Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miután megszületik a baba,...

Miután megszületik a baba, hogyan zajlik az etetése a kórházban?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy akkor még elvileg nincs tej, csak esetleg előtej,de az se biztos. Azt is értem hogy az inger miatt fog termelődni, de annak is napok kellenek.Addig mit eszik a baba? Tudom hogy kicsi a gyomra és pár korty elég lenne,de ha az a pár korty sincs?

2018. okt. 21. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előtej van annyi normal esetben, hogy elég neki. Nálunk abban a 2 órában,amíg az apával együtt gyönyörködtünk benne,már mellre tették. Nekem tovább kellett a szülőszobán maradnom mint 2 óra, mert vért kaptam, de a szülésznők menetrendszerűen hozták szoptatni. Utána az osztályon már én rendeztem 3-4 óránként. A 3. nap lövelt be a tejem,de addig is volt annyi, amivel jól lakott, mert mindig aludt 4 órákat szopi után. Szóval belövelés előtt is van annyi kolusztrum, hogy elég legyen. Ha meg mégsem,akkor majd pótolnak.
2018. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Kérhetsz tápszert. De ha "bababarát" kórházban szülsz, ahol leordítják a fejedet, ha meglátnak nálad egy mellszívót vagy egy bimbóvédőt, akkor nagyon nehezen adnak.
2018. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ki mondta, hogy nincs? Az első pillanattól rengeteg tejem volt, szoptatás mellett fejni is kellett a kórházban. (Császáros voltam, de ennek semmi köze a szoptatáshoz).

A szobatársamnak viszont az első két napban valóban nem volt. Az ő kislánya hiába ordított, cukros vizet kapott csak, ebben a kórházban ez a módi. Aztán, mikor már nem bírta idegileg az anyuka, adtak tápszert nagy kegyesen. Utána lett teje, de úgy tudom, kevés, és vegyesen táplált kislány maradt.

2018. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Olyan kórházban fogok szülni sajnos ahol bunkók és erőszakosak.(állítólag) Ha viszek be tápszert-cumisüveget-babavizet, és tojok rájuk és ha úgy érzem kell és bekeverem ott szobában,"titokban"az gáz?
2018. okt. 21. 16:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz, és lesz belőle gondod, ha kiderül. Nem mindegy milyen tápszert adsz neki. Ha adni kell, akkor csak azt lehet adni, ami a kórházban van, nem lehet sajátot vinni, és a csecsemősök keverik ki.
2018. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne vigyél, megoldják.
2018. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első 24 h-ban hogyha nem is szopik az sem baj, mert van annyi tartaléka

Lányom az első 24 h-ban egyáltalán nem akar szopizni


Aztán úgy a 26. Órában sikerült mellre tenni


1,5-2 órábként tertem mellre a kórházban innen.

Éhhel ritkábban.


4. Napra bedurrant

100ml jött le fejéssel


Kizárólag anyatejes... Pedig a kórházban erőltették s tápszert.


Heti 250 g a hízása

2018. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én bababarát korhazban szultem, vagyis tojtak ránk. Kisfiam szopizni nem tudott, bimbó védőn sírt, segitseget nem kaptam. Masnap, amikor már tenyleg megallas nelkul sirt, es mar ki voltam merulve a probalgatastol, meg a faradtsagtol, akkor mentem a csecsemosokhoz, hogy adjanak valamit, szepen elhajtottak. 3. este szant meg az egyik csecsemos, es ket szivas erejeig a szajaba dugott egy cumisuveget, mondvan, ha haza akarunk menni masnap, akkor muszaj ennie, mert mar elkezdett sargulni. Szoval, ha szerencsed van, vagy beindul a tejed, vagy megszánnak.
2018. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Ismerek olyat, akinek a férje vitt be titokban. Gáz vagy nem, az anyja te vagy, neked kell dönteni. De ha ezt választod, azért ne kapkodd el, legalább add meg magatoknak az esélyt, hogy szopizhasson.
2018. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Olyan létezik,hogy ilyen extrém esetben azt mondjam inkább hazamegyünk saját felelősségre? Ha ilyesmi történik mint annál a vaszolónál, akinél kezdett sárgulni a baba és nagy kegyesen adtak 2 kortyot?
2018. okt. 22. 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!