Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt valakinél olyan eset,...

Volt valakinél olyan eset, hogy hosszabb menstruációs ciklus esetén korábban volt ovuláció?

Figyelt kérdés

30-31 napos ciklusnál most a 13. napon éreztem az ovulációs fájdalmat, nálam ez elég határozott és fájdalmas szokott lenni, szerencsére csak fél napig. Most a 20. napon vagyok túl, 3 napja enyhe görcsölgetést érzek.

Nem tudom mire vélni, de még csak nem is reménykedek már lassan 1 év után ... inkább az érdekel, hogy tapasztalt-e már valaki ilyet!?

Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. szept. 16. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen nem létezik. A ciklus hossza az ovulációs naptól függ. Ovu előtt változhat a napok száma, az ovu utáni luteális szakasz viszont mindenkinek állandó ami 12-16nap közé esik, személyenként +-1 nap eltérés lehetséges maximum. Így a hosszabb ciklus annak az oka, hogy az ovu később volt. Ugyanis az ovuláció egy olyan folyamat melyben, ha megtörténik a tüszőrepedés az gyakorlatilag egy kapcsoló innentől minden fixen időre zajlik. Pl nekem 15napos a luteálisom néha 14vagy 16. Ha ovutesztet használok éviztosra tudom mikor van ovu, egy nap eltéréssel fixen jön a havi. Létezik spontán tüszőrepedés, pl, ha egy ciklusban nem repedt meg és pont kövi ciklus elején sikerül neki, de ez ritka mint a fehér holló.


Érdemes megfigyelni, neked ez hány napos :), ha korábban volt ovud a mensi is korábban jön.



Bocsi hosszú voltam, remélem sikerült érthetően leírnom. 7 évig vártunk a csodánkra, ezalatt az idő alatt rengeteget olvastam, rengeteget teszteltem, sok minden bizonytalan lehet, de a luteális szakasz állandó ;)

2019. szept. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
32-33 napos ciklussal a 11. napon fogant a kislányunk. Úgyhogy pedig létezik. Minden időpont biztos, mindent pontosan tudunk. Abban a ciklusban ugyan nem csináltam ovulációs tesztet, de az előző hónapban a 10. napon jelzett egyértelmű pozitívat.
2019. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és ezt a baba méretei is pontosan hozták. Minden egyes ultrahangon egy héttel idősebbnek mérték a méretei alapján mint a számolt kora.
2019. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg alaból hosszabb luteálissal rendelkezel.
2019. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, én ennyire nem ástam bele magam a témába. Szerencsénkre nekünk nem kellett nagyon sokat várni a gyönyörű kislányunkra, az 5. próbálkozós hónapban összejött. Ebből két ciklusban csináltam ovutesztet, az egyikben 11., a másikban a 10. napon jelzett.
2019. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy nincs ilyen és talán mégis lehet, ahogy a 2. válaszoló írta. Minden esetre érdekes dolgok történnek most, eddig így még nem tapasztaltam.

Kíváncsian várom a végét 😃

2019. szept. 16. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!