Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen esetben hogyan szedjem...

Ilyen esetben hogyan szedjem az Utrogestan-t?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom felírt Utrogestant, mert volt egy vetélésem, kiderült, alacsony volt a progeszteron szintem, a TSH-m meg magas.

A leletre azt írta, hogy a ciklus 16. napjától a 26. napjáig szedjem.

A férjemmel nemsokára újra megpróbáljuk, és szeretném, ha most minden klappolna. A TSH-ma beállításával jó úton haladunk.

De akkor hogy is van ez a progeszteron-pótlás?

Tehát tegyük fel, hogy szedem a ciklus azon napjain, de mi van, ha például sikerül teherbe esnem?

Akkor nem kellene továbbra is szednema prog.pótlót, hogy tényleg megtapadjon a magzat?

Vagy azzal ártanék neki?


Kérem, segítsetek, kik hasonló helyzetben jártok/jártatok, vagy akik tudják, hogy ezt hogyan is kell helyesen szedni ilyen esetben.


28/N


2019. aug. 2. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Èn csak azutan kaptam mikor kiderült hogy terhes vagyok de akkor minden nap, mondjuk csak egyszer de minden nap.àrtani valoszinü nem àrtana de azert kèrdezz rà...ja ès valamit biztos hasznàl, holnap megszületik a kislànyom.sok sikert
2019. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvastam már pár hasonló kérdést erről, azt írták, hogy tesztelni kell, és ha negatív, abba kell hagyni progit, hogy megjöjjön a menstruáció. Ha pozi, akkor értelemszerűen nem.
2019. aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Drukkolok értetek. Kívánok problémamentes szülést és jó egeszséget a kislányodnak és Neked is. Aztán meg jó babázást. :-)
2019. aug. 2. 23:18
 4/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm kedves 2. válaszoló.

De nekem a ciklusom 30-35 napos. A nőgyógyász edig azt írta, hogy a ciklusom 26.napjáig. Tesztelni csak rá pár napra tudnék hiteleset, szóval azzal a fennmaradó ár napban szedjem szerintetek vagy sem?

2019. aug. 2. 23:22
 5/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok köszönöm a jókivànsàgokat, csàszàr lesz reggel 9kor ugyhogy tele a gatyàm...

Szóval, én felhivnàm ès megkèrdeznèm, mert azon gondolkodtam hogy lehet hogy màs a ciklust rendbe hozni vele, ès akkor csak bizonyos napokon szedni meg màs terhessèg alatt amikor arra szedet h megtartsa a magzatot, kèrdezz rà, nehogy többet àrts mint hasznàlj, mègis csak hormon...

2019. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugy szedd ahigy a doki mondta, vagy keress egy masik maganorvost, akiben jobban megbizol!


Amugy a ciklusodat akarja normalizalni, nem pedig a terhesseged fenntartani (ami ugye meg letre se jott)

2019. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!