Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sperma megtermékenyítő...

A sperma megtermékenyítő képes marad miután elkenték?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki szakértő a témában vagy vizsgálta mikroszkóppal kérem írja meg, hogy meddig életképes a sperma a levegőn, illetve azt, hogy nemző képes marad e ha elkenik? Előre is köszönöm

2020. jan. 23. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
"A spermium élettartama a környezeti tényezőktől és a hőmérséklettől is függ: 37°C-on 15-18 óra, 20°C-on 40-72 óra, a hüvelyben két óra, a petevezetékben 48 óra."
2020. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

#2


"a hüvelyben két óra"


Ezt rosszul tudod, mert legalább 2 nap ! ! !

2020. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyire részletesen nyilván vizsgálták ugyan, de közleményt tudományos szakfolyóiratban nem tettek közzé.
2020. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Üzend meg az oldalnak, az információm innen származik, nem én találtam ki: [link]
2020. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
A több nap szerintem nem a hüvelyben értendő, hanem fent, a méh-petevezető tájékán. A hüvelyben a méhszájig simán jár a levegő is, nem biztonságos a spermiumok számára. De ez már off a kérdéshez képest.
2020. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ráadásul a hüvely ph-ja savas, teljesen más, mint amire a spermiumoknak szüksége van, elég barátságtalan környezet ez ott nekik.
2020. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Levegőn megmarad valameddig, de ha elkenik akkor sérül, így nem.
2020. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az elfolyósodás alatt kiszabadulnak a spermák és megindulnak a petevezeték felé. Ez az út 15 cm-t jelent és kb. 50 perc alatt teszik meg. Ez persze nem kőbe vésett idő, vannak ennél lassabb és gyorsabb mozgásúak is."


Az a cikk elég nagy marhaságokat ír!

15 cm-t 50 perc alatt?

Ennyit egy atka sem tesz meg aminek lábai vannak, nemhogy egy spermium!

Én úgy tanultam bioszból, hogy 2-3 cm t tud megtenni 24 óra alatt.

2020. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez azért sem reális, mert egy nőnek 24-48 óráig van magas esélye teherbe esni, és ha tegyük fel, mi a legtermekenyebb napon szeretkezunk, addigra amire a sperma felerne a petevezetekbe, addigra az adott napon megérett pete, már nem is lenne Megtermékenyítésre képes. Pont azért, mert úgy 5 nap kellene egy spermanak, hogy oda jusson. Szóval ne haragudj, ez szerintem nem igaz
2020. jan. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!