Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vissza kell mennem dolgozni...

Vissza kell mennem dolgozni heti 2x más fog vigyázni a babára 9 hónapos. Szoptatom jelenleg de a hozzátáplálás rosszul megy. Hogy vágjunk bele a tápszeres pótlásba?

Figyelt kérdés
A lefejt tej nem opció.
2018. dec. 20. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Megcsinálod a tápszert és odaadod neki. Nem kell túlmisztifikálni. Esetleg lehet közben szurkolni, hogy elfogadja.
2018. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Elmész a drogériában, veszel egy doboz tápszert, hazaviszed, jól áttanulmányozod ami a doboz hátuljára írva, az ott olvasottak alapján elkészíted, cumisüvegbe öntöd, amit előtte szintén megvettél a drogériában, és odaadod a babának.
2018. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Hűűű, micsoda "segítő" hozzászólások!

Mennyi időről van szó, és mikortól míg mással lesz? Az én lányom is csak anyatejes volt, 7 hónapos koráig semmi mást nem fogadott el, utána is csak szép lassan. Ha mindenképp muszáj a tápszer, akkor próbáld pohárból. De előtte mindenképp próbálgasd, ne élesben kezdjetek hozzá. Én egyszer hagytam egy fél délelőttre másra SOS-ben, de nem evett, pedig ordított az éhségtől, hiába próbáltak neki bármiből lefejt tejet adni, a tápszert még annyira sem fogadta el, úgyhogy azt le is adtam utána a védőnőnél.

2018. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az első két választ nem is méltatom... nem a megvétel és elkészítés a gond.Talán nem is szoptattak soha...


3as Köszi. Igazából nagyon izgulok emiatt.Meg nem ivott cumis üvegből sem.

Nem szerettem volna tápszerezni de alig eszik meg valamit. Nagy cicista amúgy

Arra lettem volna kíváncsi,hogy bármelyik tápszert megvehetem e? Elfogadja e a baba ha ilyen korban kap tápszert stb

2018. dec. 20. 16:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló cipőben járunk. Én is most szeretném tápszerhez/cumisüveghez szoktatni -eddig sikertelenül. 10 hós egyébként, szilárd ételt alig fogad el, csak pár kanállal néha.

Én próbáltam eddig 3 féle tápszert és kétféle cumisüveget. Az egyik tápszerből, ha kanállal adom megeszik 30-40 milit, de többet nem. Cumisüvegből egyáltalán nem kéri, még a lefejt anyatejet sem, pedig a vizet abból issza.

2018. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miert nem fejsz ?
2018. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam fejni. Katasztrófa. Kb 20 mili jött le kín keservesen.azt is kiköpte 😑

Ezt 3x próbáltam meg...

2018. dec. 20. 21:23
 8/12 A kérdező kommentje:

A fejest amúgy többször próbáltam. Gondoltam főzelékbe stb

De nem jön. Lehet a mell szívó nem hatékony. De nem is érzem a tejleadó reflexet sem

2018. dec. 20. 21:25
 9/12 A kérdező kommentje:

5ösnek

Azt hittem ,hogy eddigre olyan jól fog menni a hozzátáplálás ,hogy nem kell tápszerezni. De látom nem vagyok egyedül.

Fogalmam sincs mit lehetne tenni. Ha babámon múlna cicin élne csak

2018. dec. 20. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Èn sem gondoltam volna, hogy ilyen kín-keserves lesz ez a hozzàtáplàlás, vagy, hogy gond lesz a cumisüveggel.

Elsô babámnàl teljesen máskèpp volt, igaz ô 2 hònaposan már tàpszert is kapott.

Bevallom, hogy ha ezt elôre tudom, hogy ilyen nehézkes lesz minden, akkor hamarabb adtam volna cumisüveget a második babàmnak is. Csak fèltem a cumizavartòl, de így meg àtestünk a lò tùlsò oldalára. Neki is csak a cici kell.

A legnagyobb gond ezzel, hogy nem hízik. Megnyugtata ha elfogadná legalább a tápszert.

2018. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!