Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért éhes mindig a 7 hetes fiam?

Miért éhes mindig a 7 hetes fiam?

Figyelt kérdés
6 hetes koráig csak anyatejes volt de lb 1 hetig csak orditott ejjel nappal, barmit probaltunk nem volt jo csak a cici. Orankent kelt ejszaka. Eloszor betudtuk novekefesi ugrasnak de egy ido utan kikopte a cicit, orditotr, tomkodte az oklet. 2 het alatt csak 30 grammot hizott( vedono merte) igy hozza kell potolnunk tapszerrel. Mindket cicit uresre szivja(legalabbis ha mar nem ugy jon ahogy neki tetszik akkor ordit es kikopkodi) ezutan megiszik meg 60-100 mili tapszert. Viszont ezt 1 ora hosszan keresztul, eszik,pihi,eszik,pihi. Mivel nem tudom mennyi tejet eszik meg igy azt sem tudom mennyi taoszer egeszseges. A tejembol rendszeresen bukik vissza nem is keveset, tapibol viszont alig. Midket cicibol osszesen 100 milit tudok lefejni ha bevannak durranva, ehhez viszont kell 4-5 ora hossza. Ejszaka megelegszik a cicivel, el is alszik kozben. Amikor mar nem ker a kezevel es a nyelvevel elloki. Igy nem tudok egy napi ritmust kialakitani, mert osszw vissza enne. Nem tudom higy ez tapszer szempontjabol mennyire rossz. Mi lehet a baj?

2018. dec. 2. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyél egy mérleget és mérd, hogy mennyit szopizik. Enélkül sajnos nem fogod tudni, hogy mennyi tápszer szükséges. Én is adok az enyémnek pótlást, de nagyon változó, hogy mennyit szopizik. Reggel 100-150 kesőbb már csak 90-70-50-30. Én írom is, hogy mikor mennyit evett. Én ettől vagyok nyugodt, mert így tudom, hogy eleget eszik. (Eleinte nagyon aluszékony volt, ezért keveset evett)

A védőnő és a doki is kérdezni fogja, hogy milyen arányban kap pótlást, és ha nem méred akkor ezt sem fogod tudni sajnos. Bérelni is lehet mérleget, ha venni nem tudtok.

2018. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szoptatasi tanacsadoval beszeltel mar? O lenne az illetekes szakember ebben a kerdesben, a gyerekorvos meg a vedono nem tanul a szoptatasrol szinte semmit. Ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot, a Szoptatasi kerdezz-felelek csoportot a facebookon, vagy az ibclc.hu n fenn vannak a szoptatasi tanacsadok teruleti illetekesseg alapjan. Budapesten tobb korhaznak is van szoptatasi ambulanciaja tanacsadassal (pl. Honved korhaz, ott az egyik tanacsado gyerekorvos is egyben), a La Leche Luga (lll.hu) telefonon tud segiteni, ibclc szoptatasi tanacsadok pedig kinennek hazhoz dij elleneben.
2018. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!