Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyire gond ha a babánk...

Mennyire gond ha a babánk nagyon szagos és sötétzöld a széklete? Az is csak 2-3 de van hogy 4 naponta jelentkezik. Okozhat ez nyűgödséget, rosszkedvet? Folyton nyűgös, tekereg, mintha nem lenne komfortja valami miatt.

Figyelt kérdés

Eleve hasfájósnak született, az első hónapban elég sokat is sírt. Később is tudtuk hogy fáj a hasa, mert evések után nagyon panaszkodott, illetve a bukást is nehezen viseli. Mindez akkor is így volt, amikor csak anyatejet kapott akkor is, mikor az anyatej mellé pótoltam neki. Kb 3 hete csak tapszeres.

De a mostani allapothoz képesthogy a 2-3.hónap rendesen elviselhető volt.

A széklet egyébként azóta ilyen mióta csak tápszeres, de kb 10-12 napja tart ez az “extrém” nyűgösség. Szóval ha ezelőtt nem volt ekkora gond, nem értem most hirtelen ez miert van, mikor fejlodik kozben az emesztes is, vagy nem?

Most 14. hetes egyebként.

Ami azért érdekes, mert már beletörődtem, hogy hasfájós, néha nyűglődik, ilyesmi.

Na de a május kezdetével, mintha sokkal rosszabb lenne, mint eddig..

Ugyanúgy nyűgösködik az evések után (bár nem biztos, hogy ahhoz köthető a dolog.) Van, hogy órákig nem hagyja abba, csak ha elalszik magàtól, vagy ha beteszem a babakocsiba-utóbbiban még tologatni se kell🙄.

Épp ezért nem is tudom, hoy ez valóban hasfájás-e..vagy esetleg inkább valami más okozza?

Milumil Pregomint kap, de való igaz, hogy sokat bukik. Rosszabb napokon még az etetés után 2-3 órával is jön vissza neki. Előfordulnak olyan napok, hogy minden etetés után van bukás, de van olyan is mikor meg egyszer sem. Ami a legzavaróbb, hogy 2-3 hete jóformán egész nap tekereg, rossz a közérzete, és “nyávogó hangot ad”, látszik az arcán, hoy bántja valami. Ilyenkor semmi sem kötli le, se játék, se semmi. Max az alvásban nyugszik meg. Furcsállom is, hogy nem lehet kizökkenteni ebből.

De azért nem minden rossz. Ha elkapok 1-2 jobb pillanatot akkor gagyorászik, mosolyog, plusz este 8-9 órákat egyben alszik is.

Más ügy kapcsán amúgy jártunk neurológusnál, aki igazából azt mondta, hogy teljesen rendben van a baba. Meg tulajdonképpen mindent meg “tud” csinálni amit ebben a korban (kb 3,5 hónaposan) meg kell. Csak nagyon zavaró az egész napos nyekergés, ami sokszor már sirdogálás inkább. Eddig se volt könnyű, de kb reggel 9-től este 18-ig ezt hallgatni🤦🏻‍♀️... kezdek kikészülni idegileg.🙄

Ha felveszem néha segit, de neha ott is teleregni kezd. A cumi az egyedüli megoldásom ilyenkor, de már olyan lelkifurdalásom van, hogy állandóan azt adom neki. Ugyan az inye meg van vastagodva, de kulonosebben nem ragja a kezét vagy ilyesmi, na meg a fogzas ennyi idősen és egész nap nem hiszem, hoy ilyen gondot okozna. Vagy megis?

Azt se ertem, ha hasfajas ha fogzas, akkor ejszaka miert van mindig nyugalom? Na nem mintha bánnám. Néha felek hogy mas baja lehet, szerintetek?



2019. máj. 19. 16:45
 1/9 A kérdező kommentje:

Most látom mikyen hosszú lett. Előre is köszi, ha egyáltalán valaki végigolvassa. Bocsánat, hogy ilyen terjedelmes lett. Azt nem irtam, hogy amugy teljesen jol eszik. 800-1000ml között egy nap. Szerintem most olyan 6,5 kg lehet a baba.

5-6x eszik egy nap. Ejjel pedig alszik. Tehat éhség biztos nem lehet.

2019. máj. 19. 16:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy dokilátogatást szerintem megérne a dolog. Oké, hogy vannak hasfájós babák, de azért nagyon nem normális ha egész nap kínlódik a baba, főleg így tápszerre váltás után.
2019. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Tápszeres babának napi min 1 székletnek kell lennie. Előfordulhat, hogy az zavarja. Próbálkozz a szélcsővel, és azérr érdemes elvinni orvoshoz megnyugtataskepp.
2019. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A sötétzöld széklet tápszeres babánál teljesen normális. Nekem ezt mondtaba gyerekorvosunk, nálunk is ez a helyzet

A nyűgösségre nem próbáltad meg a hordozást?

2019. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire baja vana tápotól, váltáson nem gondolkodtatok?
2019. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hordozós ötlettel. Ha nincs szervi ok, akkor testkontaktus hiányozhat neki, és ez is köthető lehet a szoptatás elmaradásához.
2019. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tejfeherjeallergia nem merult fel? Gondolom igen, ha Pregomint kap. En probalkoznek tapszervaltassal, illetve anyatejgyujto allomasrol venni anyatejet.
2019. máj. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Váltsatok tápszert szerintem. Ugyanez volt nálunk is. Most 3 hónapos. Az apja laktóz érzékeny és az én szűk családomban is előfordul (nagymama,anya, testvér). Én nem vagyok az. Reggeltől estig folyamatosan sikított húzgálta a lábát, már teljesen kivoltunk készülve. Ő kevesebbet is evett,mint kellett volna. Aztán tápszert váltottunk és megszűnt a problémánk már másnap. Viszont mivel eddig 60%tápszer 40% anyatejes volt így elhagytam a tejtermékeket és megpróbáltam minden olyat mellőzni, amitől fájhat a hasa. Sajnos nem volt értelme,mert akárhányszor kap anyatejet ugyanúgy fáj a hasa és kezdődik az egész elölről. Az egyik orvos azt mondja,hogy kapja továbbra is. (Nem tudom,hogy mit szólna hozzá,ha neki állandóan fájna a hasa,enni sem tudna és gyulladtak lennének a belei állandóan) A másik pedig azt tanácsolta,hogy tapasztaljam ki,hogy mennyi az a mennyiség, amitől nem fáj a hasa és ugyanolyan jó kedvű,mintha nem is kapott volna anyatejet. Szóval megvontam a tej nagy részét a gyerek és a saját ép idegrendszerem érdekében. Azóta kiegyensúlyozott nyugodt baba és eszik rendesen. Gasztroenterológiára fogunk majd menni,ha nagyobb lesz.
2019. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom is ennyi idős, nálunk a Beba HA-tól lett extrém büdös, zöld széklete. Most Hippet kap az teljesen jó neki, és nem is nyűgösködik. És a hosszú büfiztetés is sokat változtatott a bukásokon, meg a rossz komfortérzetén, a kis Mohójojóm visszanyelte mindig a büfit amikor végre kiszuszakoltam belőle, szerencsére ezt már nem csinálja.
2019. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!