Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Enyhe pánikbetegség, gyerekvál...

Enyhe pánikbetegség, gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nagyjából 5 éve van pánikbetegségem, amikor előjött kértem szakszerű segítséget, kaptam gyógyszert, amit azóta elhagytam. Alapjáraton jó kedélyű, életvidám embernek tartom magam, de időnként, ha nehezebb időszakom van elmegyek pszichológushoz, 1-1 alkalom helyre is tesz. Nagyon ritkán vannak már pánikrohamaim, 3-4 havonta egy enyhébb, olyankor fél szem 0,25 mg-os frontint veszek be.

A párommal egyre jobban szeretnénk babát, én viszont félek attól, hogy mi lesz. Pl ha terhesség alatt jön rám a pánik, vagy császármetszés közben. Tudom-e majd szoptatni a babámat, ha kell bevennem egy fél szem nyugtatót. Lehet-e a gyerekemnek bármilyen baja attól, hogy néha bepánikolok? Vagy a gyógyszertől?

Bolondnak/mentálisan roncsnak/betegnek stb. nem tartom magam, a pánik egy betegségből jött.

Szóval pánikbeteg anyukák tanácsát szeretném kérni, hogy ki hogy oldja meg a rázósabb helyzeteket? Milyen volt a terhesség és a szülés alatt a mentális egészségük és van e valamilyen hatással ez a mindennapokra?


2019. okt. 8. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén enyhe pánikbeteg vagyok. 3 terhességből kettőnél volt rohamom. Egyszer jó dokihoz kerültem és kaptam gyógyszert, egyszer egy hülyéhez aki nem adott semmit, hát azt a fél napot nem kívánom senkinek de elmúlt.

Túl lehet élni, kérdezz orvost mit szedhetsz ha esetleg nagyon kell terhesség vagy szoptatás alatt.

2019. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen elmúlt a terhesség alatt a pánikbetegség, teljesen nyugodt voltam, annak ellenére, hogy borzalmas terhességem volt és félő volt, hogy akár túl sem élem, lehet kaptam valami sokkot, de a terhesség nyugodt állapot volt, vagy fizikálisan annyira szarul voltam, hogy nem volt erőm a pánikra, császár alatt nagy eséllyel nem lesz pánikrohamod, mással vagy elfoglalva, ha igen, akkor adnak rá valamit. A szülés utáni viszont nagyon kemény időszak, hormonálisan tönkrevág teljesen, majd meglátod téged mennyire visel meg, én nem tudtam akkor pszichiáterhez eljutni, de visszagondolva szükségem lett volna rá, de nem pánik, hanem szorongás jött ki rajtam.
2019. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
A gyerekvállalás egészségesen is embert próbáló tud lenni, nem labilisan. Ismerőseinknél még csak a terhességnél tartanak, de már most katasztrófa, ahogy a nő viselkedik.
2019. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ez nem személyes tapasztalat, engem pedig az érdekelne. Valamint azt se írtad, hogy ‘ismerőséknél’ küzd e a hölgy bármilyen mentális problémával. Bár úgy gondolom, hogy katasztrófálisan viselkedhet az is akinek nincs időközönként pánikrohama.

Szerintem a mai világban kifejezetten kevés olyan ember van, akinek kötélből vannak az idegei és soha nem labilis. Csak van aki ha szakad a cérna örjöng egy sort, és vannak olyanok, mint én akikre rájön a brutál hányinger.

2019. okt. 8. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most várom a 2.at. A terhességeim jók teltek, semmi gond nem volt max kisebb szorongás ritkán. Gyógyszert nem szedek.

Nekem azt mondták szülés közben olyam hormonok szabadulnak fel amik megakadályozzák a rohamot és még sok mindent.Ha gyógyszer miatt nem szoptathatsz akkor meg adsz tápszert.

De sok ismerősöm szedett gyogyszert terhesség és szoptatás alatt és semmi gond nem volt. Van olyan amit lehet

2019. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!