Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat ajanlotok?

Milyen vitaminokat ajanlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnenk babat es erdekelne hogy tudtok e valami vitamint ajanlani amit mar most elkezdhetek. koszonom :)

2019. aug. 8. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából elég a folsav, esetleg egy kis D vitamin ha keveset vagy a levegőn.
2019. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Követem 😊 ez engem is érdekelne
2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
es mi a helyzet az E-vitaminnal mert mar hallottam olyat is? :)
2019. aug. 8. 12:52
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha már vitamint akarsz szedni, akkor legyen multivitamin. Amúgy sem árt felturbózni a szervezetet, ha kisbabát szeretnél.
2019. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
okes akkor beszerzek egy olyat koszonom :)
2019. aug. 8. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
E vitamint akkor szoktak javasolni, ha vékony a nyálkahártya mert segíti a beágyazódást. Külön orvosi utasítás nélkül én kezdtem el szedni, mert összekuszálhatja a ciklust. Ha már ragaszkodsz az E vitaminhoz akkor inkább a párodnak érdemes szedni, mert javít a spermák minőségén. Első voltam.
2019. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 khniki ***** válasza:
Tényleg elég a folsav, de én szedtem terhes vitamint (Gravida), mert gindoltam, nem baj, ha a többi ásványi anyaggal is feltankolom magam.
2019. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én GAL babaváró vitamint szedek. Fontosnak tartottam, hogy minden fontos vitaminból feltankoljam magam + jól felszívódó és jól hasznosuló formában juttassam a szervezetembe a kellő vitaminokat, ásványi anyagokat.
2019. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak en hanem a ferjem is szedte a vitaminokat. Decemberbe kezdtuk el, februarba az elso probalkozos honapba mar sikerult is.

Mi ezeket szedtuk: E, D, C,- vitamin, folsav, szelen, cink, omega 3. A szelen es a cink a spermium minoseget is javitja , az fontos a pasiknak.

2019. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Folsav (B9-vitamin): ez nem a fogantatást segíti, egyetlen okból javasolják szedni emelt dózisban a babatervezés első napjától a várandósság 12. hetéig, mert segít kivédeni egy magzati gerincfejlődési rendellenességet, ami az 5. hét körül alakulhat ki. (Ilyenkor még nem mindenki tudja, hogy babát vár, ezért érdemes szedni korábbtól.) A folsavat nem mindenki tudja viszont jól feldolgozni, ezért érdemes az emelt dózisú szedés 3-4. hetében csinálni egy labort, amin vizsgálnak szérum folsav-szintet, ha az nagyobb a maximumnál, akkor jól hasznosul a folsav. Ha normál értéken van vagy alacsonyabb, akkor folátra kell váltani, ami a folsav lebontott formája, némivel drágább a normál folsavnál emiatt.

D-vitamin: az elmúlt évtized tudományos álláspontja az, hogy hiába süt a nap, a lakosság tetemes hányada kisebb-nagyobb mértékben D-vitamin-hiányos. Babatervezésnél is egyre több orvos ír fel napi 2-3000 NE D-vitamint, egyes álláspontok szerint meg már napi 10.000 is indokolt lehet. (Túladagolni heteken át szedett minimum napi 50ezer NE-vel lehet.) A D-vitamin nemcsak az immunrendszernek, de a baba csontfejlődésének is eléggé fontos.

Multivitamin: a legtöbb várandós vitamin egy tipikus multivitamin a tipikus hibákkal: rosszul felszívódó ásványi anyagokat tartalmaz, illetve olyan ásványi anyagokat, amik akadályozzák a többieket a felszívódásban (pl. kalcium-magnézium-vas). De végül is mindegy, mert a rossz felszívódás miatt akkor sem szívódnának fel, ha nem akadályoznák egymást. Így a legtöbb ilyen multiból csak a vitaminok tudnak hasznosulni, az ásványi anyagok listája meg maximum placeboként fejtheti ki a hatását, megnyugtatva a kismamát, hogy beszedett egy csomó mindent és az biztos jó. Egyetlen olyan multival találkoztam eddig, amelyik nem követi el ezeket a hibákat: csak egymás felszívódását támogató (vagy legalábbis nem akadályozó) anyagok vannak benne, illetve mindent a létező legjobban hasznosuló formában tartalmaz, ez a GAL vagy a GAL+ babaváró. Ebben ráadásul D-vitaminból is van elég, mert abból a multik legnagyobb részében csak dekorációs mennyiség van. Az E-vitamin komplex formában van benne, nem csak alfa-tokoferolként, van benne K-vitamin komplex is, ami a D-vel tud jól együttműködni, van benne omega-3, illetve inozitol, amit szintén szoktak babatervezéshez szedetni, illetve még egy plusz többek között, hogy a folsav folátként van benne. A tervezés időszakától szedhető.

2019. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!