Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Olyan anyukáktól kérdeznék...

Olyan anyukáktól kérdeznék főleg, akiknek több gyermekük van de nem mindegyiket tudták szoptatni. Másképp kötődik?

Figyelt kérdés
Nyomaszt, hogy nem tudtam szoptatni sokáig. Félek, hogy a babám emiatt nem fog eléggé kőtödni hozzám ... mindenhol ezt hallja az ember a szoptatás=kötődés és ez a legfontosabb stb stb... ez tök jó , hogy újra ennyire nagy hangsúlyt kap ez a topik hisz nagyon fontos de akiknek nem ment azoknak emiatt eléggé sérül a lelkiviláguk , mint nekem is.

2019. jan. 24. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Jaj ugyan már, felejtsd ezt el. A gyerek ahhoz fog kötődni akivel van nem (csak) ahhoz akitől szopott. Ezek szerint apukákhoz nem kéne kötődniük a legenda szerint? Nagy bullshit az egész.
2019. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ne aggodj ezen.

3 fiam van,a kozepsot 2,5 eves koraig szoptattam,10 hos koraig semmit nen fogadott el a cicin kivul.

az elsot es a harmadikat 1 ill. 2 honapig sikerult.

semmi kulonbseget nem veszek eszre sot, talan a legnagyobb a leganyasabb,pedig mar 12 eves.

2019. jan. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam másfél évig szopott, a lányommal meg terhesség alatt derült ki daganatos betegségem, egy percet sem szopizhatott. 23 éves, és ahogy elnézem a mai családokat, hálás lehetek...


Szóval ne foglalkozz az ilyen hülyeségekkel.

2019. jan. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónapig tudtam szoptatni mind a 2 fiamat. A nagyobbik kezdetektől másabb volt, nem ragaszkodott, simán elvolt bárkivel, egy kicsit rosszul is esett anno emlékszem. A kisebbik viszont nagyon nagyon anyás, ragaszkodó, bújós. Ilyen a természdtük, és ilyen lenne, ha elejétől fogva tápszeresek lettek volna.
2019. jan. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy akkora hülyeség...Miért ne kötődne egy baba , akit ugyanúgy te etetsz, max tápszerrel üvegből, és ellátod, szeretgeted, ugrasz, bármi baja van, ébredsz hozzá éjjel , nem hagyod sírni stb. ?

Szerintem ezzel a világon semmi összefüggés nincsen...

Nagyon jó dolog a szoptatás, tök fontos , csomó előnye van ( én szoptatott babáim pl. sose betegedtek meg amíg szopiztak (vagy csak nagyon enyhén) , utána viszont durva vírusokat nyaltak be a nagyobbaktól)

Első fiam szoptattam, de kellett 2 hónapos korától már pótlás.

A második és harmadikat 1-1.5 évig szoptattam.

A világon semmi különbséget nem érzek a kötődésükkel kapcsolatban :)

Szerintem emiatt ne sérüljön a lelkivilágod ahogy fogalmaztál :) Annyi rossz dolog van az életben, ezen felesleges aggódni.

2019. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok kitörlődött egy mondatrész...szóval nagyon jó a szoptatás, tök fontos, csomó előnye van de ezzel a "csak akkor kötődik majd rendesen" -nel nem tudok egyetérteni és azonosulni
2019. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) nagy szükségem volt most erre :) mindenkinek minden jót kívánok és még egyszer köszönöm :)
2019. jan. 25. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!