Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valakinek tapasztalata,...

Van valakinek tapasztalata, hogy a gyógyszer abbahagyása után mikor van peteérés?

Figyelt kérdés
Tegnap volt két hete, hogy abbahagytam a Lyndinette fogigátlót. Babát szeretnénk. Utána jött is a megvonásos vérzés. No, elmúlt. Éjjel együtt voltunk. Ma reggel barna pecsételésem van/volt. Létezik, hogy peteérés? Vagy annak korai? Nem tudom, gyógyszer abbahagyása után mikorra kell várni a peteérést.
2019. szept. 1. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bármi lehet. Nekem első ciklusban 13. napon volt, a másodikban már csak a 21.-en, a harmadikban 14. napon, akkor terhes is lettem. De az lehet, hogy hónapokig egyáltalán nincs is peteérés.


Én azért kezdtem el hőgörbét vezetni a gyógyszer után, hogy tudjam van-e tüszörepedés és ha igen, mikor.

2019. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira megváltoztatja a fogamzásgátló a hormonokat, hogy nem lehet tudni. Főleg, ha sokáig szedted. Nekem pl sajnos 1 év volt mire rendesen visszarendeződött a ciklusom 3 év gyógyszerszedés után. Egyébként én úgy tudom, 3 hónapot javasolnak várni a teherbeeséssel a gyógyszer abbahagyása után.

Minden esetre szerintem is célravezető vezetni a hőgörbédet, esetleg LH tesztet venni, hogy tudd mikor és hogy egyáltalán van-e peteérésed.

2019. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az orvosom szerint nem kell várni. Téved? 😯

Lehet, hogy elkezdem vezetni, csak a volt férjemmel volt 4 lombikom, már rosszul vagyok ezektől, mondjuk ott vele volt a baj :(

Azóta az új Párommal már összejött egy baba. :)

2019. szept. 1. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Ha az orvosod azt mondja akkor biztos igaza van. Én ezt régebben hallottam, de szerintem ma is sokan tartják az orvosok közül. Minden esetre én mindig próbálok bízni az orvosaimban, ha ezt mondja neked, akkor szerintem halgathatsz rá. Amugy sem konkrétan nekem javasolták, mert mi nem akkor próbálkoztunk, és nem is azért hagytam abba a gyógyszert.

Drukkolok hogy mihamarabb sikerüljön a második baba!

2019. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy abbahagytam rögtön terhes is lettem. Meg se jött egy menszeszem se utána. Mindkét gyerekkel. Első előtt 8 évig szedtem, második előtt 1 évig. Teljesen egyéni ez szerintem.
2019. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Második! :)


Természetesen igyekszik bízni az ember a dokikban, de ahány annyi félét mondanak. Igyekszem nem stresszelni, csak bízni a sikerben! :)

2019. szept. 1. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a dologban, hogy úgy vannak vele, hogy ha helyreállt a ciklusod, akkor úgyis esélyed van teherbeesni, ha meg nem, az úgyis kiderül pár hónap alatt. Nekem is azt mondták amúgy, hogy várjak három hónapot, figyelem a ciklusom.
2019. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem gyogyszer utan egybol beallt a ciklusom. 28 naposra. De mindenkinel mas.
2019. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A barnazast lehet meg kellene kerdezni dokitol,progeszteron hianyra is utalhat.
2019. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Progi hiányra a menzesz előtt utalhat, középidőben ovura. Ez be is bizonyosodott, hisz baba költözött a pocimba :)
2019. okt. 8. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!