Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Erős antibiotikumot kaptam ma...

Erős antibiotikumot kaptam ma tüszős mandulagyulladásra. Árthat?

Figyelt kérdés

Ma kellene megjönnie.

Elvileg 9.-én lenne az ovulációm.

Napi 2x1 kell szednem mától 7 napig, (ha nem javul vissza kell mennem).

Ha 9.-e környékén próbálkozunk és ha esetleg összejönne lenne baja a babának?



2019. szept. 25. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
9-ére már egy hete befejezed az antibiotikumot. A beágyazódáshoz is kell kb. 3 nap. Nem árthat. De ne vedd készpénznek, hogy az általad számolt időben esel teherbe.
2019. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úristen. Nem is biztos, hogy terhes leszel! Egyébként indokolt esetben terhesen is adnak antibiotikumot.
2019. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyulladás vetélést okozhat. Én inkább attól félnék.


Ha terhes lennél.

2019. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Van aki az első hónapokban nem is tudja hogy teherbe esett... Te még azt sem tudod, hogy az leszel-e, tehát felesleges parázni. A gyógyulás most fontos.
2019. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy eros antibiotikum😉

Semmi bajod nem lesz...

2019. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen antibiotikum? Mert ha fluorokinolont (levofloxacin, levoxa, Ciprofloxacin)szedsz, akkor ebben a ciklusban inkább védekezzetek, mert ezek teratogén antibiotikumok.


Ha penicillint szedsz, akkor attól nem lesz semmi baj, azt terhesség alatt is adják.

[link]

2019. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
7es: és mégis minEk ártanának? Mert hogy még a sperma se került a hülye tyúkba.
2019. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

8-as. Miért hülye tyúk? Mert gyereket akar és fél a gyógyszer-mellékhatásoktól?


Nem akartam ide leírni, de akkor tessék. Tanuljanak mások az esetemből. 2015-ben volt egy fejlődési rendellenesség miatt 34 hétre halva született babám. A feltételezhető fogantatás idején Levofloxacin Sandoz nevű antibiotikumot szedtem. A fül-orr-gégész aki felírta, nem említette egy szóval sem, hogy D kategóriás, teratogén szer, és védekezzünk vagy ne szedjem be, ha felmerülhet a terhesség gyanúja. Előfordulhat, hogy amiatt történt a tragédia. Én csak figyelmeztetek másokat.

2019. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
ElőfordulHAT. Magyarul egyáltalán nem biztos.
2019. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!