Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 éves múlt a héten és még 1...

1 éves múlt a héten és még 1 étkezés sincs kiváltva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

9 hónapig anyatejes volt igény szerint. Akkor kezdett tápszert kapni mert dolgoznom kellett.

Mára már elfogadja a tápszert magához képest jól de max 140 milit

Éjjel meg szopizik de szerintem ez csak komfort neki mert így alszik vissza.5 hónaposan kezdtük a ht-t ami mindig is borzalmasan ment. Nagyon válogatós új dolgokat meg sem hajlandó enni.Mindent kiköp. Eddig a darabosat ette de most kiköpi(kivétel zabkeksz köles golyó babakeksz stb) kenyeret sajtot egyben gyümölcsöket ilyeneket nem hajlandó enni. Katasztrófa az egész. Pürével is ugyan ez a helyzet.

A reggeli megy a legjobban. Minden reggel zabkàsát eszik.

Maximum 140 gramm amit megeszik amúgy de legtöbbször kb 6 kis kanál után már nem kell neki az étel. Így minden fő étkezés után megkínàlom tápszerrel amit el is fogad.Van,hogy 60 de van ,hogy 120at is megiszik utána.

Így hivatalosan egy étkezés sincs kiváltva.

Mit csináljak?


2019. máj. 27. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írodna súlyát a gyereknek, pedig az az egyik legfontosabb.


De én egyszerüen nem adnék neki tápszert. Azt sem érte, hogy 9 hós koráig anyatejet adtál akkor minek kellett a tápszert bevezetni?


Ne csinálj ebböl nagy ügyet. Adjál neki normál korához képesti ételeket, és figyelj, hogy olyat egyen ami egészséges. Èn pont ilyen gyereknek soha nem adnék semmi édeset, gyümölcsöket is csak cukormentesen, és a legfotnosabb semmilyen rágcsát.

2019. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vissza kellett mennem dolgozni amikor 9 hónapos volt. És ezért kezdett tápszert kapni.

Csak mivel nem eszik jól ezért gondoltam ,hogy megkínàlom. Amit el is fogad. És gondoltam azért mert éhes.

3950 el született

Legkisebb súly 3650 volt. Most 8900 gramm

2019. máj. 27. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kevés a súlya. Ez így nem jó. Egy 1 éves babának az anyatej és/vagy a tápszer már nem elég.

Eleve miért nem kezdted el időben a hozzátáplálást? Már 6 hónaposan simán el kellett volna kezdeni. A hozzátáplálást is tanulnia kell a babának, a rágást megtanulni, a különböző ízeket megismerni, neked is kiismerni, hogy mi az, amit megeszik, mi az amit nem, próbálkozni különböző dolgokkal, akár saját magad által készített dolgokkal, akár boltban kapható bébiétellel. De ha egyben letudsz mindent azzal, hogy mellre teszed, vagy egy cumisüveget a szájába, akkor persze, hogy nem fog semmit megenni.

Tessék foglalkozni azzal a babával és szépen megkezdni hozzátáplálni!

2019. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Írtam ,hogy 5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. Mindent be van majdnem már vezetve. Vagyis sok minden. Ma zabkàsát evett reggelire. Ebéd brokkoli krémleves kenyérrel. Uzsi tejpép. Vacsi lazacos tészta. Napközben 3x ivott tápszert összesen kb 250 milit. Alvás előtt szopi.
2019. máj. 27. 22:20
 5/5 A kérdező kommentje:

Sokat volt beteg. 5x kapott antibiotikumot fél év alatt

Volt már bárányhimlős,2 hányós virus. Szemgyulladás is volt 2x. És még egy két dolog.

Vodono doki szerint ne várjam el ha hány vagy megy a hasa,hogy jól egyen

Szerintük jó a súly.

Egy 9 kg-ős 1 éves lány baba súlya akkor szerinted kevés? ?

2019. máj. 27. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!