Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi van ha a tàpszeres babàm...

Mi van ha a tàpszeres babàm èjjel többször megèhezik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!5 ès fèl hónapos kisfiam szinte egyik naprol a màsikra tàpszeres lett .( most nem szeretnèk bele menni a mièrtjèbe) . Lefekvès előtt (20:00)megiszik 200 ml aztàn èjfèl körűl felsìr ès megint igènyel ennyit majd 5 körűl megint fel sìr. Amikor szopizott ugyan ez volt ennyiszer kelt fel . Nappal a tìzórai mâr kivan vàltva gyümire az uzsit most kezdem kivàltani. A Baby love 2-es tàpszerèt adom neki de rà van írva h egy nap 2-3 adag adható..dehàt ő csak èjszaka eszik annyiszor akkor most mit csinàljak?

#baba #tápszer #éjszaka #èjszakai evès
2019. ápr. 18. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kicsi ugyanúgy 2x kelt enni éjszaka ennyi idősen. Kb 7-9 hónapos kora között már csak 1x, utána nem kért enni.


Nem tudom miért írnak ilyet a dobozra, az én lányom 9 hónapos korig alig evett mást, 9 hónaposan pl 3x kínáltam péppel egy nap de sose evett annyit, hogy ne kérte volna a tápszeradagját utána. 6x evett akkor tápszert, ennyi idősen meg semmit nem fogadott el a tápszeren kívül.

A gyümölcs nem igazán laktató, én max második étkezésnek az ebédnek futnék neki, a zöldségek valamivel laktatóbbak. De tényleg, kis alma vagy barackpéptől nem kell azt várni, hogy majd ritkábban éhezik meg.

2019. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt minden kiegészítő tápszerre ráírják és nem ennyi adható, hanem ennyi minimum ajánlott. Azok kedvéért írják rá, akik túl gyorsan akarnak haladni a hozzátáplálással, hogy ennyi tejalapút azért tartsanak meg.
2019. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaaa èrtem . Nagyon köszönöm. Akkor mit adjak neki tìzóraira meg uzsira gyümin kívűl? Fözelèket majd ebèdre akarok
2019. ápr. 18. 08:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Tápszert.

Ha szoptatnád is megkínálnád a melleddel miután végzett a gyümölccsel. Nem kell kiváltani egy étkezést se ilyen korán.

2019. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem bevezetheted neki a glutént a gyümölcsöpürébe tehetsz 7 gabona pépet vagy babakekszet reszelve úgy sokkal laktatóbb. Nekünk is csak így sikerült kiváltani, másképp az a gyümölcsö püré szinte semmi. Esetleg lehet kapni tejbegríz pépet, azt elkészíted és abba is lehet keverni gyümölcs pépet úgy is laktatóbb.
2019. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az éhség miatt ébred ennyiszer. A testközelséged hiányolja. Amikor még szoptattad, akkor sem az éhség miatt kelt fel mindig. Egy ennyi idős baba simán kibír éjszaka 7-8 órát evés nélkül.


A hirtelen elválasztás viseli meg. Nálunk is ez volt. 5 és fél hónapos a kisfiam. 4 hónaposan választottam el, de ő már csak éjjel szopizott. Mégis annyira megviselte, hogy 2x kelt. Először én is megetettem, de aztán rájöttem hogy nem éhes, mivel mindegy volt neki, hogy 60 vagy 180 milivel kínáltam.


Kipróbáltam, hogy nem adok neki enni csak ringatom, babusgatom kicsit. 5 perc múlva már aludt tovább és 6-7-ig nem kelt többet.


Vagy átviszem magam mellé és rögtön alszik reggelig.


Nem okoskodni akarok, mert a te gyereked te ismered. Nehogy félre értsd!


De esetleg megpróbálhatnád, hogy nem eteted meg rögtön.

2019. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szèpen ezt kifogom próbàlni! :)
2019. ápr. 18. 11:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Mêg annyi , hogy nem nagyon akar vizet inni .. kìnàlgatom de nem igènyli ..amèg szopizott nem kelett mert az anyatej szomjoltó is de most , h tàpszeres èn úgy tudom kène innia :/
2019. ápr. 18. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A tápszer is szomjoltó. Amíg csak tápszeres egy baba, nem kell plusz folyadék. Viszont onnantól kezdve hogy hozzátáplálod, akár tápszeres, akár anyatejes, kínálni kell. Ugyanakkor teljesen érthető, hogy a híg pürék után még nem akar inni. Majd ha szilárdabbat eszik.
2019. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!