Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babánál hogy megy a...

Tápszeres babánál hogy megy a növekedési ugrás miatti étvégynövekedés?

Figyelt kérdés
11 hetes a kislányom, napi 5ször eszik/nap,ritkán 6szor. 120ml víz+tápszer,az olyan 140. Vacsira többet kap 20 mlvel. Nem szokott hagyni semennyit.nem merek neki 3 óránal gyakrabban adni,nehogy a túletetés=hasfájás legyen a baj. Ha mostanában többet kérne merjek ettől többet? Nálunk a gyakrabban keveset nem igazán válik be. 2etetés között a vizet elfogadja,de rájön h nem kaja és ugyanúgy sír.

2019. jan. 25. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én onnan tudtam, hogy növekedési ugrás van, hogy nem bírt ki 3 órát két etetés között. Emeltem az adagján, és vissza is állt a normal 3-3.5 órára. Ugyan úgy hozzátápláláskor is, mikor 6 hónapos volt, mikor már nem volt eleg 160 gramm 3 óráig, akkor jött a hús és az adag emelése. Kicsit lightosabban megy mint az anyatejeseknél, mert ugye nem fog a baba többször szopni és tejet szaporítani, csak szimplán többet adasz neki, ha sok úgyis meghagyja, vagy kibukja (az én lányom az utóbbi volt, ő sohasem hagyott egy cseppet sem a cumisüvegben).
2019. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem hamarosan bekövetkezik,épphogy bírja a 3órát. Akkor szerintem 135 ml lesz a víz+táp,akkor olyan 150 ml lesz kb. Az csak elég. Igen,ő is inkább kibukja mint meghagyja.
2019. jan. 25. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi tápszerrel rendesen fejlődik? Csak mert nekem kevésnek tűnik. A dobozra is az van írva ennyi idős korra, hogy napi 5-ször 150 ml víz + 5 kanál tápszer. Mivel az én kislányom 6-7 alkalommal eszik, (ebből 1 anyatejes, olyankor nem tudom mennyit eszik) egyszer 120ml+tápszer utána 150ml+tápszer váltakozik. És így hízott 1 hónap alatt 750 grammot.
2019. jan. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első és 2. hónapban is 900g- ot hízott, úgyhogy jól fejlődik, milumil komfort 1 dobozán kb 6 étkezés van 120 ml vízzel. A 3.4 hónapra írja a 150-et.
2019. jan. 27. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!