Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen ciklus mellett...

Rendszertelen ciklus mellett ovu tesztelés?

Figyelt kérdés
Fél éve próbálkozunk. Rendszertelen a ciklusom, 63 nap és 40 nap volt legutóbb. (korábbi fogamzásgátló miatt, orvos már látott) 36 napnál járok most, nem jött meg, terhes nem vagyok. Ovu tesztelést elkezdtem, nagyon halvány a csík, alig látni. Érdemes minden nap tesztelni, vagy ráérek 2-3 naponta? Minden tanácsot szívesen fogadok.

2019. júl. 31. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább naponta tesztelj, az a biztos.
2019. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy endokrinologust keress aki segít rendbe rakni a hormonjaid.
2019. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben elég nagy pénzkidobás a teszt, főleg, ha drogériában vagy patikában veszed.

Inkább vegyél egy normális hőmérőt és vezess hőgörbét.

2019. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, kicsit belekotyogok... a hőgörbe nem sokat segít hormongond mellett.. csodaszép görbéim voltak, az ultrahang alapján pedig nem volt peteérésem. Nekem ami bejött, vaterás olcsó LH teszt, 25—ös sose volt pozi, elkezdett erősödni, majd halványodni, de pozit nem mutatott. A 10-es az meg 4 napig pozit mutatott, ami kedves kérdező neked jó lehet legalább belőni mikor lehet a ciklusodban ovu. nekem a 15-ös vou teszt jött be az szépen mutatta az ovut, érdemes lenne kb 10.naptól kétnaponta tesztelni és amint látsz rajta halvány második vonalat, onnantól naponta. Viszont 12óráig lehet pozitív. érdemes reggel este nézni, mert van akinek ilyenkor van ovuja, pl nekem délután nem volt pozi, este és mánap reggel szép pozi volt és délutánra már negatív, így, ha két délután néztem volna nem találkoztam bolna pozitívval. Jaj remélem érthetően írtam :)


Szóval érdemes lenne egy nagyon érzékeny Lh tesztcsomag meg egy kevésbé érzékeny csomag beszerzése. A hőgörbe vezetéssel sincs baj, de talán a kettő együtt jobb. Illetve amit kevesen tudnak, a luteáris fázis mindenkinek ugyan annyi. A peteérés eltolódhat, de amint megvan az ovu onnantól mindenkinek fix nap van mensiig. Ez 12-16 nap lehet, és maximum +-egy nap eltérés.


Pl nekem ovu után mindig 15 napra jön néha 14 vagy 16napra, de ez fix. Kb mint egy bomba időzítése, az ovu a kapcsoló onnantól a mensi ideje fix :D Ezt érdemes megfigyelni.



Sok sikert, nekünk 7 év kellett a kis csodánkra, na meg jó endokrinológus, hozzá kerültem utoljára és 3 hónap múlva már terhes voltam.



Kitartás!

2019. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-es nagyon szépen leírtad! ☺️

Kérdező! Tényleg jó lenne egy endokrinológust felkeresni, ilyen hosszú ciklusnál nem is biztos, hogy van ovu. 😔

2019. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy tankönyvi görbe mellett hogy nem volt ovuláció. A hőmérőzésnek az a lényege, hogy a nagyobb mennyiségben progeszteron csak a ciklus második felében, akkor termelődik, ha valóban megtörtént az ovuláció és kialakult a sárgatest. A progeszteron pedig pár tizeddel megemeli a maghőt.


Ezzel szemben az ovuteszt nem az ovulációt mutatja, csak az LH csúcsot, amit nem feltétlen követ a petesejt kilökődése.


Nekem pont az a tapasztalatom (meg már csak az élettani ismereteimből kifolyólag is az a logikus), hogy a hőmérőzés sokkal biztosabb annak megállapítására, hogy volt-e ovuláció, mint az LH-teszt.

Nekem PCOS miatt fél éves ciklusaim is voltak, de a hőmérőzés sosem vert át. Ha megemelkedett a hőm, két hét múlva megjött akkor is, ha előtte több hónapon keresztül nem volt. Az LH-teszt meg simán volt pozitív úgy is, hogy nem volt ovuláció.


De persze, a kettő együtt a leghatékonyabb.

2019. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! Mindenképpen elmegyek endokrinológushoz, és az ovu tesztelést is folytatom naponta.


Magán nőgyógyászaton pár hónapja annyi választ kaptam, h ne görcsöljek rá... Közben látom, hogy valami nem stimmel. Jó ez a fórum, h lehet ilyen témákban is kérdezni.

2019. aug. 1. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!