Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló után, baba?

Fogamzásgátló után, baba?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik fogamzásgátlót szedtek gyermek tervezés előtt. Mennyi idő volt még vissza állt a menstruáció? Hányadik hónapban fogant meg utána a baba?


Én több, mint 3 éve szedem. Előtte nagyon problémás, fájdalmas, 7-8 napig elhúzódó vérzéseim voltak, brutális mennyiségben. Volt, hogy az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy a hátam közepéig véres a hálóing. Előre félek mi lesz, ha abba hagyom a fogamzásgátlót, ezzel "álom" a vérzésem, ahhoz képest. 3 napig tart kis mennyiségben stb. Másfél év múlva lesz kb esedékes, hogy abba hagyom. Tapasztalatok érdekelnek.



2019. okt. 16. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem vagyok a megfelelő személy, csupán az egyik felére tudok válaszolni, egy ismerősöm szedett fogamzásgátlót évekig és ahogy abbahagyta elsőre terhes maradt. Megse jött a mensije.


Illetve a sok sok olvasgatás után úgy gondolom az eredeti "régi" menstruáció nem szokott visszatérni. Nyilván lehetnek gondok, de alapjáraton is évek múlásával változik fogamzásgátló nélkül is a ciklus és a mensi.


Biztos lesz aki tapasztaltan tud segíteni az infóval.


Minden esetre csak nem lesz gond :)

2019. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, csak az első felére tudok válaszolni, mert teherbe esni még nem sikerült. Májusban hagytam abba, utána elég rendezetlenül alakult, először 34 napos volt, után 27, utána volt egy 21 és egy 20 napos ciklusom, valószínűleg azért, mert nagy lelkesedésemben elkezdtem inni ezeket a cickafark-palástfű teákat, és hát rohadtul nem kellett volna. Utána volt egy 34 napos ciklusom, amiben viszont a hőmérés alapján nem volt peteérés. Végül a mostani ciklusom, ami tegnap ért véget 34 nappal, végre normálisnak mondható, minden rendben volt, hőértékek is szépen mutatták a peteérést a 20. napon, és elmondhatom, hogy kicsi görcsöléssel megúszom azt a menstruációt, és a mennyisége is oké. Én is nagyon véreztem előtte. Szóval én azt hiszem, most állt be a szervezetem, és nem állt vissza a brutál erős vérzés. Nem mondom, hogy rövid idő, de hát ez van.
2019. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiamnál 3 hónapot vártunk a gyógyszer után, mielőtt próbálkozni kezdtünk. Akkor (8 éve) 2. próbálkozós hónapbam meg is fogant. Most 2. babával próbâlkozunk, ugyanígy vártunk 3 hónapot, a 2. hónapban volt halvány pozitív tesztem, de nem maradt meg a baba, így most kezdjük a 3. hónapot. A vérzésem erősebb, mint gyógyszer mellett volt, de nem vészesen.
2019. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nekem mindkétszer elég jól beállt rögtön a ciklusom.
2019. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló utáni ciklusaim:(áprilisban hagytam abba)

28nap, 37nap, 36 nap, a 4.hónapban össze jött a baba, sajnos missed ab lett mert nem volt szívhang. :(

Nekem fog.gátlo előtt 33 napos ciklusaim voltak.

2019. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Én 6 évig szedtem fogamzásgàtlót. Előtte is meg mellette is hajszál pontosak voltak a menstruációim. Azonban idén áprilisban elfogytak a tablettáim,de nem akartam újat iratni. Babát nem terveztünk,azonban már màjusban sikerült teherbe esnem...szóval van ilyen is 😀
2019. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 5 évig szedtem fogamzásgátlót, amikor abbahagytam kb 1 év után volt normális menstruációm. Addig 2 hétig barnázás, aztán volt h megjött, össze vissza. Bogyó előtt sem volt vészes a mensim, utána sem lett rosszabb. Rá 3 évre kezdtünk el próbálkozni, addig megszakítás volt. 3.ra összejött, de addigra már a mensim és szuperül beállt.
2019. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!