Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Komolyan létezik olyan, hogy...

Komolyan létezik olyan, hogy egy kórházban megtilthatják a tápszeres etetést?

Figyelt kérdés
Egy kérdés ihlette ezt. Ilyenről még nem is hallottam. És akkor titokban etethetem a gyereket csak tápszerrel ha épp nincs tejem?

2019. máj. 1. 20:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Törvenyi szabályozás nincs ra,de nagyon úgy tűnik nekem is,hogy igen
2019. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem tiltják, hanem nem támogatják és nem propagálják a tápsert az anyatejjel szemben a baba-barát kórházakban. EZ a gyakorlatban azt jelenti, hoyg minden segítséget és támogatást meg tudnak adni annak az anyukának, aki szoptatni szeretne, továbbképzésen vettek részt az ott dolgozók, és kapcoslatban állnak szoptatási tanácsadókkal is. Egészséges baba és mama esetében az első szoptatási nehézségnél nem a tápszer az első opció, hanem előbb megpróbálnak segíteni a nehézségen.


De! egyrészt nem hagyják éhezni a babát, ha nincs még vagy átmenetileg nincs elegendő anyatej, vagy pl. koraszülöttnél nem lehet várni a tejbelövellésre, azonnal táplálni kell, stb. Ilyenkor adnak tápszert, viszont azt is elmondják, hogy ha az anyuka a későbbiekben szoptatni akar, mivel növelheti a tej mennyiségét.


Másrészt az anyának joga van ahhoz, hogy egyáltalán ne akarjon szoptatni. Ha így van, alá kell írnia egy nyilatkozatot, és akkor tápszeres lesz a baba a kórház preferenciáitól függetlenül.

2019. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
2-es, ez a gyakorlatban sajnos még mindig úgy teljesül, hogy ha könyörög az anyuka, akkor se adnak tápszert, megvárják míg besárgul a gyerek és kékfényezni kell. Bababarát kórházas tapasztalat.
2019. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%
2-es vagyok: az én tudatlanságom, de a besárgulásnak van köze az anyatej mennyiségéhez? Mert pl. nekem nagyon későn indult be a tejem, a babám elvesztette a születési súlyának 10%-át, már kapta volna másnaptól a tápszer,t amikor végre beindult a dolog, és nagyon gyorsan összeszedte magát a kicsi. De ilyne mértékű súlyvezstés ellenére sem sárgult be.
2019. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

4, persze hogy van. Ha nem tud enni semmit, mert még előtej sincs, akkor nem ürül a magzatszurok, ami miatt nem csökken a bilirubin szint, ami sárgasághoz vezet.

A súlyvesztés egyébként bizonyos mértékig pont hogy jó jel, mert elsősorban azért veszít, mert ürül a széklet és a lenyelt magzatvíz.

2019. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
A legnagyobb baj a kórházi tápszeres etetéssel, hogy nincs mód vagy nagyon bonyolult a sterilizálás. Cumisüveget mosol, vizet forralsz, lehűtöd, stb. Abban a jó esetben 3-4 napban az a cseresznye nagyságú gyomruk annyira minimális kaját vesz be, hogy ha csak épp előtejed van az elég, önkínzás tápszerrel kínlódni. Aztán ha hazamentetek kezdődhet a tápis mókuskerék, ott már a kutyát se fogja érdekelni igazán.
2019. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Nekem volt tej bőven,pedig császáros voltam. Jól is szopott a lányom,mégis sárga lett. Nem egészen ettől függ.
2019. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Létezik annak, aki ezt eltűri és hagyja! Egyébként semmiféle törvényi szabályozás nincs arra, ki hogyan etetheti a gyermekét (szép is lenne...), de sajnos tényleg van olyan kórház, ahol ezt el merik játszani, hogy nem adnak tapszert. Mondjuk én magasról tojok arra, hogy mit nyekeregnek a nővérek a kórházban, nem is könyörögnék tapszerert, fogom felhívom a férjem, hogy hozza be és pont. Miért mégis mit csinálnának velem? Lerajzolnak és kiszineznek?:D Azzal etetem a gyerekem, amivel akarom! És ebbe senkinek nincs beleszólása, főleg nem egy csecsemosnek a kórházban..
2019. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan létezik. Eléggé vakon voltam, nem hittem, hogy létezik ilyen... Nem gondoltam, hogy ott szenvedek egy 2napos babával akit nem tudok megetetni és nonstop sír. Hajnalban kértem tápszert nem kaptam. Aztán kértem a szobatársamtól tejet, mert neki volt, hirtelen egy hangja nem volt. Tanulság :ezt a kórházat elkerülöm, 2 imadkozok, hogy ezt elkerüljem legközelebb 3 és egyben a legfontosabb viszek magammal tápszert
2019. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Igen létezik! A Nyíregyházi Jósa András kórházban például...
2019. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!