8 teszt tévedhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, júniustól nem szedek fogamzásgátlót (9 hónapig szedtem), mert előbb jött meg a rendes szedése mellett is a megvonásos vérzésem, illetve 10-15 kg-t híztam vékony alkat mellett, a tabletta elhagyása után júliustól pedig még 10-et.. 63-ról lettem végül 85-86..


Ezt követően 28 (ez még valószínűleg megvonásos volt), 35, 29, 31, 31, 32 napos ciklusaim voltak, most azonban már 18 napja késik, a mobilos appom szerint 5-én kellett volna megjönnie. Eleinte semmit nem éreztem, azonban kb. egy hete fájnak a melleim és duzzadtak is, a méhnyakam nagyon-nagyon fent van (tiszta kézzel vizsgáltam, igen, normális dolog!), fehérfolyásom van, de változó mennyiségű és állagú (de normális, mindig ilyen, csak a ciklusaim különböző időszakaiban), néha szurkál a hasam, de nem sokszor és nem mensisen.


Összesen 8 db, különböző márkájú tesztet végeztem el, az utolsót tegnap reggel (a késés 17. napján), mind negatívak lettek. Már leírni is rossz, hogy ennyit megcsináltam, de félek, bevallom, mert élek nemi életet és bármi lehet. Óvszerrel védekezünk, de előváladék párszor kerülhetett belém. Ellenőrizzük mindig, hogy kiszakadt-e az óvszer, de ennek ellenére sem lehet 100%-osan kizárni. Valamint sok olyanról olvastam a neten, hogy csak az orvos látta a terhességet, több hét késés után mutatta ki csak a teszt vagy még akkor sem, stb...


Stresszes is volt a hónapom, nagy mennyiségű allergiagyógyszert is szedtem 1-2 hétig minimum (Cetirizin), máshogy is étkeztem, szóval lehet egy csomó dolog és nem tudom, hogy a terhesség ezek után mennyire lehet a pakliban.


Jövő héten mindenképp elmegyek orvoshoz, akármennyire nem szeretnék, de veletek volt már ilyen vagy ehhez hasonló? Mit gondoltok?


Előre is köszönöm szépen a segítőszándékú válaszokat.



2020. jan. 22. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi teszt nem tévedhet. Menj el orvoshoz.
2020. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem normális ha magadat vizsgálod, nem vagy orvos! Menj psziciháterhez.
2020. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Elhiszem hogy megijedtel, en is megijednek ilyen helyzetben. Elvileg van, hogy rendellenesseg miatt nem lehet vizeletbol kimutatni a hcg-t, csak verbol. De lehet, hogy hormonalis problemad van, vagy valami mas. Majd az orvos megmondja...

Velem hasonlo volt, bo egy hetet kesett csak, de be voltam ijedve, mert en viszont pont nem szexeltem akkoriban... aztan vegul is nem volt semmi bajom, siman valamiert kesobb volt peteeresem. Viszont nekem akkor nem voltak terhessegi tuneteim, marpedig amiket leirsz, az mind utalhat arra...

Az meg tok jo, hogy ennyire ismered a ciklusodat, a testedet! Ha jo orvosod van, nagyon sok pluszinfot adnak neki a te megfigyeleseid.

2020. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy terhes, de valószínűleg a pajzsmirigyeddel gondok vannak. Nézesd meg mielőbb, nem játék!
2020. jan. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, ugyanúgy lehetnek a közelgő menstruáció tünetei is. Én 3 év szedés után hagytam abba a fogamzásgátlót, utána rendszeresen volt, hogy egy-egy hónap kimaradt, majd két hétre rá jött meg megint. Bíztam benne, hogy majd helyreáll, de végül orvoshoz mentem, és gyógyszeresen sikerült helyrehozni a hormonháztartásom.

Szerintem nem vagy terhes, ennyi idő után már kimutatná a teszt, de mindenképp érdemes dokival konzultálni.

2020. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi teszt valoban nem tevedhet, mint ahogy (asszem)az elso valaszolo is irta. Ha nem jon meg a mensid, nem feltetlen terhesseg miatt ..Kabat fel, es irany az orvos. Drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly :)
2020. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jövő hét péntekre kaptam időpontot, ma már rettenetesen fájnak a melleim.. remélem tényleg nem terhesség:(

2020. jan. 23. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Miután abbahagytam a fogamzásgátló szedését, 32 napos ciklusaim voltak minimum, volt 47 és 52 napos is, úgyhogy rendesen bekavart nekem.. de inkább ez, mint a gyógyszer miatti migrén rohamok... és már amúgy is szeretnék babát.

Pcos-em van, és most kezdtem el hízni, 58-ról 64kg-ra 3 hét alatt. Nekem is szurkál a hasam, a melleim csak kicsit fájnak, folyton hányingerem van.. Állandóan éhes vagyok és meg tudnék halni, ha nem ehetnék 2 óránként. Én örülnék, ha babám lenne, nem pedig a PCOS miatti inzulinrezisztencia pl.


Kétlem, hogy baba... a hosszú ciklusok miatt. Szerintem nincs is ovulációm... Még én is csak tervezek elmenni dokihoz. Óriási nyűg a sok rossz tapasztalat miatt. Kíváncsi vagyok, neked mit mondanak majd. Előző 2 ciklusom csak 34 napos volt, ha ezt veszem alapul, akkor ma kellett volna megjönnie, szóval még várok pár napot a teszteléssel.

2020. jan. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Otthon volt olyan, hogy elmentem nőgyógyászhoz a kórházba, a tünetek alapján kijelentette, hogy baba. Mondta a doki, hogy a magánrendelésére menjek el, megultrahangozna 10ezerért... akkor sejtettem, hogy ez nem lehet baba.. szóval nem hittem neki, el se mentem hozzá, ekkor jött meg 47. Napra. Pár hónapra rá megint a kórházban másik doki csak nézett... azt mondta, hogy nem is volt benne a rendszerben, hogy én ott jártam volna és így látatlanban nem is mondhatná ki senki, hogy baba.. nagyon gáz volt. :D Cisztákat talált, babát nem. Ingyen megnézte, viszont ezután majd leszedte a fejem, konkrétan kiabált velem, hogy miért nem szedem tovább a fogamzásgátlót.

Én úgy vagyok ezzel, hogy nézzenek csak hülyének, de ne vegyenek hülyére. Tudom, hogy a gyógyszer árt nekem, akkor nem szedem, még ha a doki okosabb is nálam, ő nem éli át mindazt, amit én. :D Még csak vérvételt sem csinált egyik se, hogy megtudják, melyik gyógyszer való nekem.

2020. jan. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Mi voltát orvosnál?

2020. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!