Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovulációs hasfájást mi okozza?

Az ovulációs hasfájást mi okozza?

Figyelt kérdés
3.szülésem óta rendszerint megérzem az ovulációt, kb. fél napig fáj az alhasam. Kérdésem h ez a fájdalom mikor/mitől van? Pont tüszőrepedés után a kiszabaduló folyadék miatt? Vagy ez a fájdalom jelzi a még csak közelgő ovulációt? Mikor érdemes együtt lenni ha babát szeretnénk, ehhez az alhasi fájdalomhoz képest? Előtte, utána, közben?

2020. febr. 10. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, pontosan mitől van, de mivel a tüszőrepedéstől számítva még 12-24 óráig befogadóképes a petesejt, illetve a hímivarsejtek 2-3, de akár még több napig is életképesek, nem nagyon számít, hogy előtte-utána-közben vagytok-e együtt. Ha a peteérés körüli napokban együtt tudtok lenni, az az ideális. Azt szokták javasolni az orvosok, hogy a termékeny időszakban (az ovuláció előtti 4-5 naptól az ovu utáni napig) kétnaponta érdemes próbálkozni. Így elég frissek a spermiumok, van belőlük elég, és elég nehéz elszalasztani a megfelelő időpontot... Szurkolok! :)
2020. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez így meg is van, akkor jók vagyunk. 🙂
2020. febr. 10. 13:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Miert jobb 2 naponta egyutt lenni, mint naponta?
2020. febr. 10. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom, elvileg a spermiumoknak így van idejük termelődni. De szerintem nem árthat a naponta sem :) De ne nagyon görcsöljetek rá, csak élvezzétek az együttlétet, és persze picit azért figyeljetek az időzítésre is :)
2020. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!