Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejcukor, laktóz érzékenység?

Narancs223 kérdése:

Tejcukor, laktóz érzékenység?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehetséges olyan hogy nincs hasmenés csak büdös bélgázok szélgörcsök, székrekedés és ez utal laktóz érzékenységre??köszi a válaszokat!
2019. jan. 24. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk igen, sokáig nem derült ki míg más tünetek is társultakl hozzá és kivizsgáltattuk.

De ő nem laktóz érzékeny, tejfehérje allergiás, sok különbség van,nézz utána.

Mióta tejre és mint kiderült vérből tojásra diétázik, megszüntek az emésztési problémák teljesen.

2019. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen tünet társult hozzá?? Nekem alszik rendesen, nem kakil és ha eszik akkor tekerg a hasa ma 7hetes büdiket pukizik már azt is próbálom hogy egész nap csökkentett laktózos tápit kap, eddig próbáltam a beba sensitivet aztán millumil komfort utána a.beba ha start , most megint másik.doki javaslatára a humana GI-t kezdtem tegnap , persze jönnek.azzal hogy itasd kamillával meg szélcsövezzem de most komolyan ez nem normális hogy magától nem megy ezeket csináljam, ja és a szélcsővel se megy magától szóval na mindegy ilyen olyan cseppek, espumisan , infacol, bio gaia gripe water ez se normális hogy ennyi szir szart ajánlanak és.veszi az ember természetesen nem egyszerre kapja , ja teljes maszírt csináltam , meg a pocak maszír torna kifogytam csak most mondják hogy próbáljam tovább ezt a tápot hátha több nap kell mire beáll 🙁teljesen kicsinál ..
2019. jan. 24. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is, gondold el másfél éves koráig mikor már ezek mellé még el nem múló orrfolyás is társult, akkor küldtek el minket allergia vizsgálatra.

De 2 éves koráig szinte alig aludtunk, folyton székrekedéssel küzdött és puffadással,nálunk is állandó volt a szélcső meg a glicerines kúp, még leavolac se segített :-/

Laktózmentes tápszer nálunk nem segített mert a laktózmentes is tej alapú csak ki van vonva belőle a tejcukor, teljes tej és tojásmentes étrend segített csak.

Általad említett tápszereket is próbáltuk, érdemi változást csak Novalac IT hozott de végleges javulást nyilván nem tudott hozni, de érdemes lenne kipróbálnotok aztán ha nem segít próbáld meg a teljesen tejmentes tápszert. Azoknak borzasztó ízűk van, ezért ajánlom először Novalac IT-t hátha nálatok végérvényesen megoldja.

Ami még nagyon sokat segített a papaverin cseppek,háziorvos írta fel, 5-6 hónapos korig adtam neki.

2019. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig pont a novalac it-n gondolkodtam, csak orvosi javaslat miatt vettem meg a humana GI-t , sajnos tegnap kezdtem el a humanat, de valóban várok mert baromira megterhelné ez az össze vissza adok minden nap mást és nem tudom mi kéne, és az a furcsa hogy alszik következő etetésig szóval nem kel fel rá hogy fáj a hasa hanem.ahogy cumizni kezd akkor evés közbe és a nuku kaki,nálatok sírás volt éjjel nappal?? Kipróbálom amit mondtál ha eltelt egy kis idő ezzel a.nyamvast tápszerrel, tejet is kapott? Anyatejet mellé? Én adtam de már meg is kövezhet mindenki de azt se adok neki a mai naptól lefagyasztom ami van hátha javulás lenne ( tejcukor van benne azért nem adom)
2019. jan. 24. 15:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud valami étel allergia tesztet hogy ilyen pici babáknak csinálnak e kérlek írjátok le, mert engem leszavaz a védőnő meg az itteni orvos is a másik meg nem vállalt az infulenza járvány és a rengeteg beteg miatt, vagy valami jó magándokit,köszönöm
2019. jan. 25. 04:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!