Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van peteérésem? Akinek nincs...

Van peteérésem? Akinek nincs annak van valamilyen folyása a ciklus közepén?

Figyelt kérdés

Furinhangzik, de ki szeretném deríteni, hogy van e peteérésem. (Tudom egy kiadós vizsgálat mondaná meg leghamarabb) Tudom, hogy van akinek nincs, ettől függetlenűl van menstruációja.

Szeretnénk babát, 3 hónapja próbálkozunk és felmerűlt bennem hogy lehet nincs is peteérésem így hiába próbálkozunk.



2019. nov. 16. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Te magadtól csak úgy tudod kideríteni ha ovu tesztelsz. És ha még pozitív is lesz az se 100 h megrepedt. Ezt 100 %ra csak orvos uh-al tudná nyomon követni h ténylegesen van e ovulációd.
2019. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha alszol minden nap legalább 5 órát, és ez nagyjából egy időbe esik, akkor próbáld meg a reggeli hődet mérni, illetve esetleg figyelni a méhnyaknyákod és méhnyakad állapotát. Egy-két ciklus alatt jól beletanulhatsz, és ha pontosan végzed, akkor megtudod, van-e ovulációd.

Lényege, hogy minden reggel közvetlenül ébredés után (lehetőleg egy időben) megméred a testhődet (célszerűen szájban, mert az pontosabb, mint hónaljban), ezeket az adatokat pedig feljegyzed. Az ovuláció megtörténte után néhány tized fokkal megemelkedik ez az alaphőmérséklet, és a következő ciklus elejéig magasan is marad. A részleteknek, "szabályoknak" olvass utána.


Ez a cikk ugyan a fogamzásgátló módszerekre van kihegyezve, de ezek közül több is foglalkozik azzal, hogy honnan lehet tudni, hogy ovulációd lesz/van/volt, és a nevükre rákeresve bővebben is olvashatsz róla:

[link]

2019. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az olvasottak alapján, ciklus közepén szoktam tapasztalni a tojásfehérje szerű nyákot. Ez akkor jelentheti azt hogy termékeny vagyok?

1.,2., válaszoló köszönöm szépen a válaszotokat és a tanácsotokat megfogadom!

2019. nov. 16. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó jel h van nyákod igen. De én olyan is hallottam már h akik ovu teszteltek és tudták az alapján mikor van az ovujuk nem pont akkora esett a nyák. Szóval biztosra sztem a tesztekkel mehetsz csak
2019. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tesztelni kell, sokat segít és igen a nyák nem a legtutibb, mert az egy héttel hamarabb is jelentkezhet, és pl egy esti együttlét után lehetetlen reggel megállapítani, milyen a nyák :). A teszt elég megbízható, ha szépen látszik, nagy esély van rá, hogy reped is. Pl nekem múltkor tuti nem repedt 8 napot késett, a teszt meg minden nap pozi volt... 7 év alatt ilyen sose volt. Hőgörbét is érdemes vezetni mellette, 3 hónap alatt biztosra betudod lőni neked mikor van ovu. Jó esetben, ha nincs hormon gond, pl pajzsmirigy, akkor 1 éven belül sikeretek lehet :) Sok sikert!
2019. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!