Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akik tápszert és anyatejet...

Akik tápszert és anyatejet vegyesen adnak, lehet egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Néhány napja ki kell egészítenem, mert nincs elég tejem (és nem lett több attól sem, hogy 3 napon át óránként szopott a baba, úgyhogy ilyen válaszokat legyszi ne) és érdekelne, hogy hogyan lehetne ezt ügyesebben és hatékonyabban csinálni...


Jelenleg úgy fest a dolog, hogy minden szoptatás után fejek, lemérem mennyit evett és annak a függvényében adok neki extra kaját - fejt tejet amennyi van + tápszert amennyit kell. Aztán 20-30 percet fejek, hogy a következő etetésre is legyen.


Nem nehéz elképzelni, hogy így nagyjából a fél életem a cici-cumisüveg-fejőgép körül forog és érdekelne, hogy Ti hogyan könnyítettetek az életeteken.


Elsősorban a melegítés érdekelne. Van értelme beruházni cumisuveg melegítőre? Vagy egy termoszban tartsak 40 föl körüli vizet? Vagy legyen két termosz összeöntve? Viszonylag sokat mozgok a babával, úgyhogy az is fontos lenne, hogy ütközben is meg tudjam oldani a dolgot olyan egyszerűen ahogyan csak lehet.


Ha le tudnátok írni, hogy hogy fest egy etetésetek otthon, és hogy fest házon kívül, azt nagyon megköszönném. :)


2019. jan. 14. 10:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mikrót nem használok, nincs is a háztartásban. Mondjuk anyatejet nem is lehet abban melegíteni..
2019. jan. 14. 11:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Fejni sose tudtam, viszont anyatejgyűjtő kagylóban sok összejött. Egy etetés után pótlásnak elég volt. Csak este adtam tápszeres pótlást. Egy tál vízbe tettem a tápszert, az ott volt az ágy mellett, és pont jó lett a hőmérséklete, mire a szoptatás végére értünk. Nem mértem, evett, amennyi jól esett. Ennyi tápszerrel nem lehet túletetni.
2019. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez az etetés eléggé egy őrületnek hangzik, de leírom a saját tapasztalatomat, mi csak tápszereztünk, a cumisüveg melegítő lényegében egy kis tál vizet tart melegen, de nekünk fontos volt, igaz inkább csak később a bébiételek melegitéséhez használtuk, nagyjából 10 perc mire felmelegíti a vizet, így a tápszerhez sokkal hatékonyabb volt egy sima vízforraló, ami 20 mp alatt felmelegítette a vizet, amikor elkezdett szörcsögni már le is vettem és öntöttem a cumisüvegbe, tehát nem vártam meg, hogy felforralja, így volt a leggyorsabb.
2019. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ns nincs mikród akkor nyilván termosz, vagy gázon melegíted. Én mikróban melegítettem, él a gyerek, nem értem ezt a mikró fóbiát 😃 mind1 nem is ez a kérdés.. én ugyanúgy voltam mint te, pótlás is kellett. Nekem nem könnyített semmi ezen az egészen, utáltam úgy ahogy van. Gyereknek sose volt elég a tej, üvöltés, rohanás a tápszerért h jóllakjon, a végén már nem is fogadta el a cicit mert alig volt benne vmi. Mászkálást úgy oldottam meg h amikor mentünk vhova, akkor tápot vittem. Nekünk autós melegítőnk volt az nagyon jó volt. Akkor volt a jó amikor elengedtem lelkileg ezt a szoptatás dolgot, a kő lezuhant a szívemről, nagyon stresszeltem miatta. Elfogadtam ha nincs hát nincs. Nem lebeszélni akarlak a szopiról, de nekem utána lett könnyebb közbe nem.
2019. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem voltam ilyen helyzetben, de a nővérm igen. 3 hónapig csak szoptatott, fejt, tápszert kevert.

Cici után először mindig a korábban lefejt tej ment, így tápszer sokszor csak délután, este kellett, nem minden étkezéshez.

Végül a hozzátáplálás lett a megoldás, a tápszert kiváltotta a zöldség-gyümölcs.


Melegítésnek valóban a meleg vízbe állítás a legjobb.

Házon kívül pedig csak ciciből volt etetés, ott nem volt semmi macera, hogy elég meleg-e, nem állt-e túl sokat, stb.

2019. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első babámmal ugyan ezt csináltam végig, tudom min mész keresztül. Először is kiartás, ha végig szeretnéd csinálni. Én 6 hónapig birtam erővel és anyatejjel...

Én úgy csináltam, hogy szopi alatt hűtöttem a vizet úgy hogy a forróvizet cumisüvegestül egy hidegvizes edénybe állitottam. Ha túlhült, pici meleget még öntöttem hozzá. Vagy a vizforralóban a már felforralt és kihült vizet vagy babavizet felmelegitettem. Ez szerintem a leggyorsabb ha nem akarsz mikrózni vagy hűtögetni.

Ha úton voltam vittem termoszban forróvizet meg egy palack hideget és kotyvasztottam.

Cumisüvegmelegitő szerintem pénzkidobás.

Ha eleve kevés a tejed, lehet hogy nem kéne fejned. Vagy nem ilyen sok ideig. Mennyi idős a baba?

2019. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!