Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Melyik tapszer a megfelelő...

Melyik tapszer a megfelelő ekcemas babának?

Figyelt kérdés

Még csak elméleti kérdés, mert anyatejes a baba (9 hónapos), viszont egyre kevesebbnek érzem a tejem (reggel délben és este szopik, de lassan a dél is kiváltva). Tej és tojás mentes diétát tartok, mert egyből kijött az ekcema rajta, ha kicsit is csaltam.


Létezik tapszer ami ekcemas babáknak van? Szomszéd asszony mondja h gasztro vélemény kell majd és az a táp ami van savas hányást okoz.... hat így nem tudom mi lesz ha me adj isten elapad a tejem.


Köszönöm a válaszokat előre is



2018. nov. 14. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

A fiuknál elég volt a sima ha-s tápszer. Másfél éves koráig itta. Ha váltani akartunk, mindig előjött az ekcéma.

Gyerekorvossal beszélj, akár irass is fel egy dobozzal előre, hogy biztonságérzetet nyújtson, hogyha kell, akkor van. Gyerekgasztrora felénk (vas es zala megye) hónapok bejutni. Egyébként attól, hogy a szomszéd gyerekének savas hányást okoz, nem biztos,hogy ugyanaz a tapszer a te gyerekednél is azt okozna. Beszélj a gyerekorvossal es ne a szomszéddal. Ő fog tudni adni megnyugtató választ.

2018. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Gasztro kellene, a ti érdeketekben. Vagy olyan orvos aki tényleg képben van. Nálunk pl teljes tejmentességet javasolt 1 éves korig, ez esetben nálatok a HA tápszer nem lenne jó.

Létezik tejmentes tápszer is, majd 1 évesen kerülne sor a tejterhelésre. De persze lehet, hogy már okozna gondot a sima tápszer is de ha mégis, 1 éves korig 3 hónap lehet nem lenne elég.

Pepti és Pregomin, amit a háziorvos is fel tud írni. De van mikor ez sem jó, ekkor adható Neocate de ez csak szakorvosi javaslatra.

Az én lányomnak perpill pár hét alatt elmúlt a reflux neocate mellett, úgyhogy ne indulj ki a szomszédasszonyból. Ugye ez az a tápi, amihez gasztros vélemény kell.. persze nem egyformák a babák, biztos akad aki így jár tőle, de van akinél fordítva..

2018. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld nektek :) igen persze nem a szomszéd asszony véleménye a döntő csak elég durva sztori ez a savas hányás dolog 😱 bízom benne, hogy ezt az egy évet már befejezzük így szoptatással, de ez a biztonsági tartalék jó ötlet, valóban nyugodtabb lennék, ha barmi van, akkor nyulhatok ahhoz. Szerencsére van ismerős kórházban, így csak csak bejutunk valahogy a gasztroshoz, ha nagyon úgy érzem ennyi volt. Leginkább egy nagyon durva hajtós nap után érzem, hogy már nem elég, tegnap semmi gond nem volt, kicsit megnyugodtam, de jobb tájékozódni :) köszi!!!
2018. nov. 14. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiam 2 hónapos óta tejfehérje érzékeny. Milumil pregomint kap. Ma voltunk az 1 evés kontrollon. Nem itattak vele tejet hanem a kis kezén teszteltek. Ki is mutatta az allergiát. Gyermek gasztroenterológust keressetek fel, de nekünk kellett a háziorvostól beutaló. Azt mondták 2 evésen itatnak tejet vele majd.
2018. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megyünk jövőhet szerdán gasztroshoz. Budapesti lévén 10 magán klinika mondta kb hogy januártól-márciusig van időpont :D végül egynél akadt hely szerencsére. Nem gondoltam, h ez itt is ilyen lassan megy a 90%nál
2018. nov. 19. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!