Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A második baba könnyebben...

A második baba könnyebben össze jön mint az első?

Figyelt kérdés
Van már egy majdnem 6 éves kisfiam, és ő az előző páromtol van. Nos vele ha jól emlékszem majdnem egy évig próbálkoztunk. Tény,hogy akkor tettem le a fogamzásgátlót, úgyhogy szerintem az is közrejátszott. Sajnos szetmentunk az akkori párommal ahogy megszületett a kisfiunk rá 4 hónapra. Majd eltelt jó pár év ,és jött a mostani párom akivel már 4.éve vagyunk együtt és eljött az idő,amikor gyereket szeretnénk. Igaz még csak most kezdtünk hozzá,kb 1 hete. Naptáram szerint,tegnap és ma vagyok nagyon termékeny,de persze előtte is össze bujtunk. És fogunk is. Nagyon türelmetlenek lettünk és bízunk benne, hogy talán nekem ugye ő lesz a második,így könnyebben össze jön. Nem szedtem fogamzásgátlót,semmit. Vajon tényleg könnyebb a második?
2020. febr. 17. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet tudni. A jelenlegi párodtól is függ, eltelt már 6 év, lehetett olyan felfázásod például, ami ezt befolyásolhatja. Viszont alapvetően ha mindketten egészségesek vagytok, rendszeresek a ciklusaid, van ovulációd, akkor már ebben a hónapban is sikerülhet.

Kívánom nektek, hogy minél előbb sikerüljön!

2020. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy igen , egészségesek vagyunk mindketten. A kövi mensimnek március,3.-a környékén kell megjönnie, lesz idő egyáltalán arra,hogy megfoganjon?
2020. febr. 17. 09:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyorsabb volt (konkrétan 1. baba 6 év, 2. baba egy hónap 😄), de sokaknak meg a 2. nem jön sokáig.
2020. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bízom benne, most nézegettem a mensi naptáramat. Ahogy láttam ,28-30 naposak a ciklusaim. Tegnap óta van fehér folyásom ami gondolom azt jelzi, hogy hamarosan ovulálok. A ovu naptáram szerint holnap. Akkor most ez jó időpont, jól számoltam ?
2020. febr. 17. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják ez sok mindentől függ, a mostani párodtól is és egyébként is...

Nálunk ugyan 1 Apától, de különbözően jöttek össze a gyerekek.

1. 3.próbálkozós ciklusban, de egyáltalán nem figyeltünk semmire, csak együtt voltunk, amikor jól esett

2. Az első olyan ciklusban, hogy "najó, talán nem lenne baj egy kistesó, de azért óvszerről most még csak a megszakításra álljunk át" - mindezt úgy, hogy nem tinik vagyunk, biztosan időben megszakítottuk és 8.ciklusnapon voltam (ovum kb. 14 napon szokott lenni), mai napig nem értem teljesen hogy jött össze, de összejött

3. Mindent bele ovutesztes, ovu figyelős együttlétek és mégis 8.ciklusban fogant meg - ezt sem értem hogy lehetett az előző után :)

4. Most ott tartunk, hogy esetleg jöhet még 1, de "ne könnyítsük meg a dolgát" :-D, tehát csak az óvszert hagytuk el, 2 ciklus óta megszakítással védekezünk. Én nem bánnám ha összejönne, férjem bizonytalan, néha érzi magában az erőt, hogy lehetne még 1 baba, néha megijed tőle - emiatt a bizonytalanság miatt döntött végül is a megszakítás mellett, amit tudunk h nálunk (és másnál sem) atombiztos.


Ezekből látni, hogy még ugyanattól az Apától is full másképp jönnek az össze a gyerekek és az sem számít, hogy ki hanyadik a sorban.


Drukkolok Nektek, március elején írj!

2020. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, igen jól számolod, most lehet kb az ovud. Amit még érdemes tudni, hogy legtöbb nőnek hajlanban következik be a tényleges tűszőrepedés, tehát egy kis reggeli összebújással sem lehet nagyon "mellé lőni". ;)
2020. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk igrn. Az első vagy 1 ev volt a második 1 alkalombol fogant.
2020. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó kívánságokat! Tündériek vagytok! 🤗

Van, hogy Reggel is össze bujunk,de sajnos a reggeli rutinos kapkodás miatt nincs mindig idő rá.

Nagyon bízom benne, hogy márciusban pozitív lesz a tesztem. Úgy terveztem, hogy a nem várt mensi napján csinálok egy tesztet, ha pozitív lesz akkor indulok orvoshoz,ha nega akkor várok

2020. febr. 17. 10:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért kell orvoshoz menned azonnal?
2020. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!