Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló és terhesség?...

Fogamzásgátló és terhesség? Közben megjött a megvonásos vérzésem (bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 éve szedem a Yasminelle fogamzásgátlót. Egyik este a tabletta bevétele után gyomorrontás miatt 3,5 órával hánytam egy nagyon keveset. Viszont másnapra ez teljesen kiment a fejemből és a párommal együtt voltunk. A tabletta 2.hetén történt ez a dolog, viszont nem pótoltam a szemet mert nem volt pót szem amikor eszembe jutott.

Az együttlét után 10 nappal megjött a megvonásos vérzésem, szokásos napon és szokásos módon 3,5 napig tartott kb (utolsó, szóval a 4.nap általában csak barnázok, ahogy most is, a többi nap viszont görcseim vannak és darabos a menzeszem).

Így még mindig fennáll a terhesség veszélye?

Elvileg a 2.héten a kihagyott szemnél sem kell kiegészítő védekezés a betegtájékoztató szerint, illetve ugye 3,5 óra után az sem biztos hogy kihánytam egyáltalán. Mégis nagyon aggódom valamiért... Pedig még tüneteim sincsenek, szóval tényleg nem értem mi ez a para. Szerintetek csak túl gondolom vagy jogos az aggodalmam?



2020. jan. 26. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg túlparázod,de hogy teljesen megnyugodj, csinálj egy tesztet. Már kimutatja, ha terhes lennél, de nem hinném, hogy az vagy.
2020. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, a 2. héten egyébként sem gond, ha kimarad egy szem, mert nem csökken a védettség. Plusz 3,5 órával bevétel órán csekély az esély, hogy a hányástól gond lenne. Túlparázod.
2020. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!