Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bromocriptin okozhat ilyet?

Bromocriptin okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Pár hónapja ciklus közepén volt egy pár napos pecsétlő vérzésem. Ezért fordultam orvoshoz aki elküldött hormon vizsgálatra, ahol kiderült, hogy magas a prolaktin szintem. Miután kizártuk a pcos-t, mikroadenomát, pajzsmirigy a alulműkodést, bromocriptint írt fel. 1 hete szedem és a közép időben jelentkező pecsetlő vérzésem nem hogy javult volna, hanem 2 nap helyett már 4 napja tart. Gondolom, hogy egy hét alatt a gyógyszer nem oldja meg a problémát, de azért azt nem gondoltam, hogy ront majd a helyzeten. Valaki tudna segíteni hogy ez mitől van?

2019. szept. 29. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus közepi pecsételés nem kóros. Peteérést jelezhet. A probléma a rendszertelenséggel van, szóval ha mindig máskor pecsételsz, vagy nem rendszeres a menstruációd.


Nem is hiszem, hogy a magas prolaktin okozta, ettől függetlenül kezelni kell.

2019. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig ugyanakkor van. A ciklus 10. Napjától 2 napig. Kivéve most, mert most ugye 4 napja tart. A menstruációm is napra pontos, mindig 27 napos a ciklusom.
2019. szept. 29. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt kozepidős vérzése, arra kaptam a Bromocriptint, de kellett fél Év, mire elmúlt!
2019. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Wow... Akkor nem várok gyors eredményt. Mondjuk azt gondoltam, hogy nem 2 perc alatt fog hatni. Amúgy mi babát szeretnénk, meg csak ez a 3. hónap hogy próbálkozunk, de úgy tudom a prolaktin szintet le kell nyomni ahhoz hogy teherbe essen az ember. És neked 2. Válaszoló mennyi ideig kellett szedni a gyógyszert?
2019. szept. 29. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként is kezelni kell a magas prolaktint.

Amúgy nekem is ez volt, csak én nem akartam akkor babát, így nem is kezeltettem végül. Aztán férjhez mentem és spontán összejött a gyerek.


Igazából ha belegondoltok, csomóan teherbe esnek szoptatás alatt is, és akkor is magas a prolaktin sőt az egekben van. Nekem anno a duplája volt a normálnak.


Nekem azt mondták a közepidős vérzésért nem feltétlenül felel.



Nagyon szurkolok kérdező, én ezek alapján úgy látom nagy esélyed van a babára, szabályos ciklus, egyértelmű peteérés :) drukkolok :)

2019. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És amikor teherbe estél, abban a hónapban is volt középidoben vérzésed?

2019. szept. 29. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. Meg is ijedtem, mert magától elmúlt, azt hittem nincs peteérésem. Előtte sokáig minden ciklus közepén a vérzés egyértelműen jelezte.


Viszont mégiscsak volt, mert megfogant a kislány :)

2019. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, remélem hamarosan minden rendbe jön 😊
2019. okt. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!