Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Új munkahelyen babaprojekt...

Új munkahelyen babaprojekt mikortól "illik"?

Figyelt kérdés

Benne vagyok már a korban, 32 éves vagyok. Előző helyemről el kellett jönnöm mert a stressz már testi tüneteket okozott, petefészek cisztáim ismét kijöttek, ciklusom szétment persze hiába próbálkoztunk, nem jött össze a gyerek se.

Most egy nyugodt helyen vagyok nemrég, egészségileg is szépen kezdek helyrejönni. Jövőre már szeretnénk nagyon próbálkozni, mert én se leszek fiatalabb és félek a PCOS hajlam is majd bekavar. Úgy gondoltam ha már 5-6 hónapja itt leszek a cégnél, elkezdenénk próbálkozni, ha elsőre összejön, akkor úgy is 12-13 hetesen célszerű bejelenteni.

Rossz érzés egyrészről mert szeretem a munkám, nem akarom őket cserben hagyni, de ez csak egy munkahely, a gyerek meg örök életre szól és már eléggé vágyom rá...


2019. okt. 14. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Senkit se érdekel mikor akarsz gyereket, nem kell erről benn beszélgetni. A HR osztállyal vagy a főnököddel beszéld meg, hogy ha kb 9honap-1 év múlva teherbe esel akkor mi lesz, hogy lesz. Kb 5perc alatt megbeszéled és nincs ezen semmi agyalni való
2019. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább nem szólnék, mert míg enm vagy terhes simán kirughatnak es akkor hopp, se gyed, se csed... Azért az elég jó, ha kapod.
2019. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a kérdés nem arról szólt hogy ezt megbeszéljem-e benn a munkahelyen, mert nem szándékozom, csak 12. hét után, ha majd úgy alakul.

Inkább magunknak kérdés, hogy ez korai-e, vagy elfogadható hogy megint elkezdjünk próbálkozni.

2019. okt. 14. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Mi az esküvőnk után kezdtünk próbálkozni, 4 hónapja dolgoztam akkor a munkahelyemen. Nagy százalékban úgyse jön össze rögtön elsőre, ha 5-6 hónapnál nekiálltok, szerintem teljesen megfelelő. Ahogy írod is, onnan még úgyis 3 hónap, mire bejelented.
2019. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Amikor felvettek a mostani munkahelyemre, a végén annyit kért a főnököm, ha lehet, akkor 1-2évet dolgozzak, mielőtt elmegyek szülni. Hozzátette, hogy nyilván nincs köze hozzá, de örülne, ha nem rögtön mennék szülni. Friss h0ázas voltam, terveztünk gyereket de nem rögtön. Azt ígértem 2 évet tuti dolgozok előtte. Vicces, de hónapra pontosan 2 év lett belőle, amíg 8 hónaposan eljöttem táppénzre.
2019. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Én is 32 vagyok, új munkahelyen okt. 1től.

Áprilisban letelik a fél évem, akkor elkezdünk próbálkozni.

Igazából ha nincs semmi komoly gond, akár 7-8 hónapos koromig simán tudom csinálni a munkám, de ha nem, már akkor is határozatlan idejű a szerződésem, és túl vagyok a próbaidőn.


A főnököm megkérdezett ezt-azt az interjún, mondtam neki, hogy van párom, jövőre tervezzük az esküvőt, nincs gyerekem, de szeretnék, szóval gondolhatja, hogy relatíve hamarosan le fogok lépni...

Gondolom nálad sem lesz túl nagy meglepetés, h esetleg bejelented a terhességed.

A próbaidőt mindenképp várd meg, míg letelik, mert nem tudhatod, hogy viseled, lehet, hogy be kell jelentened 9 hetesen mert végig hányod a napot... Legalábbis én így gondolom, így fogom csinálni, nem szeretnék sem inkorrekt lenni,sem rosszul járni.

2019. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, a próbaidőm természetesen mindenképp megvárom, szerencsére már nincs sok hátra és eddig pozitívak a kilátások.

Ezt az 5. hónapot megcélozzuk, addig még úgyis csinálok hármas kezelést és Aviva tornát, hogy az elmúlt időszakot helyrehozzam egészségileg és remélem a próbálkozás elkezdése után nem kell túl sokat várnunk... :)

2019. okt. 14. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Akármennyire is barátságos a főnök, inkább ne híreszteld. És ne legyen bűntudatod, amiért gyereket akarsz.
2019. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Nabazz, és csodálkozunk, h a munkaadóknál állásinterjún hátránnyal indulnak a 30-as gyerektelen nők, vajon miért...? Köszi kérdező neked is!
2019. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

9-es

Igazad van. Nálunk is volt egy csaj, akit felvettek, dolgozott 8 hónapot (ebből 4 hónapig ilyen-olyan képzéseken volt), aztán a pozitív teszt után elment tp-re.

Aztán, amikor a főnök szóvá tette, hogy ez így nem valami korrekt, a csaj közölte, hogy csak azért kezdett el itt dolgozni, hogy majd kapjon Csed-et.

Azóta az irodavezető nem hajlandó 30+-os gyerektelen nőket felvenni.

2019. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!