Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás

A kérdés

Mennyi időt állhat a tápszer?

Kislányomnak tápszert is kell adnom, amit nem mindig akar megenni. Miután bekevertem, mennyi idő elteltével adható még oda? Persze a gyártónak az a jó, ha mindig kiöntözgetem és újat készítek, de valójában mennyit bír ki?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tápszer, romlás, idő

jan. 11. 19:23  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
2 órát

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont jan. 11. 19:26 Privát üzenet
2 ora, hutoben tovabb.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont jan. 11. 20:41 Privát üzenet

Rajt van a dobozon.A novalac ac-nek pld 1 óra állás a megengedett én inkább kiöntöm, minthogy hasmenése vagy más baja legyen a gyerekemnek.DE olvastam már olyat is, hogy valaki reggel megcsinálta az egész napos adagot és hűtőbe tette aztán napközben csak mindig kiöntötte belőle ami épp kellett és nem lett baja a gyereknek.

Pár ml megmaradt tápszerrel nem vacakolnék.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont jan. 11. 21:36 Privát üzenet
Gyerekkórházban dolgoztam, reggel megkaptuk az összes tápszert megcsinálva , üvegben névre szólósn, és másnap reggel kaptuk a következő adagot tehát 24 óráig. Hűtőben persze.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont jan. 11. 21:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A dobozra egyébként az van írva, hogy MINDIG FRISSEN készítsük. És nem néhány ml-ről van szó, hanem van, hogy semennyit nem eszik meg, hanem bealszik, az kapásból 160ml, másfél órával később meg már kell neki, eddig mindig frisset csináltam, de könyörgöm nem vagyok milliomos, ez a tápszer meg 500g 3000Ft. És így nagyon sok kárba vész. Nem a megmaradt 10 ml az, amire a kérdésem irányult. De pl most is 4 órája evett most viszont a 160 ml helyett csak 50et evett, a 110et nem akarom kiönteni, ha nem muszáj.

# 5/11Időpont jan. 12. 07:54 Privát üzenet

Ha beleevett nem opció, hogy eltedd a maradékot. Anyatejet is ki kéne öntened, ha túl sokat melegítenél neki, ez a nem a tápszergyártók marhasága.

Ha egyáltalán nem ivott bele, akkor bevághatod a hűtőbe a következő etetésre. Azzal nincs gond. Már ha elfogadja az állott tápszert. Nem. minden baba teszi

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont jan. 12. 09:01 Privát üzenet
Ahogy írták már, a kórházakban 24 órára előre megcsinálják előre. Nyilván nem azért mert hülyék, hanem mert semmi baja nem lesz a tápszernek hűtőben.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont jan. 12. 09:42 Privát üzenet
Ha beleevett akkor azt NEM rakhatod el !!! Hogy kepzelted ?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont jan. 12. 09:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Cumisüvegől eszik, nem hiszem, hogy bármi belekerülne evés közben, de akkor majd úgy csinálom, hogy elkészítek egy adagot, és 50mlt adok csak oda, ha az elfogyott, akkor újabb 50et,és így tovább. Csak az nem pálya, hogy mindig frissen 50 ml, mert 7 percig állnia kell, mielőtt adom, az akkor nagyon szétdarabolná az evését.

# 9/11Időpont jan. 12. 18:47 Privát üzenet

De, belekerül a saját nyála tele bacival, amik utána az eltett tápszerben a normális szám fölé szaporodnak.

7 perc? Csak nem véletlenül sűrítened kell? Mert ha igen, az ehetetlen eltéve.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont jan. 12. 18:56 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha már 5 féle tápszert kipróbáltunk, de egyiket sem szereti a baba, akkor felesleges tovább próbálkozni más tápszerekkel, inkább törődjek bele, hogy sosem fogja elfogadni egyiket sem?
Nálatok milyen gyakran van széklet tápszeres táplálás mellett?
DM-es vagy Rossmann-os tápszer? Esetleg Kecskeméti?
Más is eltér a tápszer előírt adagolástól?
Mire számíthatok ha tápszert váltok?
Hogy lehet, hogy hasfájós babának van olyan napja mikor semmi baja, máskor meg egész nap sír?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Tápszeres táplálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!