Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanácsokat, véleményt szeretné...

Tanácsokat, véleményt szeretnék kérni! Első gyermekemmel első probálkozásra teherbeestem. Kis tesó projekt 4. hónapja tart sikertelenül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szülés után 2hónapra megjött a menstruációm, onnantól kezdve beállt ugyanúgy 24napra a ciklusom és 6napos vérzéssel, ahogy előtte is volt, anyatejes egyébként a baba. Vagyis már nem is baba :) egy éves korától nem védekezünk az apjával, első ilyen hónapban már eltérően a megszokottól 2nappal később jött meg és csak 2napig tartott. Következő hónapban a nem várt előtt 2nappal csináltam egy tesztet, pozitiv lett. Másnap azaz egy nappal előbb megjött, vagyis meg sem jött igazán csak a wc papiron volt rózsaszines maszat kb nap végéig másnap már semmi, rá 2napra csináltam tesztet, negativ. E hónapban 1nap késésnél teszteltem csak, szintén pozitiv, rá 3napra ugyanúgy maszatolt mint előző hónapban, másnapra viszont elöntött a vér, azzal egyidejüleg borzasztóan elkezdtem görcsölni. Ti mit tennétek a helyembe? Én arra gondoltam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz hátha adna progeszteront, hogy a legközelebbi próbálkozásnál elkezdeném szedni. Vagy lehet csak legyintene, hogy ez csak 3hónap, Legyek türelmes.! A nagynál 5.hétnél elkezdtem barnázni, így 12.hétig szednem kellett a progit, Ezért gyanakszom progeszteronra. Vagy az terhességenként más? Arra is gondoltam, hogy a nagyobb miatt lehet, hogy nem jön össze, mert még mindig szoptatom?

Adjatok légyszives tanácsot! Tudom, bután hangzik, de nagyon letörtem most mint a bili füle.



2020. jan. 5. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Elsősorban ne törj le, mert nincs miért.Első baba összejött elsőre, mert szerencsétek volt, a következőért egy kicsit többet kell hancúrozni.:P

Amúgy egy nőgyógyász(ha ő semmit nem lát vagy nem küld sehová) akkor egy endokrinológus látogatás belefér, mert előfordul hogy szülés után elcsúsznak esetleg hormonok és nem állnak helyre.

Amúgy 35 alatt 1 év sikertelenség,35 felett fél év után ajánlanak egy alaposabb kivizsgálást.

Mielőbbi babásodást.

2020. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amugy 30alattiak vagyunk.
2020. jan. 5. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Tudtommal legalább egy év próbálkozásnak kell eltelnie, hogy bármi külső segítséget javasoljon az orvos.

A fiam második hónap után fogant, a kistesó hatodik hónapja nem sikerül.. Én most lh teszttel próbálkozok, mert lehet teljesen máskor van peteérésem mint gondolom. Ja a másik, ne agyalj. Én minden hónapban vártam hogy eljöjjön a teszt időszak és már teljesen a rabja lettem. Elengedtem. Csak plusz stressz ami miatt simán bonyolódhat a folyamat....

2020. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy az első gyerek rögtön összejött, nem jelent semmit, azt meg főleg nem hogy nincs semmi hormonális bajod, vagy hogy a másodiknak is rögtön jönnie kellene.
2020. jan. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akik hasonló cipőben járnának: Kiderült, hogy amikor a kérdést kiírtam már babás voltam, csak az első hónapba még “megjött” emlékezetből. Szóval nincs progeszteron hiány és a nagyobb szoptatása sem folyásolta be, úgyhogy hajrá! 😄
2020. febr. 12. 00:00
 6/6 anonim válasza:
Gratulálok 😊!
2020. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!