Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezésben vagyunk. Ha...

Babatervezésben vagyunk. Ha nem fáj a mellem menstruáció előtt, az azt jelenti, hogy ebben a hónapban nem termelődött elég progeszteron?

Figyelt kérdés

Általában egy héttel előtte szoktak fájni, hason feküdni sem tudok a fájdalomtól.


Egy patikus oldalon ezt találtam: "a progeszteronszint emelkedése a menzesz előtt egy héttel pedig a tejmirigyek növekedését stimulálja. Az ilyenkor tapasztalható mellduzzadás és mellfájdalom kéz a kézben jár a PMS, vagyis a premenstruációs szindróma egyéb tüneteivel, amelyek sok nő számára különösen kellemetlenné teszik ezt az időszakot."


Ezekszerint köze lehet ehhez? És ha igen, akkor ne is reménykedjek, hogy sikeres hónapunk lesz?



2020. jan. 21. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem fájt még a mellem, sem PMS, sem terhestünetként, de szoptatás miatt sem. 4 gyerekem van és 22 éve menstruálok.
2020. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig fájt, aztán pont abban a hónapban ez kimaradt, amikor terhes lettem. Tehát utóbb tűnt fel, amikor nem jött meg, hogy ja, a szokásos mellfájdalom elmaradt.
2020. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a progeszteron hiány okozza a PMS tüneteket. Nekem is mindig egy héttel előbb szokott elkezdeni fájni, de most nem fáj. Remélem, hogy baba miatt. :) Szurkolok!
2020. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz, mint a 3. válaszolónak. Végig, amíg fogamzásgátló tablettát szedtem, mindig fájt a mellem a "ciklus" második felében, és miután abbahagytam, és már volt peteérésem, még mindig fájtak. Ez az első ciklus, hogy volt peteérésem, és nem fáj. Én is abban bízok, hogy ez arra utal, hogy helyreállt a hormonműködésem végre...
2020. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. vagyok, ennek a mell-nemfájós ciklusnak az lett a vége, hogy pozitív lett a tesztem :D
2020. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!