Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek tényleg valami...

Szerintetek tényleg valami gond van velem, hogy közeledve a 30-hoz egyáltalán nem akarok még gyereket?

Figyelt kérdés

Idén töltöm be a 30-at. Mostanában már egyre többször megkapom a családtól, rokonoktól, ismerősöktől, hogy "ideje lenne már szülni, mert kifutsz az időből".

Viszont engem még egyáltalán nem vonz az anyaság. A terhesség gondolata szimplán riaszt, a szülésé viszont egyenesen rettegéssel tölt el. Plusz belegondolok, hogy ez még csak tulajdonképp a kezdet, utána jön a neheze, az álmatlan éjszakák, az embernek semmi ideje magára, később dackorszak stb. Tudom, hogy sokan ezek ellenére is nagyon vágynak arra, hogy szülők legyenek, viszont nekem egyelőre ez egyáltalán nem hiányzik az életemből. Jól érzem magam így, ahogy vagyok.

Amikor ezeket azonban elmondom másoknak, a legtöbben kb. úgy néznek rám, mint egy ufóra. Már megkaptam azt is, hogy "nő létedre hogy gondolkozhatsz így?" Persze sose mondtam azt, hogy soha nem szeretnék majd babát, lehet, hogy egyszer csak átkattan majd bennem valami, és akkor már vágyok majd az anyaságra.

Viszont tényleg ennyire furcsa, és rendkívüli lenne, hogy ennyi idősen még nem foglalkoztat a dolog? Van közöttetek olyan, aki szintén hasonlóan gondolkodik? Ti hány évesen éreztétek először azt, hogy most már szeretnétek gyereket?



2020. jan. 15. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nincs veled gond.

Nekem bár van gyerekem, de sosem akartam.

33 vagyok, de ha nem sikerült volna akaratom ellenére továbbra sem akarnék (vagyis most mégjobban nem mivel tudom mivel jár)

2020. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Hallottál már olyat, hogy valaki nem való anyának? Hallottál arról, hogy szabad akarat? Hallottál arról, hogy Szűz Istennő Archetípus? (C.Gustav Jungnál, keress rá!)


Szerintük kifutsz az időből, de ha te nem akarsz gyereket, valóban nem akarsz, akkor ne törődj senkivel.

Nem minden embernek való gyerek, és ha mégis megszüli, csak tönkreteszi. Akár azért, mert nárcisztikus, önző ember, akár azért, mert a lényeg legmélye nem passzol az anyaságra.

2020. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mások miatt kell a nőknek szülniük, hanem maguk miatt. A legnagyobb beleszólás ebbe nekik van. Persze a férj/barát/élettárs vélemenyét is meg kell kérdezni, és valahogy kompromisszumot kötni, de hadd döntse már el a nő, hogy ő mikor akar gyereket, és mennyit, mert az oroszlán része rajtuk van.

Egyébként én 30 alatt vagyok, van már gyerekem, szeretnék is még 30 éves korom előtt egyet, aztán majd még egyet. Nagyon kiskorom óta az anyaságra vártam, és éppen ezért nekem furcsa, ha valaki nem akar gyereket, mert nagyon cukik, okosak, aranyosak... de ezt nem nekem vagy másnak kell eldöntenie, hanem neked. Lehet pár év múlva, ha olyan párod lesz, saját magadtól akarsz majd gyereket. Nem futottál ki az időből, manapság egyre kitolódik a gyermek vállalás. Pl. anyukám is 37 és 39 évesen szült.

2020. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt nem állítom, hogy sosem, akarok csak MOSTANÁBAN még biztosan nem. Valóban vannak szerintem is cuki és aranyos gyerekek, de ismerősi körben akad olyan hisztis és problémás gyerkőc is, aki csak megerősít abban, hogy egyelőre nincs erre szükségem. Egyébként sem jöttem ki jól sosem a gyerekekkel, aranyos meg minden, de nem tudok vele mit kezdeni, pocsék bébiszitter lennék. Jó tudom, egy saját gyerek biztosan teljesen más.

Egyébként stabil párkapcsolatban élek, szóval azzal a részével nincs gond. Szerencsére ő sem sietteti a dolgot, pedig idén már 35 lesz.

Egyelőre inkább a nehézséget, lemondást, hatalmas felelősséget látom inkább a szülővé válásban, mintsem a szépségét. Amikor egyszer gikszer csúszott a védekezésbe, és megvolt rá az esély, hogy terhes lehetek, hát akkor iszonyatosan megrémültem. Szerencsére vaklárma volt. Lehet, hogy ez azért van mert "éretlenebb" vagyok a koromnál, nem tudom.

Azért nem írnám le magam végleg, hogy nem vagyok alkalmas az anyaságra, mert ez később még változhat.

2020. jan. 15. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig nem akartam épp akkor. Tudtam hogy majd, egyszer, de jó karrierem volt, élveztem az életet és a férjem is későn ismertem meg. Most 32 évesen már érzem hogy jobban rá tudok hangolódni a gyerekekre, barátok és családtagok között több is van. Karrier, anyagiak stabil egészségemen kellett sokat dolgoznom de lassan az is rendeződni látszik.

Plusz nálunk nem ilyen véresszájúan indul hogy omdg, MOST AZONNAL gyereket, ha nem lehet Dunának megyek... :) szánunk a dologra időt, az is felkészülés.

De, ha sose szeretnétek gyereket, az is 100%ban rendben van , ezt tudatosítsd :)

2020. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #1 te biztos ösztönlény maradtál, az agyad elkerülte a szellemi fejlődés:)

Az ember nem ösztönlény..

2020. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Nincs ezzel semmi probléma, én sem akarok. Elég bajom van amúgy is az életben, nem hiányzik még egy gyerek is, pláne Magyarországon. Még belegondolni is szörnyű, hogy milyen élete lenne.

28/F

2020. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30 évesen én sem akartam, végül 36 évesen szültem, akkor már tudtam, hogy ketyeg a biológiai óra, 40 fele már az se biztos, hogy teherbe esel, érdekes módon a környeztemben sokan szültek 35 körül, szerintem pont ezért, eddig lehet halogatni.
2020. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy eljön az érzés egyszer vagy sem !

Én 31 évesen túl vagyok 2 gyereken , nem bántam őket meg viszont aki belém akarja beszélni a harmadikat mindig elmondom szüljön ő mégegyet . Élvezni szeretném majd a 40+ éveimet és nem alsó tagozatos iskolába rohanni minden reggel az újabb gyerekkel és még van pár érvem .Nekik megadni mindent és a jövőjük biztosítani !

2020. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 30 alatt kizártnak tartottam a gyerek kérdést. 30 felett a korom miatt kezdett foglalkoztatni. Baráti körömben is többen bevallották, hogy simán ellennének még 10 évig gyerek nélkül, de már 40évesen hova szüljünk. Így 32 évesen eljutottam odáig, hogy gyerek nélkül nem akarok meghalni, vágyom az érzésre, fiatalabb már nem leszek és jöhet a baba :)

Vagy eljön nálad is, vagy nem, ezt nekes kell tudni, nem-e fogod bánni 40-45évesen,hogy nincs gyerek és már nem is valószínű, hogy lesz. Csupán a társadalmi elvárásoknak eleget téve nem kell gyereket vállalnod, magadnak akarj szülni. De ha nem, az is a te döntésed.

2020. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!