Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeresek! Ti mennyit adtok...

Tápszeresek! Ti mennyit adtok enni egy nap a babának? Betartjátok a tápszeres dobozon lévő adagokat? A babátok az első pár hónapban mennyit hízott hetente?

Figyelt kérdés
Én nem tartom be igazán, mert az én picim kicsit többet kíván. Általában 100 -150 ml-rel túllépjük. A védőnő szerint heti 100-150 g hízás javasolt, de nálunk heti 300-350 g-os a hízás. Szólt, hogy ne etessem ennyire a babát.
2018. nov. 30. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak pótlás a tápszer kb. fele-fele arányban kap. Én ugy számolom az adagját, hogy a testsúlyát beszorzom 150-el. 4.5kgx150= 675ml/nap. Így heti 180-220grammot hízik a kislányom, ami pont ideális. 7hetes egyébként.
2018. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

A védönönek igaza van, ha nem akarod, hogy a gyereknek elete végéig gondja legyen az elhízásal, akkor most ne etesd túl.

Könnyen lehet egyébként, hogy nem azért akar többet, mert éhes, hanem mert szomjas - ha kicsit hígabbra készíted a tápszert, megszünik a probléma.

Nem írtad, mennyi idös gyerekröl van szó, de a 100-150 ml-es túllépés rengetegnek tünik, föleg, hogy a gyerek a normál hízás dupláját veszi fel!

2018. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Az én lányomból kiindulva nem lehet túletetni, annyit eszik, amennyit kedve van, utána otthagyja, én annyit adnék amennyit kíván.
2018. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4 kg a pici. Eddig 3x voltunk mérésen. Először nem hízott, utána szedett fel 2x ilyen sokat.
2018. nov. 30. 11:21
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Kifelejtetted, hogy hány hónapos.

Ha az adagja 120, és +100-150-et adsz neki, az rettenetesen sok egy evésre.

2018. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy mennyit adsz neki enni? Étkezésenként 150 mili plusz az lehetetlen.
2018. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Az én babám mindig többet evett mint amennyi papíron volt az adagja. És nem tudtam megtenni azt hogy nem adok neki többet, kiprobaltam, mert a gyerekorvos folyamatosan cseszegetett hogy túl sokat eszik a gyerek. Csinált a neki kevesebbet, evés végén ordított mikor a cumisuvegbol kifogyott a kaja. Pár napig próbálkoztam, mindig orditast volt az evés végén, aztán letojtam a gyerekorvos véleményét, minden ember más, így minden baba is, nem mindenkinek ugyanolyan az étvágya. Amikor visszatértem a picit több tápszerre, már nem sírt az éves végén. Akkor lakott jól. Annyi kellett neki. És nem volt sose elhízott baba. Nem volt Michelin baba. Nagy baba volt, de hosszúságra is mindig nagyobb volt. Ez van nem minden baba étvágya hasonló, csak vannak olyan orvosok és védőnők akik kötik az ebet a karohoz, akarom mondani a papirhoz és a kepletekhez. Aztán vannak értelmesebb orvosok. Nekem egy sokkal értelmesebb másik gyerekorvos mondta nekem hogy ne foglalkozzak a szamolgatassal, annyit adjak a gyereknek enni amennyit kér, ne hagyjam sírni, meg éhezni.
2018. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó: azért nem mindegy, hogy a baba PICIT többet eszik, mint a javasolt, vagy annyit, hogy a normál hízás háromszoroság hozza össze hetente a gyerek, ahogy a kérdezö esetében, illetve hogy a gyerek a normál adag dupláját-háromszorosát eszi egy-egy alkalommal!
2018. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Rosszul írtam, vagyis nem rosszul, csak félreérthető volt. A pici túllépi a napi bevitelt, 100-150 ml-rel. Nem étkezésenként lépi túl, hanem napi szinten. Most 4 hetes és 4 kg. 600 ml-t javasolt neki egy napra a védőnő, de ő általában egy nap 700 ml-t is megeszi, max. 750et.
2018. nov. 30. 23:06
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a javasolt hízási ütemet ennyire túllépi, akkor nem szabad(na) ennyivel sem többet adni neki.

Próbáld kicsit hígabbra készíteni a tápszert, mert sokszor nem éhes igazán, hanem csak folyadékhiánya van.

2018. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!