm van (elektromos), de a hozzá adott cumisüveget a lányom nem szerette. Mondjuk nekem se szimpatikus. Meg kicsi, azt hiszem 125 ml, gyorsan kinövi.
2018. okt. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk az Avent Natural vált be. Vettünk belőle egy készletet,amiben 2 kicsi és 2 nagy üveg volt található. A mellszívóm is Aventes,így volt még egy plusz kicsi üveg. Mivel anyatejes volt,így a piciket nem is használtuk a 6. hónapig,akkor megcsappant hirtelen a tejem. Így volt olyan kicsi üveg,amihez hozzá sem nyúltunk. De szerintem az a 3 darab kicsi 2 nagy elég lett volna ha tápszeresmis.
2018. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 cumisüveget vettem, hogy ne kelljen minden etetés után mosogatni (sok idő mire a melegvíz elér a csapig). Babylove-t vettem, mert az előző 2 gyerekemnél is bevált, cumizavart sem okozott. Mindegyiknek ki kellett egészítenem a szoptatást.
2018. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!