Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha a babámnak a HA tápszer...

Ha a babámnak a HA tápszer mellett is hasmenése van akkor mi a következő?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam, 2 hónapja tápszeres. Napi 1 kaki van többnyire de az szó szerint kifolyik a pelenkából olyan híg, sötétzöld színű és nem lesz jobb pedig már ezt a tápszert eszi majdnem 2 hete. Próbáltunk már sok félét de eddig egyik sem jött be: a kaki ugyanilyen, a nem HA-s tápszer mellett aludni sem tud, most jó kedvű, alszik rendesen. Vannak rosszabb napok, ma eddig 3x kakilt. Kap Biogaiat minden nap és már hozzátáplálunk, szigorúan tejmentesen de a kaki nem lesz jobb. Kiütés, ilyesmi nincs. Csütörtökön megyünk orvoshoz de addig érdeklődnék akinél ilyen volt, milyen tápszer vált be? Milumil Pepti esetleg? Pregomin?

2019. febr. 18. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoptatás mellett nem volt gond? Mert laktóz és tejfehérje is kerül az anyatejbe. Ha szoptatás mellett is volt, akkor próbálhatsz laktáz cseppet tenni a tápszerbe, szerintem csütörtökig ki is derül segít-e. Bár ha kiiratod a Pregomint, azt laktózérzékeny és tejallergiás babának is lehet adni, igaz a lányomnál nem vált be, csak a Neocate. A fiamnak jó volt a Pregomin. Igaz náluk egyéb allergiára utaló tünet is volt.

Ha szoptatás alatt nem volt gond, akkor sajnos passz. Az enyémeknek már az anyatej se volt jó. (Persze, abban laktóz akkor is van, ha nem eszel. Igaz az allergiát kinőtték, de laktózt nem, laktózmentesen esznek azóta is..)

Igaz náluk hasmenéses széklet a 3 minimum volt szerintem. :/ még az 1 éves tejterhelésen is napi 6-7 a fiamnál, a lányom addig ki is nőtte.

2019. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én laktózérzékeny vagyok úgyhogy teljesen laktózmentesen étkezem meg amúgy sem szeretem a tejtermékeket így az anyatej nem bántotta annyira, viszont tejkiütéses volt nagyon sokáig de végül azt mindenféle kencével kikezeltem. Igaziból nem tudom, hogy ez hasmenésnek számit-e de tényleg nem volt szilárd kaki mióta tápszeres pedig előtte már felnőtteset kakilt még úgy is, hogy már hozzátápláltunk. Sajnos megjött és azóta a tejem már sehogy sem volt elég neki. Köszönöm a tapsztalatodat, megkérdezem az orvost a Pregominról és a Neocateról. Remélem találunk megfelelő tápszert mert szegénykémnek ma is úgy kicsípte a sok kaki a fenekét, hogy sikítozott amikor kicseréltem a pelust. :(
2019. febr. 18. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Miket eszik? Főzelék es társai? Gabonát, hust kap?


Javaslom a Normaflore-t, vagy Enterobullt

2019. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eszik főzeléket már (tejmentesen), gyümölcsöket, zöldségeket, csirkehusit, glutént is. Kipróbáltuk, hogy nem adtunk neki pár napig szilárd ételt csak tápszert de akkor is ilyen volt a kaki. :/
2019. febr. 18. 23:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont hogy a szilardtol lenne szilárdabb a széklet is


De emésztési problèmákra mindenképp tenyleg a bélflora támogatása kell

Probiotikum.

2019. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!