Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Orvosi "utasításra" abba kell...

Orvosi "utasításra" abba kell hagynom a szoptatást. Járt valaki még így? Hogy viseltétek? Azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a babám, 2 hete kezdtük a kóstoltatást,étkezést még nem váltottunk ki.

Van tejem bőven, eddig tiltakoztam a szoptatás abbahagyása ellen, de kénytelen vagyok. Nem vagyok tápszer ellenes, de szerettem volna még folytatni. Ti hogy viseltétek lelkileg? Valószínűleg én agyalok ezen ok nélkül túl sokat, de most egy kicsit megzuhantam.

Holnap van időpontom szoptatási tanácsadónál, de addig is érdekelne, ki hogyan csinálta. Eddig sajnos nem fogadta el a fiam a cumisüveget, most kénytelen lesz. Nálatok hogy volt?


2019. máj. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi az offért, de annyira kíváncsi vagyok, hogy mi az az orvoai indok, amiért abba kell hagyni a szoptatást? Nem akarok kukacoskodni, sosem voltam hasonló cipőben, ezért érdekel csak....
2019. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen orvosi utasítás nincs.
2019. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, látod az idezőjelet?! Tejallergiás a babám, 2 hónapja véres a széklete, ami diéta ellenére sem múlik. Vagy speciális tápszert kap, vagy befektetik a kórházba speciális vizsgálatokra. Tehát nem utasítás, van másik opció, de azt nem szívesen választanám. 2 orvos plusz egy dietetikus és egy gasztroenterológus egyetértenek abban, hogy legalább 2-4 hétre abba kell hagynom a szoptatást. Az eredménytől függően szeretném utána megpróbálni a szoptatás folytatását, majd meglátjuk lesz-e még tejem. Kíváncsi vagyok, szerinted mi egyebet kellene csinálnom. Mert én már 2 hónapja ezzel kelek és ezzel fekszem, kétségbe vagyok esve, és nincs más ötletem, mint megfogadni az orvosok tanácsát. Tehát ha te ennyire kiismered magad, kérlek világosíts fel... Az egyes válaszoló tudott kulturáltan kérdezni, tessék tanulni tőle.
2019. máj. 27. 18:31
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy már miért ne lenne ilyen orvosi utasítás? Pl amikor az anyának muszáj olyan gyógyszert szednie, ami mellett nem lehet szoptatni.


Nálunk onnantól, hogy igazán éhes volt, elfogadta a cumisüveget, nem volt semmi gond az áttéréssel. Mondjuk ő már 8 hónapos volt, és csak reggel-este kapott tápszert.

2019. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenkor nem 0 diétát kell az anyukának tartani? Én sem kekeckedésből kérdezem

Nálunk úgy volt,hogy vissza kellett mennem dolgozni. Először kifejezetten szarul éreztem magam,hogy tápszert kap. Kellemetlen érzés volt. Igaz én csak kiegészítésként adom mert még szopik. Lelkiismeret furdalás volt mintha rosszat tennék

Aztán megbarátkoztam vele.

A lényeg a baba. És, hogy ő jól Legyen és jól lakjon gyarapodjon fejlődjön

2019. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tartom a 0 diétát, van javulás, mert már nem minden minta pozitív, de nem múlik. Pedig tényleg nagyon odafigyelek. Nekem is lelkiismeretfurdalásom van. De nem tudom, mi mást tehetnék.
2019. máj. 27. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1, nekem pl azért nem lehetett szoptatni, mert kezdenem kellett a kemót :(
2019. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
El fogja fogadni,ha éhes. Az enyém 3 hónapos és nagyon durván laktóz érzékeny. (Az apja is az és az én családomban is sokan.) Mióta nem szoptatom és laktózmentes tápszert kap, azóta kiegyensúlyozott nyugodt boldog mosolygós baba lett. Előtte véres széklet, reggeltől estig folyamatos hasfájás,ordítás, állandó bukás és nem evés. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ezzel teszed neki a legjobbat. Nekem is rossz volt,de sokkal fontosabb,az hogy ő egészséges és boldog legyen. Ha neki jó, akkor nekem is.
2019. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
De nyilván ismeritek ezt az ősanya típust, aki direkt szenvedni akar, hogy elmondhassa magáról, hogy ő mennyi áldozatot hozott azért, hogy szoptathasson. Azok mondanak ilyeneket,hogy ilyen orvosi javaslat nincs
2019. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ha tenyleg laktózérzékenyseg áll fenn, akkor megeshet, hogy orvos javasolja a szoptatás abbahagyását, mert lehet, hogy a sok ősanya nem tudja, de az anyatej is tartalmaz laktózt.
2019. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!