Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerhez milyen vizet lehet...

Tápszerhez milyen vizet lehet még használni?

Figyelt kérdés
Babavizet sosem használtam,helyette orvos ajánlásával Szentkirályit használok. Ezen kívül lehet még másfajta vizet is? Csak kíváncsiságból kérdezem. Ugy tudom a Szentkirályi ásványi anyagai kompatibilisek a babavizekkel ezért szabad azt is alkalmazni.
2019. júl. 22. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Arra figyelj, hogy nem mindegyik Szentkirályi jó. Két helyen palackozzák és csak az egyik palackozóüzem felel meg a babaknak való minősítésnek. Tökéletesen ugyanúgy néznek ki, egy pici embléma a különbség csak. Egyébként mi Jana babavizet használunk.
2019. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanaz az összetétele a babaemblémás Szentkirályinak, mint a nem babásnak, csak a nagyobb flakonokon már bincs rajta a jelzés, így megveszik a paramamik kétszer annyiért a kis kiszerelést. Ez is olyan, mint a babakaja, nem a ráírt kort kell nézni, hanem az összetevőket, mindig!

Egyébként sok márkának van babavize, de mi is Szk-t használunk. 😊

2019. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Az összetétele valóban ugyanaz, de a csomagolóüzem nem mindegy, hogy garantálja-e a fertőzöttségmentességet. Az egyik igen, a másik nem. Van ugyanabból kisebb kiszerelés, ami amúgy azért hasznos, mert a felbontás után 24 órával már ugyanúgy forralni kell(ene) mint a sima vizeket. Egy nagy másfél literes palack nem valószínű hogy elfogy 24 óra alatt, egy 1 literes viszont nálunk simán elfogy. De nem kötelező nyilván megvenni.
2019. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként emblémásból is van másfél literes.
2019. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 db 5 év alatti gyerekem van, plusz mi is isszuk. Napi 2-3 flakon elmegy a másfél literesből. 😂
2019. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Énnúgy tudom (bár lehet rosszul), hogy nitrit és nitrát mentesnek kell lennie a víznek. Ez a sztkirályin rajta is van (volt, amikor még használtunk babavizet-azóta megnőtt a lányom). Egyébként mi is a 1,5 litres sztkirályit vettük.
2019. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elso a masodik valaszolonak igaza van, mindegy van-e rajta jelzes. A jelzes levetele valoban arra szolgalt hogy az anyukak elhiggyek hogy nem adhato babanak es megvegyek a dragabbik babavizet, mindenesetre koszi mindenkinek a valaszokat. Nalunk is siman elfogy a 1,5 literes,ezzel nincs gond.
2019. júl. 22. 23:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem értem mit nem értetek :D

NEM a drágább babavízről beszélek, hanem a sima, hagyományos másfél literes zsugorfóliás Szentkirályiból van 2 féle. Nővérem náluk dolgozik, hadd tudjam már...az egyikre rá van írva hogy forralás nélkül adható babáknak, a másikra meg nincsen, mert nem adható forralás nélkül a babáknak. Mindkettő pont ugyanannyiba kerül, és egy pár milliméteres embléma kivételével nincs köztük különbség. Máshol palackozzák a kettőt.

Összegzem. 3 féle Szentkirályi van:

1.: Egy literes drágább babavíz, aminek baba is van a csomagolásán

2.: Másfél literes olcsó sima víz, pici embléma nélkül, nincs baba a csomagolásán

3.: Másfél literes olcsó sima víz pár milliméteres emblémával, nincs baba a csomagolásán, ugyanannyiba kerül mint az embléma nélküli, csak máshol palackozzák ezért forralás nélkül is adható.

2019. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
En sem a babavizrol beszelek csak arrol hogy f@$za kisbreklamfogas miatt volt feltuntetve ezert mindenki azt vette, miota lekerult az emblema az anyukak a draga babavizet merik megvenni csak. Es meselj hol is dolgozik a noverked? Erdekes, az unokanoverem gyerekorvos, felhivtam es azt mondta egy pici kulonbseg sincs a ketto kozott! Ugyan az az osszetetele inkabb ennek jarj utana. Nem az amblema a lenyeg te meg ezt nem erted de igazabol nem ez volt a fo kerdesem hogy a szentkiralyin milyen emblema van. Hanem hogy ezen kivul mot lehet meg adni, pusztan kivancsi voltam. En ugyanugy a szentkiralyit fogom adni ahogy mindig is
2019. júl. 23. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, az első válaszolónak van annyi igazsága, hogy pici babáknak nem lehet adni csak úgy a nem megjelölt szentkirályit. Nekünk is szólt a védőnő tényleg két féle van a sima 1,5 literesből. Az összetétele ugyanolyan, mivel pont ugyanabból a kútbol jön, csak két külön palackozoba szállítják, az egyik fertőtleníti, a másik meg nem. Ezért lehet az egyiket simán, felforralás nélkül is adni. A baba korától függ nyilván, hogy kell-e fertőtlenített víz. Egy mászó gyereknek persze nem, de a két hónaposom azt kap még. Más vízről ami nem babavíz meg nem hallottam, hogy lehetne adni.
2019. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!