Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A progeszteron pótlás szerinte...

A progeszteron pótlás szerintetek gátolja-e azt, hogy egy spontán vetélés magától távozzon?

Figyelt kérdés
Nov.9-én kellett volna megjönnie, pozitív a teszt, viszont kettő napja csökkennek a terhességi tüneteim. Szerintem még ebben a terhességi korban pont erősödnie kellene a tüneteknek. Volt már egy vetélésem,3 éve, ott a 8. héten észrevétlenül zajlott a dolog, és missed ab lett a vége. A korábbi vetélés miatt kapok progit, és az a kérdésem, ha most elment volna a terhesség, vajon a progi pótlás gátolja-e a spontán kiürülést? Jó lenne a missed ab-ot megúszni, nem tudom, mitől függ, h. spontán távozik-e a dolog? Jövő hétre van időpontom dokihoz.

#vetélés #progeszteron-pótlás #spontán vagy missed ab
2019. nov. 19. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia . Sztem nem gátolja. En pozi teszt után mentem dokihoz . Petezsák kezdeményt latott. Kaptam progi potlast huvelyen keresztul . 2 hét mulva visszamentem mert barnaztam . Es mondtak h mar nincs ott a baby :( . Ahogy aznap abba hagytam a progit meg is jott es magatol kitisztult. De abba ne hagyd ! Attol mert most nincs tuneted semmit nem jelent .
2019. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem nem volt vetelesem, de barnazas miatt szedtem progit. Szinte tünetmentes volt az egész terhesség, 2x volt hányingerem.


Azóta 3 hónapos a lányom...


Szerintem ne aggódj,kívánom minden rendben legyen.

2019. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólásokat, jó lenne, ha valóban minden rendben lenne, de nagyon fura, h. egyre kevésbé érzem magam terhesnek. A korábbi missed ab után elég sokáig regenerálódott a szervezetem, meg az után szünetet is kell tartani, 2-3 ciklust, úh emiatt sem örülnék egy ilyen folytatásnak.
2019. nov. 19. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még nem halottad, hogy a progi pótlás, úgynevezett placebó ilyenkor. Csak akkor segít, ha ténylegesen kevés a progi szint. De, ha pl beteg lenne a pici, akkor nincs az a progi mennyiség ami megtartaná a terhességet, tehát, ha gond lenne, progi mellett is vége lenne.


Nekem is volt missed ab-om, ikrekkel lettem volna terhes, 6 hetesen minden ok volt majd 9.héten már nem éltek, ekkor látták, hogy ketten lettek volna. Nekem itt 0 tünetem volt, még arra is későn jöttem rá, hogy késik a havim. Pedig ikrek...


Később mikor újra terhes lettem, korán voltak tünetek és korán volt pozitív teszt így a nem várt napján már vérvételre rohantam progiszintet meg hcg-t nézetni, kaptam is pótlást, de az émelygésen kívül nem sok tünetem volt sőt a mellfájdalom is egy hét alatt eltűnt, nem is volt többet. Szóval a tünetek megléte vagy nem léte csökkenése inkább szerencsés dolog mint sem ijesztő. Több ismerősöm is van, akinek pl a második babával semmilyen tünete nem volt, vagy épp sokkal rosszabbul volt mint az elsővel.


Légy pozitív, bízni kell a jóban :) Minden jót!

2019. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy csökkennek a tünetek, nem jelent semmit. Emiatt nem kell bepánikolni. Ha izgulsz, nézess 2-3 naponta hcg-t.
2019. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
@harmadik válaszolónak: tudom, h. a progi a progi hiány ellen hat, és ha valami kromoszóma rendellenesség áll fenn, akkor édeskevés. engem az érdekel, h gátolja-e vajon azt, h. az időközben (nem progihiány miatt) elhalt terhesség természetesen távozzon, magától ürüljön.
2019. nov. 19. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az előző terhességem spontán vetéléssel ért véget a 8. héten. Mar 5 héten voltam orvosnál vérzés miatt, folyamatosan szedtem onnantól az utrogestant. 3x2-t szájon át. A vetélés előtt 5 nappal voltam orvosnál, akkor volt szivhang, minden rendben volt. Ha valami van, akkor be indul magától is. Ha nem indul el, akkor annak nem a progi az oka szerintem.

Az enyhülő tünetek miatt ne izgulj. Én is volt hogy meg ijedtem, aztán 2-3 nap múlva vissza sírtam 😅

2019. nov. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A spontán abortusz kiürülését gátolhatja, ez benne is van a tájékoztatóban.

De felesleges aggódni csak azért, mert enyhülnek vagy megszűnnek a terhességi tünetek. Nekem is átmenetileg megszűntek, plusz pecsételés is volt koraterhesen, mégis itt vagyunk a 22. héten, egészségesen.

2019. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!