Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valakinek valami Tippje?

Valakinek valami Tippje?

Figyelt kérdés
a párom nem szeretne még babát. ö azt mondja hogy még fiatal. én kicsi korom ota imádom a gyerekeket és el is döntöttem hogy fiatal anyuka szeretnek lenni. (a mi családunkban amugy is mindenki fiatalon szült) De a párom fél még gyereket vállalni. amit nekem nehéz elfogadnom de muszáj lesz. eldöntöttem hogy megprobálok erröl a témárol többet nem beszelni neki hanem én is "nem akarni" még. de nagyon nehéz számomra... hogyan tudnám leküzdeni hogy ne mindig erre gondoljak vagy tervezzek mert ö ugy sem akar még nélküle megy ugye nem megy.. Probálom magamban azokat mondogatni hogy nem tudnánk eltartani meg hogy kell még egy auto.. De az agyam tudja jol hogy eltudjuk tartani (mind ketten dolgozunk) a második kocsinkat meg ma megyünk megvenni/intézni. magyarán erre sem foghatom...mondanátok nekem valami tanácsot hogy hogyan foglaljam le az agyam hogy ne ezen kattogjak és hogy még én se "akarjak"...TUDOM butaság de már nem tudom mit csináljak..
2019. aug. 8. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idösek vagytok?
2019. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, nem mindegy hány évesek vagytok. Az pedig talán még jobban nem, mennyire nem vagytok egy "érettségi " szinten.
2019. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem véletlenül szeretne még a párod várni. Lehet, hogy csak neked nem tűnik fel, miért nem kellene még nektek gyerek.

Az, hogy mindketten dolgoztok és a második kocsitokat veszitek, alapjába véve nem jelent semmit.

Viszont emiatt a beteges gyerekmániád miatt valóban nem kéne neked még gyerek.

2019. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Na igen a korotok kimaradt.


Én annyit tudok javasolni, hogy légy őszinte a pároddal és beszéljétek át. Mond el neki, hogy te úgy érzed készen állsz és (feltéve, ha van ilyen a közeledben) elszomorít xy terhessége. Természetesen ő is kell hozzá, mondja el mi az ami miatt nem áll készen, mert a kora nem biztos, hogy indok. A férfiak amúgy is később érnek meg rá, vagy amikor már megvan.... a legtöbb férfi inkább csak eljut odáig, hogy akár jöhet is, de inkább a párjuk akarja.


Ha szeretitek egymást, megtudjátok beszélni, te meg tudsz várni, ha vele szeretnél családot, fiatalok vagytok nyilván, ha azt mondtad fiatal anyuka szeretnél lenni, de gondolj arra, hogy ráeröltetni nem szabad, mert még kitudja mit hozna ki belőle egy nem kívánt gyermek. Inkább legyél később boldog anyuka és legyetek boldog család mikor ő is készen áll. Nem azt mondta, hogy nem akar, hanem, hogy MÉG nem... ergó majd szólni fog, vagy jelzi, hogy már készen áll. Légy türelmes :) Én ezt javaslom.


Én is annak idején így voltam, nagyon szerettem volna és körülöttem mindenki véletlen terhes lett, vagy épp szándékosan, és totál kiborultam, szóltam is a páromnak, hogy nagyon bánt a dolog, de ő mondta, hogy még várjunk, nem érzi biztosnak az állását sem, meg ő sem kész rá, én mondtam legyen, csak legyen szíves jelezni, ha majd úgy érzi jöhet a pici, ha szeretne.. én 20 éves voltam ő 23. Később mikor úgy érezte, kb fél év múlva, szólt, hogy akkor most már bármikor jöhet. A sors fintora, hogy 28 évesen lettem végül anyuka... de tőle lett a babám, és azóta boldog család vagyunk :) Én is fiatalon szerettem volna, vagyis inkább fiatalabban, de nem bántam meg, hogy most jött el az ideje. És még egy kistesó is bőven belefér az időnkbe. Légy türelmes és hidd el hamar eltelik majd az idő.


Addig tervezzetek még egy két kettesben eltöltött szuper nyaralást, mert ugyan gyerekkel is szuper, de a kettesben csak most van, utána majdhogynem soha többé nem lesz :D Vagy csak körülményesen :D Most ezt élvezzétek még ki, nehogy a kapcsolat rovására menjen a türelmetlenség. Sajnos a férfiaknál nincs meg az a tipusu ösztön ami bennünk nőkben. Ettől ők még szuper apák lehetnek/ lesznek, csak nekünk kell türelmesnek lenni :)


Kitartás és sok sok boldogságot nektek, hidd el megéri várni :)

2019. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 khniki ***** válasza:
100%
Volt nekem is ilyen párom. Tisztázni kell, hogy ugyanazt akarjátok-e az élettől és egymástól. Ha nem, akkor ezt a szerelmet el kell engedni.
2019. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt?
2019. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
en 22 o 25lesz..3 eve vagyunk egyutt de 7 eve ismerjuk egymast
2019. aug. 9. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért kérdező, hogy 22 évesen még nem vagy elkésve.

Attól, hogy 3 éve együtt vagytok, nem jelent semmit sem.

2019. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!